Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ha egy ember...

Szerintetek ha egy ember segít egy rokonán azt köteles visszasegíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor történik hogy mi ,én és a párom segítünk, de vissza már nem jön a segítség.
júl. 18. 10:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Ti is visszautasíthatjátok.
júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Harom evig tamogattuk anyosomat. Penzt, haztartasi nagygepeket, tv-t adtunk neki, a szamlait fizettuk. Halabol, amikor a ferjem es a sogornom osszevesztek, nem maradt ki a balhebol, hanem a lanya melle allt, pedig anyakent neki partatlannak kellene maradnia. Mi igy mar nem akarunk segiteni, ezert mi vagyunk a rosszak. Soha tobbet senkinek sem fogok segiteni a gyerekemen kivul.
júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem kötelező, de illik.


"Nem azért segít az ember (legalábbis én) hogy visszakapjam"

De azért is. Hiszen mindenki kerülhet olyan helyzetbe, hogy segítséget kér a másiktól. Nincs ezzel semmi baj, és a segítséget kérő fél is legyen tisztában azzal, hogy ne csak kérjen, hanem adjon is, ha lehetősége van rá.

Nyilván semmi nem kötelező, de aki mindig csak kér, soha nem ad, az ne csodálkozzon, ha nagy ívben kerülni fogják az emberek.

júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles, de illik.


Sajnos mi is olyanok vagyunk, hogy mindig segítünk aztán van hogy annyit sem mondanak, kapd be a balbokám...

Nekem már elegem van belőle. Már elfáradt a lelkem. A párom még nem jutott el eddig...

júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én időnként szoktam segíteni másoknak, de nem várok el viszonzást. Viszont ha én kérek segítséget és elhajtanak, akkor aztán ők se várjanak tőlem segítséget. Ettől még a rokonaim és nem utálom őket, csak amikor hívtak engem bútort pakolni a költözésükhoz akkor megmondtam, hogy nem érek rá a munkám miatt.
júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A segitség olyan, mint az ajándék - nem kötelezö adni, és nem kötelezö viszonozni (ez utóbbi viszont illik)
júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem köteles segíteni, csak ha akar, nektek sem kell viszont minden szrra ugrani. Ez a nagy helyzet.


Én tizenéve elengedtem ezt a jaj segítsünk másokon bromságot - ha kéri akkor sem. Oldja meg, nem az én bajom.


Van saját problémám nem is kevés, ami érdekes mód senkit sem érdekel - de én ugorjak.

A francokat.

júl. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem köteles, sőt, olyan élethelyzet is előfordulhat, hogy nem lesz lehetősége viszonozni.

Érdekesebb a kérdés akkor, amikor lenne lehetősége, és ennek ellenére nem teszi. Akkor érdemes elgondolkodni, hogy annak idején megérdemelte-e a segítséget, illetve mennyire érdemli meg, hogy később segítséget kapjon.


Én is nagyon szívesen segítettem sok embernek, amiért az volt a hála, hogy nem, hogy nem segítettek, még hátba is támadtak. Meg amikor én sokszor segítek valakinek, ő meg visszasegít 1-szer, akkor veri a mellét, hogy ő mennyit tett értem.


Az emberek nagyon szeretnek ezzel a helyzettel visszaélni. De ha meg nem segítesz (akkor sem, ha tényleg nincs rá lehetőséged, mert például pakolni kellene, de neked 40 fokos lázad van), akkor nyilván te vagy a köcsög.

júl. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 12:31

Na látod? Tehát Te például nem önzetlenül segítettél, hanem vártad tőlük a "hálát".

Látod? ez az ami már NEM segítség akart lenni.

júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Nem is lenne pofám úgy elfogadni a segítséget, hogy később nem viszonzom. Szóval szerintem ez kölcsönös.

júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!