Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ember lennék amiért ez...

Rossz ember lennék amiért ez elkezdett zavarni?

Figyelt kérdés

A bátyám 8 éve van együtt a feleségével. Ő egy 2 éves gyerkőccel érkezett a kapcsolatba.

Nálunk eléggé elfogadó mindenki, így ebből soha nem volt semmi gond, senkit nem zavart. Főleg miután lett közös gyerekük is. A bátyám is sajátjaként neveli, a szüleink is saját unokaként tekintenek rá.

Ugyanúgy kap mindent mint a másik 2 unoka, mamának - papának szólítja őket. Róla is kint vannak fotók.

És itt jön igazából a problémám.

Eddig ez engem egyáltalán nem zavart, sőt.

De mióta megszületett a gyerekem azóta nagyon.

Kicsit másik oldalról is látom az egészet.

Zavar, hogy a szüleimet mamának és papának hívja. Nálunk is előállt egy ilyen helyzet, hogy a férjem apjànak másik felesége van már régóta. De egyáltalán nem szeretnénk, hogy mamának hívja őt a kicsi.

Na és zavar. Ami eddig nem zavart, az most borzasztóan.

Nem tudom mit csináljak ezzel az érzéssel, hogy rossz ember vagyok emiatt? Vagy normális, hogy így érzek és zavar?


tegnap 11:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Ez a te defekted. Neked is elment az eszed szülés után.
tegnap 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

4éves korom óta van együtt anya nevelőapámmal. 4éves korom óta hívom mamának/papának nevelőapám szüleit (holott nevelőapám sosem hívtam apának)

Sosem tettek különbséget köztem és a vér szerinti unokák közt.

32 vagyok.


Én is azt gondolom, ez nem más, mint irigység.

tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Misery ***** válasza:
35%
Szerintem ez nem irigység egyáltalán, hanem inkább félelem. Mutatták valaha is, hogy a tiédet kevésbé szeretik? Van megkülönböztetés? Ha van, akkor jogos. Ha nincs, akkor nem és dolgozz magadon.
tegnap 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%
A szeretetet nem lehet kilóban mérni. A tiéd sem fog kevesebbet kapni belőle. Ha pedig az a bajod,hogy pl karácsonyra nem a tiéd kap majd 200000 ft-os ajándékot,hanem ketten 100000-eset,akkor vigasztaljon az a tudat,hogy a te gyereked csak az anyagiak miatt sínyli meg,viszont a másik kisgyerek lelkileg is. És az utóbbit sokkal nehezebb feldolgozni.
tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
A korkülönbség a javatokra játszik, mert mire a tiéd már több törődést igényel a a nagyszülők felől is, addigra a másik unoka kiskamasz lesz, tehát nincs versenyhelyzet. A tiéd megkapja a babusgatást, a kamasz meg a szabadságát. A pénz és időbeli ráfordításukat ne nézd patika mérlegen, hanem a gyerekek igénye szerint.
tegnap 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

Ennek biztos van valami mögöttes oka is, régi sérelem?

A szüleid nem tettek különbséget közted és tesód közt régen? Vagy nem érezted úgy, hogy vele engedékenyebbek voltak, többet kapott (figyelem, tárgyak), mint te?

És most ez vetítődik rá a nem vérszerinti unokára?

tegnap 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, gondolj bele abba a szitoációba, hogy te vittél volna egy gyereket a férjeddel való kapcsolatba. A férjed szülei unokájukként tekintenének rá és ugyanúgy szeretnék, mint a vérszerinti unokákat, de a sógornőd egyszercsak elkezdene pampogni, hogy miért szeretik a te gyerekedet is ugyanúgy, mint az övét. Nem tekintenéd egy önző hárpiának?

Remélhetőleg nem vagy rossz ember, csak kicsit elment az eszed a szülés után, és majd visszajön.

tegnap 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy rossz ember ettől, és igazából én teljesen megértem az érzésedet, habár magyarázatot nem tudok rá.

De felnőtt ember vagy, és az eszed tudja, hogy nem kellene így érezned, tehát próbáld meg átformálni magadban egy kicsit a dolgot, vagy legalább ne mutasd ki. Ez a szüleid döntése, és ha nekik jó így, akkor neked el kell fogadnod.

Igaz, az érzés attól megmarad, tudom, de a saját érdekedben mondom, valahogy legyél túl rajta, mert egy idő után teljesen felőröl lelkileg.

És igen, talán van benne egy kis irigység is, de ez is olyan dolog, hogy legyél nagyvonalú, és lépj túl rajta, mert ez így mindig csak rosszabb lesz.

tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
92%

Miért van annak egyáltalán jelentősége, hogyan szólítja a hozzátartozóitokat? A szeretet, az összetartozás nem ettől lesz jobb, több, vagy más. Önző vagy és kicsit korlátolt, Te akarod megmondani, hogyan érezzen a gyereked, hogyan szólítsa azt, akit lehet, hogy nagyon szeretni fog.

A fiam anyukának szólítja a barátnője anyját. Szerinted a helyemre fog lépni? El fogja törölni az elmúlt 25 évet, az őskapcsot, ami köztem és a gyerekem között van? Eszembe nem jutott volna ilyen baromságon pörögni és azt akarni, hogy szólítsa másképp. Szólítsa, ahogy szeretné, legyen boldog, magam részéről örülök, hogy szeretik és szereti őket.

Második házasságomban élek, a férjemnek unokája van, aki engem a keretsznevemen szólít. Az igazi nagymamája nem törődik vele, nem is látta már évek óta. Amit tudok, megteszek érte, miatta, és nagy ívben lexarom, hogyan szólít. Ha boldog, akkor Hakapeszimakinak is szólíthat.

tegnap 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%

Ha ezt a kérdező nem érzékelteti a gyerekkel, a nagyszülőkkel, csak ő érzi, amit ugyebár a tetteinkkel ellentétben NEM TUDUNK IRÁNYÍTANI, attól még nem lesz rossz ember.

Szerintem mind éreztünk már úgy valamivel kapcsolatban, hogy mi sem éreztük helyesnek, bűntudatunk volt.


Lehet ez akár egy evolúciós ösztön is, vagy valami elnyomott régi sérelem.

A kérdező felismerte az érzéseit, ez jó. Most már csak azon kell dolgoznia, hogy ezzel az érzéssel úgy küzdjön meg, hogy másokat ne bántson.

tegnap 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!