Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van kezelési költség?

Miért van kezelési költség?

Figyelt kérdés

Mi közöm van hozzá, hogy a bank mire költi a pénzemet? Szeritem semmi! Csak annyi, hogy jól gazdálkodjon vele, és ne menjen csődbe!

Akkor meg miért nem azt mondják, hogy a betéti kamat 5%, a hitelkamat 25%, akkor 15% a haszon. Ebből fűtik-világítják a bankot, fizetik az alkalmazottakat, a bankolással kapcsolatos költségeket, van egy kis kockázati rész is, meg a profit!


Na de miért kell a kamat egy részét elnevezni kezelési költségnek? Miért 23% a kamat és 2% a kezelési költség, miért nem 25% a kamat? (Jó a kamatos kamat miatt ez nem ilyen egyszerű, de ez végülis csak játék a számokkal.)


5000 0000 forint kezelése nem 100-szor akkora költségű, mint 50 000 forint kezelése, na meg biztosan nem különítik el a pénzeket úgy, hogy a kezelési költség csak a pénztáros bérének X%-át, a csekkek vagy átutalások kezelését fedezi csak, míg a kamat az összes többi költséget. Akkor minek bonyolítják túl a bankok az egészet? Miért tartják nyilván külön a pénz egy részét kezelési költségnek címkézve nagyobbik kamatrész mellett?

Felesleges bürokráciának tűnik az egész. Akkor meg minek csinálják?

A boltban sem az van, hogy 5000 forint a DVD lejátszó, és 500 forint a kezelési költség, amiért kihozza a raktárból az eladó, kitölti a garanciajegyet és átadja nekem a terméket, hanem egyszerűen 5500 forintba kerül a termék és kész.



2013. márc. 22. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szomorú, de egyszerű a válasz. Azért, mert a bankok működését szabályozó jog előírja vagy nem tiltja.


Különösebb értelme nincs. Sajnos ennyire nyomi a fogyasztóvédelmünk, és életszerűtlenek a szabályozásaink.

2013. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert a bankok uzsorások és az uzsorások szeretik a könnyű pénzbevételeket. (Nem viccnek szántam a hozzászólásomat).

És az nem szemétség,hogy a kereskedelmi bankok olyan pénz után szednek kamatot, amit a semmiből állítottak elő, elektronikus számlát nyitva. És ha az adós nem tudja fizetni a semmi virtuális "hitele"után, akkor elveszítheti mindenét. Ez nagyobb aljasság sokkal,mint a kezelési költség.

2013. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt ilyen butaságokat írsz, legalább a bankrendszer működésének alapjait érdemes lenne tanulmányozni.
2013. júl. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocs, de magyarázza el valaki, hogy miért kell a kamat egy részét másképp nevezni? Ugyanis nem másról van szó, csak erről! A bolt a hasznából fizeti az alkalmazottakat, abból fűti-világítja a boltot, abból fizeti az adóit, és abból képez nyereséget.

A bank haszna a kamatkülönbözet, abból fűt-világít, abból fizeti az alkalmazottakat, abból fizeti az adókat, és abból képez nyereséget nem? Akkor minek még kezelési költség? Ugyanis a pénz tecnikai kezelése (átvezetés a számlák között, számítógép kopása, alkalmazott bére) messze nem annyi, mint amennyit ilyen címen beszednek. Így csak egy másképp nevezett kamat.

A hitelelbírálási díj az más, mert az egyszeri költség, és ha nincs hitel, nincs kamat, míg a díj akkor is kifizetendő, ezzel ellentétben a kezelési költséget rendszeresen felszámolják, holott nincs annyi kezelnivaló a pénzen.

2013. júl. 16. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!