Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az, hogy egyesek...

Miért van az, hogy egyesek teljesen kilógnak a családjukból a viselkedés7kkel, azaz messze esik az alma a fájától?

Figyelt kérdés

Több olyan embert ismerek, aki teljesen máskèpp él és gondolkodik, mint a család többi tagja - köztük èn is. Pedig ugyanabban a környezetben nevelkedtünk, ugyanolyan elvek szerint.


Nálunk pl. mindenki reálisan gondolkodó, kissè földhözragadt, otthonülös típus. Szinte mindenki a kereskedelemben dolgozik, a napjuk a munkából és tévézésböl áll, senki nem mozdul ki otthonról. A "gyerekek", tehát a testvèreim ès unolatestvèreim mind ilyenek lettek, engem kivéve.


Èn gyerekkorom óta "müvèsztípus" voltam, rajzoltam, ènekeltem, színdarabokat szavaltam. Rengeteget olvasok, pedig itthon szimte senki kezèben nem láttam mèg könyvet. Szeretek tanulni ), imádom a nyelveket, de ezzel is egyedül vagyok: rajtam kívül csak kèt unokatesóm jár egyetemre, ök is csupán a szüleik akarata miatt. Iskola mellett rajtam kívül senki nem hajlandó dolgozni, szóval csak nekem termèszetes, hogy nem a szüök pénzelnek. Mint említettem, mindenki otthonülös, én mindig èn voltam az egyetlen, aki ide-oda járt a barátaival - tulajdonkèppen csak nekem volannak barátaim


Ne èrtsetek fèlre, nem lenèzem a családomat, a saját döntèsük az, ahogyan èlnek, csak nem èrtem, hogyan különbözhetek ennyire tölük, amikor ugyanabban a szociális közegben nevelkedtem?


2013. júl. 31. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Mert ez vagy TE. Manapság mindenki azt hiszi, hogy olyanok vagyunk, mint az agyag, és a szüleink nevelnek jól vagy rosszul. Pedig mindannyian "kész csomaggal" születünk. Nevelés ÉS genetika.


Ha mindennap elém teszed a rakott krumplit, nem fogsz arra nevelni, hogy szeressem, akkor sem, ha mindenki más szereti rajtam kívül.

2013. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ezzel nem vagy egyedül. Én is így vagyok. A nővérem és a bátyám is kitűnő tanuló, én meg még jó se vagyok. És mégis ugyan az a szülő nevelt minket. Ők szorgalmasok, sokat olvasnak, én meg bulizni meg inni megyek a haverokkal. Ez a baráti társaságtól is függ, hogy mit csinaltok.
2013. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez csakis akkor lehetséges, ha a szüleidnél ténylegesen okosabb, vagy valamiben kiugróan tehetségesebb embernek születtél és emellett van elég erőd is, hogy esélyed legyen arra, hogy tőlük nagyon eltérő, más ember legyél.

A legbutább ember sem lesz pontosan ugyanolyan, mint a szülője. Egy kicsit mindig eltér attól - és ez pontosan így is van jól. Ez a fejlődés lényege.


Nem elég azonban csak kívülről, felszínesen lázadni és látszat-értékekeket felvenni, "csakazértisból" nem azt kedveli, mint a szülők, elutasítani azt, amit ők szeretnek, vagy azt, ahogyan gondolkodnak. Ez még nem jelenti azt, hogy neked más értékrended van - csak azt, hogy megetted az első lépést afelé, hogy más legyen. :)

2013. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

sorry: megtetted.


1: Fordítva: első a genetika (hozott anyag) aztán a nevelés. A hozott anyag az alap, azt neveléssel csak elrontani lehet, vagy jó neveléssel kibontakoztatni. Ezért nem lehet zsenit nevelni, arra csak születni lehet (mint oly sok másra is).


És nem kész csomaggal jövünk, csak csomagtervvel. Ha kész lenne a csomag, az pontosan a lényeget tüntetné el: az ember szabad akaratát, a cselekvési szabadságot. Magyarul pontosan azt, amiért a lélek inkarnálódik. :)

2013. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden ember egyedi,egyfajta egyéniség.Te is egyéniségnek születtél,részben a kapott génjeid miatt,részben a saját gondolkodásmódod,felfogásod következményeként.Ezzel kell gazdálkodnod,illetve ezt kell kihasználnod.A családod meg olyan,amilyen,őket így kell elfogadni.
2013. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én meg azon csodálkozom hogy ismerek egy nőt, aki úgy beépült a férjéhez meg a családjába, hogy még az anyósa azt is megmondja milyen ruhát vegyen fel rendezvényeken a férje lenézi a magyarokat (a nő magyar a család német) szóval gondolom otthon is megvan az hogy ki a főnök...szóval én meg ezen csodálkozom, hogy hogy bírja saját magát így elnyomni valaki és azonosulni másokkal
2013. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a viselkedéseddel lógsz ki, akkor nem biztos, hogy messze estél almaként az almafától. :) Ha a teljes személyiségeddel, az más mese.


Genetika ÉS nevelés. A genetika az első, mert az adja a hozott anyagot, és azt lehet formálni jó vagy rossz neveléssel. Hiába a legjobb nevelés, ha az anyag rossz - de egy kiváló anyagból jó kezekben akkor is lehet jót kihozni, ha valahol elrontották a rossz kezek útközben.


Valamint nem csak a közvetlen környezet hat rád, hanem a tágabb is.

2013. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!