Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti a rokonoknak kamatra...

Ti a rokonoknak kamatra adnátok kölcsön pénzt vagy kamat nélkül?

Figyelt kérdés
A kérdés szerintem magáért beszél. Ha kamattal adnátok mekkorával?
2013. nov. 4. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kamat nélkül, de ha nagyobb összegről lenne szó akkor mindenképpen írnánk róla papírt! Ha pár ezer forintos kölcsön, pl. befizetni a gyereknek az étkezést az iskolába, de fizetés csak 1 hét múlva lesz, akkor simán adnék, papír és minden nélkül.

DE! Nem minden rokonomnak adnék, mert sajnos van 1-2 akik hajlamosak "elfelejteni", hogy kértek kölcsönt, és a kis pénz is pénz..

2013. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelentős összegről van szó ami hiányozna ,ha nem kapnád meg ,akkor csak szerződéssel és megfelelő értékű fedezettel,amit rád irat papíron pl autó, ingatlan, értékes műszaki cikk ,arany stb. Kamat nem kell ,de bizalmatlanság igen. Különben soha nem látod viszont a pénzedet és még haragba is lesztek,neked lesz majd kellemetlen a nyakára járni naponta ,felkutatni hová bújt ,ha majd nem fizet! És 10-ből 8 ember nem fizet.Ez egy jó tanács ,fogadd meg!!
2013. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%
Nagyobb összeget (kb. 100 ezer fölött) csak papírral, annál is nagyobb összeget (azaz kb. 1 millió fölött) csak kamattal. Nem uzsorakamatra gondolok, évi 5-10% körül, amennyi értékpapírban, lekötött betétben is hozna. A rokon még így is messze jobban járna, hiszen a személyi hitelek 35%-tól indulnak! Így ő sem érezné magát kellemetlenül, hogy engem kár ért a kölcsönnel, és én sem érzem úgy, hogy kihasználnak. Az a jó helyzet, amivel mindkét fél jól jár, de legalábbis nem veszít - szerintem.
2013. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.

Időről: 1 év alatt nem kérnék kamatot, de ha 3-4 év alatt akarja visszafizetni, akkor igen. Nyilván az én családom így van berendezkedve, tehát senkinek nem lenne fura. Csak az infláció mértékét kötném ki. Úgy gondolom, hogy azzal segítek hogy a pénzt odaadom, de ennek csak akkor van értelme, ha a vásárlóértéke azért megmarad.


Összegtől is függ. 300 ezer alatt nem kérnék, fölötte igen.


Papírt mindenképpen írnék. Saját apám is szerződést ír velem. Én ezt így szoktam meg, még ha sokaknak furcsa is.

2013. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Mekkora összegről van szó, és milyen közeli rokonról?

Szülőnek feltétel nélkül adnék kölcsön, vagy ha megtehetem, ajándékba.

Más rokonnak sosem adnék kölcsön (nincs testvérem). Jó 10 éve adtunk édesanyám unokatestvérének kölcsön 300 ezret. Azóta sem unokatestvér, sem pénz. Pedig addig jó, közeli rokonság volt vele. Keserű tanulópénz volt.

2013. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%

Én is csak az inflációt számolnám fel. Apám esetéből tanultam: Kölcsönadott nagynénémnek. Kivette a takarékból apu a pénzt (nem kis összeget), hogy nyithasson a piacon magának üzletet (25-30 évvel ez előtt) Apu, hogy kivette a lekötött pénzt, elesett a kamattól is. Megbeszélték, hogy egy év után visszafizeti neki a nagynéném. 2 év után ment apám elkérni a pénzt. Nagynéném leszámolta neki az eredeti összeget, apám meg kérte a két éves kamatot. Még nagynénémnek állt feljebb. Teljesen jogosan kérte a kamatot apu szerintem. Ott "hibázott" csupán, hogy nem hívta fel nagynéném figyelmét rá, hogy a kamatot is ki kell majd fizetnie.

Egyszer kaptunk kölcsön pénzt párom nagymamájától, amit ő szintén takarékból vett ki. Amíg nem tudtuk megadni neki vissza, addig minden évben csak a kamatot fizettük neki. Ez 100%-ig jogos.

Ha nem is bankból veszed ki a pénzt, s nem lenne rá kamatod, ha közben infláció van, a kölcsönkérőnek kutya kötelessége a hiányt pótolni, jól is néznénk ki, ha az szenvedne kárt, akié eredetileg a pénz.

2013. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi rokonoknak soha nem adtunk kölcsön pénzt és így vagyunk jó rokonok. Másképp biztos összeveszések lettek volna.
2013. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

Én rokonnak adtam kölcsön egyszer 2 milliót, majd 500 ezret. Nem írtunk papírt, mert ugye bízunk egymásban.

Soha nem kaptam vissza.


Amikor úgy 3 év múltán kedvesen rákérdeztem, hogy ugyan, mikor látom viszont a pénzemet, le kéne ülnünk, hogy megbeszéljük, akár részletre is hajlandó vagyok elfogadni, akkor elkezdtek a zsebemben turkálni, hogy van nekem elég, miért fáj nekem éppen az a 2,5 millió

.


Nos, elküldtem őket a jó büdös francba, és kiírtam a rokoni körből őket. Azóta nekem ők levegő.


Nem azért a 2,5 millióért, hanem a mentalitásért, a pofátlanságért, az elintézési módért.

2013. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sehogy!
2013. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan sem.


Nemcsak rokonnak, senkinek sem. Rokonnal már egysezr nagyon megégettem magam, idegennek pedig kölcsönözzön a bank vagy az uzsorás.

2013. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!