Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak mert rokonok vagyunk,...

Csak mert rokonok vagyunk, tisztelnem kell valakit? A tiszteletet először nem ki kéne érdemelni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ. Alapvető tisztelet mindenkinek jár, pl. nem köpöd le, nem vágsz a szavába. A másik meg amit kiérdemel, egy olyan dolog, ami miatt fel tudsz nézni rá. Becsületesség, nagy tudás, stb.
2013. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Nem értek egyet az előzővel.


A pszichopaták rokonai részéről szted jár tisztelet a pszichopata felé??

2013. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez attól függ. Ha semmit nem tett ellene, akkor az alapvető, emberi tisztelet jár neki is.
2013. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert összevesztem a fél családdal (nem szeretném részletezi,de végül is nem az én hibámból történt valami, és végül ketten is nekem támadtak egyszerre, és végül is ott telt be náluk a pohár, hogy megmondtam, nem tisztelem őket.) Az alap tiszteletet mindig megadom mindenkinek, de én is kikértem magamnak, hadd mondjam már végig amit szeretnék, mert így csak ordibálva tudok szót kérni. Végül ez is történt, kész káosz.

Megmondták, én mire föl kérhetek tiszteletet, nem vagyok senki ebben a családban. (...) De kérdem én, akkor én mire föl adjak? Mert eltart az egyik? Mert a másik a testvérem? Kit érdekel, ha mindig én vagyok a célpont? Én úgy vagyok ezzel, hogy a tiszteletet tényleg valaki ki kell érdemelje egy tettével. De ha ő kikéri magának, akkor én is megtehetem. Vagy rosszul gondolom??

2013. dec. 11. 21:58
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
2-es, nem tudom, miért pont olyan helyzetet hoztál fel, ami nagyon ritka. A kérdező általánosságban értette, de legalábbis odabiggyesztette volna a végére, hogy ja, ez a rokon egy bűntudat nélküli gonosz ember.
2013. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

"De kérdem én, akkor én mire föl adjak? Mert eltart az egyik? Mert a másik a testvérem?"


Igen, ezek mindegyike jó indok a tiszteletre. De ha megadod, meg is fogod kapni. Alapjában véve mindenki meg kéne adni, és veszítsék el. Minél nehezebben vesztik el, annál erősebb vagy. Nyugodtan süllyedhetnek alád szintben, tartsd meg a tiszteletet. Hosszú távon jobban jársz, hidd el.

2013. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Baromi nagy igazságérzet... lelkületben tinédzsernek tippellek. Nem bírom a féltörténeteket. Elő lehet adni így is, meg másképp is. Min veszekedtetek? Mert ennyire részlethiányos sztoriból válaszolni erre felelőtlenség. Tisztelet... téged miért kellene tisztelni?
2013. dec. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
A tisztelet, bizalom mindenkinek ALAPBÓL JÁR. Az pedig, hogy ezzel él vagy visszaél a másik az már másik kérdés. Viszont ha a testvéred vágja a fejedhez hogy te nem vagy ott senki mert eltartanak, akkor te is visszavághatsz azzal, hogy őt is felnevelték és eltartották, legalábbis gondolom nem járt gyerekként dolgozni.. Szülők részéről pedig gyerekesnek tartom az olyan megjegyzéseket hogy "az én kenyeremet eszed, az én házamban laksz", hiszen nem te kérted az életet, pontosan tudták mit vállalnak. Ha a családtagok nem mutatnak jó példát a gyerektől sem várható el, hogy normálisan viselkedjen.
2013. dec. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell.


Tiszteled, mert ember - ezt nem kell kiérdemelni, ez az, ami jár. Az az alap.


Minden mást pedig tényleg kiérdemel az ember. Ha valaki nem tiszteletreméltó, akkor nem tisztelik - bárki is legyen az.

2013. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2: Nem jár. De amíg nem tudod, hogy a pszichiopata pszichopata, addig jár, mert addig ember.


A legtöbb pszichopata úgy néz ki, mint te vagy én, vagy bárki. Akkor tudod meg, hogy pszichopata, HA vagy az áldozata leszel, vagy pedig a tudomásodra jut, hogy elítélték valaki más áldozat miatt. (Nem csak az a pszichopata, aki meg is öli az áldozatot, illetve ki lehet menekülni egy pszichopata karmaiból élve is, akkor is áldozatnak számít az az ember, akire rátámadt.)

2013. dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!