Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadnád a sógornőd lefejt...

Elfogadnád a sógornőd lefejt tejét?

Figyelt kérdés
A babám 1 hónapos, de sajnos nem elég a tejem. A sógornőmnek 3 hónapos a babája és rengeteg lefejt teje van a fagyóban, dátummal, tehát tudom melyik az 1 hós babának való. Nagyon tiszta a sógornőm mindig sterilizált, nagyon oda figyelt hogy mit eszik és most felajánlotta nekem, viszont nem tejleadó. Elfogadnátok? A védőnőm szerint fogadjam el, de forraljam fel. Én viszont itt is azt olvastam hogy nem szabad forralni az anyatejet. Mit tegyek?
2011. febr. 3. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is fogadd el. És tényleg nem kell felforralni mert akkor elveszik belőle minden ami értékes.

Én elfogadnám. :)

2011. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Én megkérném, hogy csináltassa meg a vizsgálatokat, amiket egy tejleadnónak is kell és utána elfogadnám. Az mindegy, hogy mikor feji le, három hónapos babának 'való' tejet is ihat természetesen az egy hónapos. A leadóban sem nézik.


A védőnődről pedig no komment.

2011. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én sógornőmét nem fogadnám el...


De ahogy írtad, a Tiéd szerintem mehet :) Régen nem is vizsgálgatták, mégis sok tej-testvér volt.


Szerintem próbáld meg!

2011. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha felforralod, minden jót kifőzöl belőle...

Óvatosságból, ha szeretnéd, megcsináltathatod a vizsgálatokat, bár ha tiszta a sógornőd és az ő babája egészséges a tejétől, akkor a tiednek sem lehet tőle semmi baja.

2011. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám azok alapján amit írtál a sógornődről. Viszont nehogy felforrald! Nem is értem, hogy egy védőnő hogy mondhatott ilyen butaságot, hisz így elveszik belőle az érték.
2011. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? Ha Te ilyen szempontból tisztának és megbízhatónak (nem iszik, dohányzik, nem eszik olyat, amit nem szabad) ítéled meg a sógornődet, akkor sokkal jobb, mint egy ismeretlentől. Hiába csinálják meg a vizsgálatokat a tejadó anyukák, ha utána össze-vissza esznek és nem tartják be a szabályokat. Én ismerek olyan tejadót, aki megcsináltatta a vizsgálatokat mert sok volt a teje, és szüksége volt a pénzre, utána meg hébe-hóba elszívott egy pár cigit, meg azt ette, amit gondolt vagy főztek neki válogatás nélkül. Szerintem ez sokkal megbízhatóbb forrás, mint egy adott időpontban megvizsgált anya, aki idegen.

Nekem a terhesség alatt hepatitisz ab, aids vizsgálatot is csináltatott az orvosom (nem mintha gyanús lett volna valami, de ráírta a papíromra a többi mellé és megcsinálták)

2011. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismered, jo szivvel adja es szukseged van ra. En a helyedben nem gondolkodnek ezen
2011. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is elfogadnám ilyen esetben. Felforralni NEM SZABAD az anyatejet!
2011. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben elfogadnám, ha tényleg ilyen tiszta. De ne forrald fel.
2011. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is adtam a sógornőmnek, mert neki nem volt. Nekem pedig sok volt, és pontosan tudta, hogy ügyelek az étkezésemre. Nem eszem semmi olyat -a saját babám miatt-, ami puffasztana, szóval az ő babájának sem lesz semmi baja. Felforralni tilos!

Én is elfogadnám. Sokan pénzért veszik az anyatejet, de én azt nem tenném, pont azért, mert ismeretlen. Sok olyan anyuka, akinek ezer gyereke van -talán értitek, mire célzok-, pénze meg nem sok, az eladja a tejét. Igaz, hogy cigire mindig jut pénz..... és éppen ezért, mert nem hiszem, hogy alkohol- é cigimentes szervezetből érkezik a tejcsi, és ráadásul vigyázva az étkezésre. De ez az én véleményem! Idegen helyről nem, de a sógornődtől nyugodtan fogadd el! =)

2011. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!