Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ha egy ember...

Szerintetek ha egy ember segít egy rokonán azt köteles visszasegíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor történik hogy mi ,én és a párom segítünk, de vissza már nem jön a segítség.
júl. 18. 10:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A segitseg szabadon választott. Ha te csak azért segítesz, hogy majd vissza kapd, akkor inkább ne segíts.
júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem köteles.
júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem kötelesség, max illendőség, ha van rá lehetőség

Elvárni nagyon nagy illetlenség.

júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez olyan mint a zaklato szomszédaim hohy állandoan adni akarnak vmit hogy később szabadon lehuzzanak.


Vagy mamához mikor nem akarok menni mondtam is neki vagy dolgozom vagy bármi, de direkt főz hogy kikiabálhassa hogy én vagyok a hálátlan mert ö ebéddel vár en meg nem megyek és elazfasson mindenkinek.



Na ennyit a kedvességről meg segitségekrol hogy gyakran ez tenyleg az amivel csak visszaélni akarnak tehát számító szemetek, érdekbol teszik ezt hogy rádolvashassák..


Maga az igazi segitség az valoban akkor segitség ha önzetlen nem vársz érte semmit. Ez a segitség fogalma. Minden más csak uzlet és érdek, neked is jo meg nekem is

júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Szeretetbe burkolt pszichoterror zsarolás vagy birtoklás. Van vmi ilyesmi megfogalmazása is ennek.
júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Arrol is mintha lett volna már itt vita ha penzt adsz megmondhatod e mire koltse a másik.

Ez már megint egyfajta bántalmazás uralkodás amugy csak mert visszaélsz a "segitségnyujtással"

júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen. Nem azért segít az ember (legalábbis én) hogy visszakapjam. Hanem azért, mert pont olyanban volt segítségre szükségük, amihez én értek, amit én meg tudok csinálni.

"Cserébe" én hiába kérek olyat, amiben ők nem tudnak segíteni.

De nyilván ha te mindig mások mellett állsz, és melletted soha nincs senki, és úgy érzed kihasználnak, akkor neked sem kell mindent megtenned.

júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

A segítség mindig önkéntes dolog.

Ennek ellenére illik valamennyire viszonozni a másiknak, de nem kötelezö.

Ha neked túl sok, amit segítesz, akkor ne segíts többet.

júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár egyetértek azzal, hogy CSAK azért segíteni, hogy majd visszakapd valamilyen formában (pláne megharagudni ha nem jön be a számításod) nem szép dolog. De egyrészt normális családban, normális emberek között azért ez kölcsönös szokott lenni, mivel szeretjük a másikat és azért segítünk, hogy megkönnyítsük az életét, "boldoggá" tegyük stb., másrészt ha úgy érzed túl sokat adsz az idődből, erődből, akkor vissza lehet venni: neked kell eldönteni, meghúzni a határokat, hogy csak olyan mértékben segíts, hogy ne legyenek utána rossz érzéseid, kihasználtság érzésed stb.
júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kicsit félre értettétek. Igazán arról van szó hogy kérik a segítséget! És mi szívesen segítünk. Mi is kerülünk olyan helyzetbe hogy kérünk segítséget és vissza utasítják hogy nem, oldjuk meg ! És ez természetesen rosszul esik!
júl. 18. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!