Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rohadt szarul és kínosan...

Rohadt szarul és kínosan érzem magam, amiért nem adtam kölcsön pénzt egy rokonmnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Keresztanyám kért volna, akivel nagyon ritkán találkozom, és interneten sem tartjuk a kapcsolatot. Ezt nem kifogásként írom. Tudtam volna neki adni, de ha esetleg nem adná vissza, nekem is problémáim lennének, mert nincs tartalékom. 100.000 Ft alatti összegről van szó. Érzem, hogy neki milyen kínos lehetett, és borzasztóan sajnálom őt, és azt is, hogy nem tudtam neki segíteni. Szégyellem magam nagyon, pedig józan ésszel tudom, hogy nem kéne. Helyre billentenétek?
jún. 28. 10:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
96%

A párom egyszer adott egy munkatársának egy egészen piti összeget, azt se sikerült időre rendezni, rendesen a nyakára kellett járni, de cserébe minden hónapban újra bepróbálkozik az illető, hátha kaphat még egy kicsit. A másik meg kb. február óta lóg neki 5.000 Ft-tal. Lassan a párom is megtanulja a leckét: nem adunk kölcsön olyannak, akinek nem adnánk örökbe is!

Tőlem egyszer kért a nővérem egy nagyobb összeget egy váratlan kiadásuk miatt, én ragaszkodtam a szerződéshez. Húzta a száját, de belement. A határidő napján fizetett. Később kiderült, hogy nem csak tőlem kért, a szüleinktől is, ott nem volt papír, azóta se rendezte.

jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog segíteni, de nem biztos, hogy ha adtál volna, hosszú távon jót tettél volna. Előfordul, hogy valami váratlan kiadás miatt megszorul az ember és emiatt kölcsön kell (lehetőleg rokontól, mert úgy megússza a banki kamatokat). Nálunk is volt ilyen a családban, adtam is, vissza is kaptam. De ha tényleg egy ilyen egyszeri alkalom, akkor az ember lehetőleg a legközelebbi rokonaitól kér, ők jobban ismerik, talán kevésbé is égő. De az, hogy olyan kér tőled, akivel szökőévente egyszer ha találkozol, az az én szememben két dolgot jelenthet: az egyik, hogy minden, nálad közelebbi rokonnál, ismerősnél próbálkozott már vagy úgy van vele, hogy ha nem adná meg, kevésbé lesz rossz híre ettől az ő környezetében, hiszen te nem ismered annyira őket

Kifejtem az első mondatomat: Pont a keresztanyámék (távoli rokonok) kerültek anyagilag nehéz helyzetbe. Előtte viszonylag jól éltek, akkoriban kaptam tőlük ruhákat, tanszereket, szóval segítettek. De beütött a csőd. Apámtól és másoktól is kértek kölcsön, egy ideig kaptak is, a víz színén tudtak maradni. De a pénzügyi egyensúlyukat nem tudták helyre hozni, nőttek a tartozások. Több év alatt akkora tartozásuk jött össze, hogy abból akkoriban szinte már egy kisebb lakást lehetett volna abban a városban venni. Egy idő után nem kaptak, de akkor jött a könyörgés, hogy "kikapcsolják az áramot" stb. Most az a helyzet, hogy apám küld nagyobb ünnepek előtt valamennyi pénzt nekik, de ajándékba. Így az ő lelke nyugodt, a tartozásukra meg úgyis keresztet vethet. Ha nem kapnak a rokonoktól kölcsön, valószínűleg hamarabb meglépnek költségcsökkentő/bevételnövelő lépéseket, bár van, amit azóta sem tettek meg.

jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ismered és nem is adta volna vissza. Jól tetted.
jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad rosszul. Amikor én kölcsönadtam az akkor kedves barátomnak tűnő személynek kb. 3 havi fizetésemnek megfelelő összeget, akkor a visszaadási határidő leteltével még én éreztem magam kellemetlen helyzetben, hogy rákérdeztem és csak nehezen kaptam vissza. Egy vidéki kollégámnak szintén adtam "kölcsönbe" és szégyelltem visszakérni, azóta sem kaptam vissza. Később derült ki, hogy az illető notórius alkoholista kölcsönkérő volt, aki az ilyen kölcsönöket soha nem adta vissza.
jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
88%

Olvastam egy - szerintem nagyon okos - ember irását.

Igy hangzik: Ha valakivel össze akarsz veszni, adj neki kölcsön!

jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogyha neked nincs tartalékod legalább jó pár millió a számládon, már pedig nincs ahogy írtad, akkor nem teheted meg azt, hogy kölcsönadsz 100 ezret. Mert azzal kell mindig számolni, hogy nem adja vissza.
jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, nem tudtál volna kölcsönadni. Kölcsön csak akkor adunk, ha teljesen biztosak vagyunk abban, hogy az a pénz akkor sem fog hiányozni, ha netán nem fizetik vissza (időben).
jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
93%

Hová lettél, kérdező?

Megnyugtattak a válaszok?

jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
En se adnék.
jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
A 20 nagyon jót írt. A közeli ismerősöket, rokonokat már kimerítette, tőlük nem tud már kölcsönkérni. Miért is? Nyilván mert nem fizette vissza időben vagy pedig sehogy. Te is először a hozzád legközelebb álló embertől kérnél kölcsön, nem?
jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!