Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ember lennék amiért ez...

Rossz ember lennék amiért ez elkezdett zavarni?

Figyelt kérdés

A bátyám 8 éve van együtt a feleségével. Ő egy 2 éves gyerkőccel érkezett a kapcsolatba.

Nálunk eléggé elfogadó mindenki, így ebből soha nem volt semmi gond, senkit nem zavart. Főleg miután lett közös gyerekük is. A bátyám is sajátjaként neveli, a szüleink is saját unokaként tekintenek rá.

Ugyanúgy kap mindent mint a másik 2 unoka, mamának - papának szólítja őket. Róla is kint vannak fotók.

És itt jön igazából a problémám.

Eddig ez engem egyáltalán nem zavart, sőt.

De mióta megszületett a gyerekem azóta nagyon.

Kicsit másik oldalról is látom az egészet.

Zavar, hogy a szüleimet mamának és papának hívja. Nálunk is előállt egy ilyen helyzet, hogy a férjem apjànak másik felesége van már régóta. De egyáltalán nem szeretnénk, hogy mamának hívja őt a kicsi.

Na és zavar. Ami eddig nem zavart, az most borzasztóan.

Nem tudom mit csináljak ezzel az érzéssel, hogy rossz ember vagyok emiatt? Vagy normális, hogy így érzek és zavar?


tegnap 11:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

nem, nem normális.

Ha eddig nem zavart, most miért baj?

Ha a te szüleid elfogadják, mint unoka, miért érzed úgy, hogy ez nem jó, he eddig jó volt?

tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Egy nagy adag irigységet látok.

Plusz félelmet.

Irigyled a szeretetet, amit a másik gyerek is kap és azt gondolod, hogy mivel a te gyereked vérszerinti, jobban kellene őt szeretni. A kell szót nem lehet értelmezni, mert nincs olyan a szeretetben és az emberi kapcsolatokban.

Ez az én véleményem.

De mégis meg tudod pontosan fogalmazni, hogy milyen érzéseid vannak? Mi zavar?

tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Azért zavarja, első, mert féltékeny. Ha az q unoka nem volna, akkor a saját gyerekének több jutna.


Hát így jártál, kérdező. A szüleid normális emberek, minden tiszteletem az övék.

tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Az zavar, hogy szeretik a gyereket? Ne foglalkozz vele, csak a tiéddel.
tegnap 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez egyáltalán nem normális...
tegnap 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Igen, rossz ember vagy, ha ez zavar.

1. Semmi közöd hozzá. Ehhez a szüleidnek, a bátyádnak, az ő feleségének és az érintett kisgyereknek van köze.

2. Egyetértek #2-essel, hogy irigyled, hogy a te gyerekednek kevesebb szeretet jut. Pedig a szeretet nem csökken attól, ha másnak is adnak belőle.

tegnap 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagy rossz ember, csak irigy és féltékeny. A rossz jelzőhöz szerintem sokkal több kell.
tegnap 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%

Ez ilyen kimondatlan igazságtalanság érzés. Hiszen a fogadott unokának van másik két nagyszűlője is a te szüleid helyett, ezért neki végső soron 6 nagyszülője van (ha élnek). Ez okozhat egy olyan érzést hogy "az én gyerekemnek csak 4 van, miért veszi el tőle a másik gyerek, amikor neki ugyanúgy van másik..." Ez egyébként bár gyakori, de nem egy normális érzés, van benned valami kisebbségi komplexus, vagy önértékelési probléma. Ahogy mások is írták, a szeretet nem véges (általában), a szüleid egyformán tudnak több unokát is szeretni.

Bár az tény, hogy sok szülő vagy nagyszülő tesz különbséget emberek között. Én is olyan családban nőttem fel, ahol látványosan én voltam a legutolsó, akivel törődtek, akit szerettek.

De ha a te szüleid egyformán kezelik mindegyik unokájukat, akkor semmi okod arra, hogy zavarjon. Inkább örülj neki, hogy ilyen nagyszerű szüleid vannak.

tegnap 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ez baj. Ne légy irigy arra a szegény kis lélekre. Szerencsére a szüleid rendesek, és elfogadják. Neked amúgy nagy közöd ehez nincs. Szeretik a tiédet is gondolom, örülj annak inkább.

Másik meg, és is mamának szólítom tatám élettársát. Jó kapcsolat is alakult ki vele emiatt, ő is pont úgy elfogad, mintha unokája lennék.

tegnap 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
Ha evolúciós szempontból tekintünk a kérdésre, akkor a megjelenő féltékenység érthető, ahogy mások is utaltak rá, most már a saját gyermeked részére szeretnéd az erőforrásokat biztosítani, a korábbi házasságból érkező gyermek "vetélytárs". Azonban érdemes lehet tudatosítani, hogy erre a szemléletre nincs szükség, gondolom a te gyermeked sem szenved hiányt semmiben, írod is, hogy a szüleid nem kivételeznek.
tegnap 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!