Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rohadt szarul és kínosan...

Rohadt szarul és kínosan érzem magam, amiért nem adtam kölcsön pénzt egy rokonmnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Keresztanyám kért volna, akivel nagyon ritkán találkozom, és interneten sem tartjuk a kapcsolatot. Ezt nem kifogásként írom. Tudtam volna neki adni, de ha esetleg nem adná vissza, nekem is problémáim lennének, mert nincs tartalékom. 100.000 Ft alatti összegről van szó. Érzem, hogy neki milyen kínos lehetett, és borzasztóan sajnálom őt, és azt is, hogy nem tudtam neki segíteni. Szégyellem magam nagyon, pedig józan ésszel tudom, hogy nem kéne. Helyre billentenétek?
jún. 28. 10:12
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani akkor adj kölcsön ha nem gond ha nem adják vissza. Esetleg a többi rokon nem ismeri jobban mennyire megbízható , tőlük nem kért? Mondjuk ha 100 alatti összeg és gondot okoz akkor inkább tényleg ne adj , neked is kell a pénz.
jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyen rossz érzésed, jól tetted, hogy nem adtál.

Én egyébként elvből nem adok kölcsön soha. A legfőbb oka az, hogy ha én sz..rba kerülök, én kitől kérhetnék, kb. senkitől. Magamra kell számítanom, és ezért nem adok kölcsön senkinek.

jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
95%
Én ügyvédi kölcsönszerződéssel SEM tudtam visszaszerezni a pénzemet. Bíróságra jártam évekig,de nem tudták behajtani rajta. Inkább most érezd magad szarul(bár nincs okod rá),mint hosszú évekig azért,mert nem tudtad visszaszerezni.
jún. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nemhogy pénzt, de semmit nem adok kölcsön, senkinek. Egyszer egy könyvet adtam kölcsön, 2 évet kellett könyörögnöm, hogy adja vissza. Úgy kaptam vissza, hogy majdnem elsírtam magam, szakadt es gyűrött volt. Egyedül anyámnak adnék kölcsön bármit is a családból, mert ő visszaadja.
jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

#28

Igen :)


Köszönöm szépen mindenkinek! Nem adtam neki

jún. 29. 22:54
 36/36 anonim ***** válasza:
Senkinek nem adok! Azt szoktam mondani, hogy le van kötve sajnos nem tudok adni. Akinek nem adsz az egy napig haragszik, akinek adsz az egy egész életen át. Ne érezd rosszul magad emiatt. Azzal, hogy adsz a legtöbb embernek nem segítessz.
júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!