Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy fáj a vérszerint...

Normális hogy fáj a vérszerinti apám halála?

Figyelt kérdés

Ma kaptam a hírt hogy apám az egyik rabkórházban meghalt, oka egyelőre ismeretlen.

Tudni kell hogy baba koromban is börtönbe került, édesanyám nevelt, a nevelőapámmal együtt 3 éves koromtól.

Fura érzések kavarognak bennem mert szinte mióta az eszemet tudom 3-4 alkalommal ha találkoztunk. Nem igazán keresett, én sem őt.

Bár nem fizetett gyt sem, édesanyámnak is eleredt a könnye, valószínűleg szerették egymást de ő sem gondolta hogy megviseli hogy elhunyt.


2021. júl. 25. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Normális.
2021. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Természetes, részvétem
2021. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen, ha nem is emlékszel rá pontosan, tudod, milyen közvetlen kapcsolatotok volt. (apa-gyerek) idővel jobb lesz. Részvétem
2021. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
93%
Persze hogy normális, őszinte részvétem!
2021. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Mutasd meg nevelőfaterodnak ezt a kérdést, hidd el utána neki is fájni fog valami….
2021. júl. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Nem, nem normális. Nekem az apai ágon lévő nagyapám halt meg 9 évvel ezelőtt, én őt nem ismertem, így nem is rázott meg a halál híre, apámat sem ismerem, így az ő halál híre se rázna meg engem.
2021. júl. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen normális, még sok minden fog őrlődni benned, talán olyan dolgok is amiket eddig nem is ismersz.


Részvétem!

2021. júl. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ilyen esetben a szomorúságot nem konkrétan az elhúnyt személy gyászolása okozza, hanem a veszteség érzése. Anyukád sem feltétlenül azért sír, mert az édesapád személyét gyászolja, hanem az egész fájdalmas múltját, azt a helyzetet, ami miatt az élete így alakult. Azt gyászolja, amit apud életvitele okozott neki. Egy ilyen halálhír feleleveníti a múltat, amiben biztos voltak szép, és nem túl szép emlékek is és ilyenkor ismét átéli az ember a múltbéli kudarcot is.
2021. júl. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Te nem apádat gyászolod, hisz annyira nem ismerted. Te azt a reményt gyászolod, hogy lehetett volna apád, hogy valami megváltozik majd és érdeklődni fog feléd, mint apa. Részvétem, hogy meghalt a remény :/
2021. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem már maga a halál mindig szomorú. És igen, jó eséllyel sajnálod őt, s hogy nem másképp, ideálisabban alakult az ő élete s a te életed, s hogy most elvesztetted a lehetőséget, hogy ez megváltozzon, hogy ő megváltozzon, hogy mégis megismerhesd, hogy érdekeld, hogy szeressen... Teljesen normális, az lenne kőszívűség, ha nem érintene meg. (És nem kell bűntudatod legyen, ez nem befolyásolja, hogy a nevelőapádhoz kötődsz apaként, meg különben sem csinál értelmes ember ebből birtoklási versenyt.)
2021. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!