Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen módszerrel tudhatom...

Milyen módszerrel tudhatom meg,hogy apám vérszerinti gyereke vagyok-vagy sem?

Figyelt kérdés

Ez a gondolat akkor merült fel bennem,mikor apám és a mostoha anyám úgy döntöttek,szeretnének egy közös gyermeket viszont ez 2 - év próbálkozás után sem jött össze nekik,így egy lombik program mellett döntöttek,most nemrég lettek túl a vizsgálat fázison és az apám eredményei nem valami jók,nem mondom hogy szörnyűek,de azt sem,hogy bíztatóak,alacsonyabbak az eredményei,mint amennyiknek lenniük kellene,ebbe viszont valószínüleg az is belejátszik hogy mivel apám idén lesz 48-éves,a kora előrehaladtával csökken a nemzőképessége,de viszont egy újabb vizsgálat szerint kiderült,hogy apámnak elvileg

kólibaktériumos fertőzése van ami szintén hatással van a nemzőképességre.A vérszerinti anyám egy fogalmazzunk úgy hogy egy szajha volt,apám állítása szerint ő már készült volna lapátra tenni anyámat, mivel még mindig nem akartam összejönni amikor kiderült,hogy anyám terhes velem.Ismervén anyámat,az jutott eszembe,hogy mivan ha félrelépett valakivel,terhes lett és mivel tudta,hogy apám gyereket akar így azt mondta apámnak hogy tőle esett teherbe.Én ezt egy lehetséges forgatókönynek találom,de kíváncsi vagyok,igaz e az elméletem. Tudom,milyen az apám,és biztos vagyok benne,hogy nem fogja megengedni,hogy nyál mintát vegyenek tőle egy DNS vizsgálathoz amit megértek.Viszont milyen más módszerrel tudhatom meg,hogy én tényleg az ő gyereke vagyok-e?



júl. 4. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg ha tudod a vércsoportjukat,meg a tiédet is.Megnézed ,hogy apukád és anyukád vércsoportja alapján lehet a tiéd az ami.Többféle is lehet a tiéd,de ha pont beletrafálsz és kizárja a te vércsoportodat akkor ott gondok vannak.
júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A vércsoport öröklődés szabályait a DNS vizsgálat elterjedése előtt széles körben alkalmazták az apasági vizsgálatokhoz. A vércsoportok öröklődése valójában nem annyira az apaság igazolására, inkább annak kizárására alkalmas. Így például ha az anya és az apa is AB vércsoportú, akkor a gyermek nem lehet 0-s vércsoportú,. Ha az újszülött mégis 0 vércsoportú, akkor az apaság kizárható.
júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

"Viszont milyen más módszerrel tudhatom meg,hogy én tényleg az ő gyereke vagyok-e?"


Minek? Tudod kb bármelyik férfi képes teherbe ejteni egy nőt, de apának lenni az egy más kérdés.

júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként semmi más oka nem lenne annak, hogy ez felmerül? Furcsa, hogy arról nem írsz, egyébként hasonlítasz-e rá stb.
júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Meg kéne kérdezni, bár okos embernek nincs mástól gyereke.
júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

"Furcsa, hogy arról nem írsz, egyébként hasonlítasz-e rá stb."


Kicsit se hasonlítok apamra, mégis 100% hogy az ő gyereke vagyok

júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

"Kicsit se hasonlítok apamra, mégis 100% hogy az ő gyereke vagyok"

. És? Ezzel most mit akartál mondani?

Vagy Te vagy a Kérdező másik fiókkal?

júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Mit vársz ettől ? Ha szereted és tiszteled az apád, akkor nem mindegy, hogy ő a vér szerinti apád-e vagy sem ? Ha nem szereted, akkor számodra milyen előrelépés lenne a biztos eredmény ?
júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

#2 "Így például ha az anya és az apa is AB vércsoportú, akkor a gyermek nem lehet 0-s vércsoportú,. Ha az újszülött mégis 0 vércsoportú, akkor az apaság kizárható."

Meg ilyen esetben az anyaság is, mivel AB vércsoportú embernek semmilyen vércsoportú embertől nem lehet 0-ás vércsoportú gyereke. Ugye a AB vércsoportú szülőtől vagy az A vagy a B vércsoportú allélt örökölheti, ami domináns a nullással szemben, vagyis ha az apa nullás, akkor sem lehet a gyerek nullás vércsoportú az AB-s anyától. Ha két AB-s vércsoportú szülőnek nullás vércsoportú gyereke születik, az nem megcsalást jelez, hanem azt hogy elcserélték a gyereket.

Egyébként ez sem teljes mértékben jó. Egy A és egy B vércsoportú szülőnek bármilyen vércsoportú gyereke születhet, ha mind a ketten heterozigóták, azaz hordozzák a domináns allélt, ami adott vércsoport megjelenésért felelős és a recesszív allélt, ami a nulláért felelős, de a másik allél elnyomja azt.

Viszont jól látható domináns jellegekből lehet következtetni. Például a szabadon lógó fülcimpa domináns a lenőttel szemben, ez azt jelenti, hogy két lenőtt fülcimpával rendelkező embernek nem lehet szabadon lógó fülcimpával rendelkező gyereke, ha mindkét szülő világosszőke, akkor gyanús ha a hajad fekete, mert akkor esélyesen máshonnan örökölted, vagy ha mindkét szülő szeme világoskék a tiéd meg sötétbarna, akkor az szintén gyanús. Hajnál még a göndör haj domináns az egyenessel szemben, vagyis ha mindkét szülő egyenes hajú, te meg göndör vagy, akkor valahonnan máshonnan örökölted. Extrém eset, de ha mindkét szülő albínó, akkor nincs honnan örökölni a sötét bőrszínt.

Az egyetlen probléma, hogy sok az allél és mindegyik domináns-recesszív viszonyban van egymással. Van olyan allél, ami az egyiket elnyomja, a másikat már nem, például ha anyád fekete hajú, apád meg világosszőke, akkor nem meglepő, ha te gesztenyebarna vagy, mert anyád lehet hordozó, és a szőke felett a gesztenyebarna domináns. Ugyanígy a szemszínnél is ha mindkét szülőnek barna a szeme, akkor akármilyen szemszínt örökölhetsz, mert a barna mindennel szemben domináns.

Ha kíváncsi vagy linkelek be néhány képet a legjobban megfigyelhető tulajdonságok öröklődéséről:

[link]

[link]

Mozaikos tankönyvben is van néhány tulajdonság:

[link]


Végülis az a lényeg, hogy recesszív tulajdonság, csak akkor jelenhet meg a kinézetben, ha nincs a genomban nála dominánsabb allél. A szülő csak azokat az allélokat tudja örökíteni a gyerekre, amivel rendelkezik, így ha neked olyan tulajdonságod van, ami mindkét szülő tulajdonságánál dominánsabb alléltól származik, azt valahonnan máshonnan örökölted. Recesszívre ugyanez nem vonatkozik, mert azt a domináns allél elnyomja, vagyis a szülő lehet hordozó, a gyereken pedig megjelenhet.


De az apa nem az, aki gyereket csinál, hanem az aki felneveli. Az ha esetleg te genetikailag nem az ő gyereke van nem azt jelenti, hogy nem ő az apád.

júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem a kérdező vagyok. Azt akartam mondani vele, hogy a világon semmi jelentősége nincs annak, hogy hasonlít e az apjára
júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!