Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Közelednél csak azért, mert a...

Közelednél csak azért, mert a sógornőd?

Figyelt kérdés
A sógornőmmel kölcsönösen nem kedveljük egymást. Ezt egyszer tisztáztuk is egymás között, tehát még csak nem is kimondatlan a dolog. Nagyon ritkán találkozunk. Én azt az elvet vallom, h nem várhatom el, h szeressen, ahogy én sem tudok mindenkit szeretni, pl őt sem. Ilyen esetben jobb ha, a felek békén hagyják egymást és a lehető legkevesebbszer érintkeznek. Vajon ebben az esetben is megfelelő-e ez a hozzáállás vagy ti másképp tennétek csak azért, mert ő történetesen a sógornőtök? A férjemmel két éve vagyunk házasok, nincs ebből balhé, de nyílt titok, h kerüljük egymást.

2012. máj. 14. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kellene kerülgetni a forró edényt, hogy megégessen? Csak mert rokonok letettek? Minnél közelebbi a viszony amiért több a lehetőség találkozásra pl: ünnepek, s ott a férjed is kettőtök között annál jobb nyugiban lenni. Nem kell mindenkit szeretni vagy elmenni a gyűlöletig s acsarkodásig. Sima unszimpátiával is ellehet élni nyugodtan nem kell mindig drámázni. Mi se kedveljük egymást a sógornőmmel mégse áskálódunk, ez van és kész, minek piszkálni az alvó tigrist? :)
2012. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.:

a számból vetted ki a szót :)

2012. máj. 14. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is. Majdhogynem mindenben tökéletesen ellentétesek vagyunk. Én elfogadólag közelítettem felé, ő nem. Anyáskodni akart fölöttem, durva volt, áskálódó, irigy és agresszív, emellett sajnos az árvám ritka buta nő, aki megragadt valahol a 15 éves kislány szintjén.


Egy darabig próbálkoztam, de miután folyton bele akart döngölni a betonba, felhagytam vele. Nemigen keressük egymás társaságát, és szerencsére 100 évente egyszer találkozunk. Ez van. Az öccsét szeretem, nem őt.

2012. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk édesanyám és anyósom baromira nem jönnek ki egymással.Kerek tíz éve élünk férjemmel házasságban és idén jöttem rá arra,hogy nem szabad erőltetni az ő találkozásukat.Minden családi eseményt eddig nagy családilag megtartottunk,de idén úgy összebalhéztak ők ketten,hogy kész,eldöntöttük,hogy ők együtt nem találkozhatnak.Azóta mindenki boldog és én is most érzem csak,hogy mennyivel jobb így nekem is,mert eddig férjemmel állandóan őket lestük nehogy balhé legyen.Mindenki sokkal jobban érzi így magát,egyedül a kivitelezés bonyolultabb,mert kétszer kell megtartani egy bulit.De a nyugalom mindennél fontosabb!Sajnos igaz a mondás,ami nem megy,azt nem kell erőltetni!
2012. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Néhány barátom szerint viszont erőt kellene vennem magamon, mert ő mégsem csak egy ember akivel random találkoztam és nem vagyunk szimpatikusak, hanem a férjem tesója, így muszáj volna vmiféle nexusba kerülnünk - ezért a kérdés.


Nekem tökéletesen megfelel így, nem vagyok jó véleménnyel róla, de nem bujtogatok senkit ellene, megvan a magam problémája, élete, aminek ő nem része. nem törődöm vele és nem is tulajdonítok a dolognak akkora jelentőséget. nekem jobb így, mintha képmutatnánk és bájolognánk. ő azért kicsit másképp áll hozzá, haragos, indulatos az irányomban, sértő megjegyzéseket tesz, és a hátam mögött megpróbál lejáratni. ez az ő problémája, nem az enyém. gyűlölni egyedül is tud, ahhoz miért kellek én... szerintem egy kicsit túl van misztifikálva ez a dolog azáltal, h definiáljuk, neveket adunk neki (sógornő) és úgy teszünk, mintha ez bármire is kötelezne minket. attól még nem szeretjük egymást és felesleges álszenteskedni. így, h nem találkozunk, kevesebb fogást is talál rajtam, mint korábban. én meg élem szépen a saját életem. felesleges mindent magunkra venni. de azért kicsit elbizonytalanodtam, vajon tényleg vehetem-e ezt annyinak és nem többnek, mint bki más, pl egy kellemetlenkedő munkatárs esetében. most megnyugtattatok :)

2012. máj. 16. 14:58
 6/6 mizuzizu92 válasza:

én úgy voltam a párom nővéréve kölcsönös gyűlölet, én ki is mutatom ha valakit nem kedvelek .

De elkezdtünk beszélgetni spontán és kicsit meg kedveltük egymást .

De viszont nem tudom ott van a párom unoka húga , aki most lesz 18 éves és őt annyira utálom hogy nem lehet elviselni a párom öccsével összejött ugy hogy a csajszi pont annak a lánya kiről írtam . meg ilyenek szóval nem tudom hova tegyem a csajszit

2012. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!