Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kezdenétek a helyemben a...

Mit kezdenétek a helyemben a sértődékeny rokonokkal? Arra gondolok, mikor olyan mondasz vagy írsz, amiben nincs semmi rendkívüli, házastársad szerint se, mégis a rokon felb@$$z@ magát rajta.

Figyelt kérdés
Sajnos közeli rokon/rokonok. Családi vonás, de nem mindenki ilyen a családban. Amúgy nem az én, hanem a házastársam rokonjai.
aug. 30. 07:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#6 Igazad van, és jól is teszed. Csak az a baj, alapvetően én is ilyen vagyok, viszont tudod mikor mindig megtörténik, újra meg újra, akkor kiábrándulok. Nincs kedvem tojáshéjon lépdelni, állandóan békítgetni, magyarázkodni.



Amúgy az is jellemző ezeknek a sértődékeny rokonoknak a viselkedésére, hogy ha nem valami mosolygós párbeszéd van, akkor már olyan érzést termetenek bennem, mintha feleselnék. Fura légkört teremtenek. Olyan ellentmondást nem tűrőek ott belül. Bárki mással ha olyat tárgyal az ember, amiben nem értenek egyet, meg nem szélesen mosolygós a téma, akkor az egy normális beszélgetés. De ezekkel a rokonokkal az már érezni a sértődést a levegőben. A véleményem kimondását n6eg feleselésnek érzem, pedig másnak mondanám nem érezném annak...


Meg említettem a tojáshéjon lépdelést, olyan igaz. Olyan tökéletesen pozitívan kell mindenről fogalmazni velük, állandóan azt kell fejben tartanom, hogy ez vagy az már túl sok-e nekik. Senki mással nem érzek ilyet, lazán beszélgetek az emberekkel normális esetben.

aug. 30. 10:26
 12/19 anonim ***** válasza:
13%

Ismerem ezt, két ismerős is sújtott azzal, hogy 2 hétig nem szóltak hozzám számomra ma is vállalható közléseimért (érdekes véletlen (?), hogy mind a ketten Rákok.)

Szerintem egy határon túl nem egészséges, ha az ember magába fojtja a véleményét, de ezt a határt mindenkinek magának kell megtalálnia.

További lehetőségként viszont tényleg csak a távolságtartás marad, gondolom.

aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"További lehetőségként viszont tényleg csak a távolságtartás marad, gondolom."

Ne gondold! Inkább gondold tovább!

aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Megírod, hogy nem kéne minden szirszaron megsér, vagyis felb@$zódniuk, mert te továbbra sem fogod az ő túl törékeny lelki világukat figyelembe venni. Ha nem tetszik, takarodás van nekik. Ennyi. Én az az őszintén nyers ember vagyok, aki nem köntörfalaz. Ha megkérdezed hogy kövér vagy-e és látom hogy lóg a gyomrod a térded fölé, igenis megmondom, hogy kövér vagy, nem is kicsit. Elég sok konfliktust tud okozni az őszinteség, de legalább a kérdező idióta rokonaihoz hasonlóak szépen elrakarodtak az életemből.
aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Semmit nem kezdek vele. Aki sértődős, azzal kapcsolatmegszakítás. Nem vagyokhajlandó energiavámpírokat engedni az életembe, és állandóan arra figyelni, mit mondhatok, vagy megsértem őt.
aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

(...nem tartozik a tárgyhoz, de...)

A 12-es vagyok, és kíváncsi volnék, miért lettem ilyen kegyetlenül lepontozva, talán túlcikornyáztam?

aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem túlcikornyáztad, hanem elnaggyáztad. És nem kegyetlenül lettél lepontozva, hanem a 8 milliárd ember közül 4 azaz négy úgy gondolta, hogy nem hasznos a válaszod.
aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Érdekes, 5 sort írtam, Te meg másfelet, de az akkor biztos sokkal velősebbre sikerült... 😍
szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezt a trágár kérdést vajon mikor fogják végre törölni?...
szept. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!