Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi volt a legelső természetfel...

Mi volt a legelső természetfeletti témakör, amiben az ember elkezdett hinni?

Figyelt kérdés
Az istenekben, szellemekben, mágiában, túlvilágban, stb. való hit közül mi volt az első?
2022. aug. 23. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Elég nehéz ezt így meghatározni mert ezek általában kéz a kézben járnak, de én az Istenekbe vetett hitet mondanám a legelsőnek ami kialakult. Ezzel együtt kialakultak különféle túlvilágképek, illetve a mágiában való hit, de ezek szerintem később jöttek ennél.
2022. aug. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
100%
Csak valószínűsíteni lehet, de majdnem biztos, hogy először a természeti erőket, jelenségeket személyesítette meg istenek, és szellemek formájában. A túlvilágban való hit valószínű, hogy jóval későbbi, de arra vannak bizonyítékok, hogy már a neandervölgyi is hitt abban, hogy a halottak nem szűnnek meg létezni a test halála után. Azt nem lehet visszakövetni, hogy milyen formában képzelték el a dolgot. A mágia mindezek befolyásolásáról szól, azaz előbb kellett legyen egy hitrendszer, miszerint a természeti jelenségeknek van egy természetfeletti gyökere, majd ezt próbálták mágikus módszerekkel befolyásolni.
2022. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elleinte gondolom egybekeverték az állati eredetű hitvilágot a természeti erővel. (Egyiptomi itt érdekes a kettős emberi és állati ábrázolással).

Utána az állatokat felváltották az emberi ábrazolások, lásd a termékenység Istennője szobrok.

Utána rendes idealizált emberiszobrok és túlvilagi hitrendszer(egyiptom,mezopotamia vallasok, gorog stb.)

Utana elleinte tobb Istenhit, aztan 1.

Legalabb is ha itt a mezopotamiai utat vesszuk vegig.

De gondoljunk a skandináv vallasokra is.

2022. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Utolso reszt ugy ertettem hogy ok maradtak felig termeszet kozpontuak.
2022. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Isten!
2022. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!