Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rohadt szarul és kínosan...

Rohadt szarul és kínosan érzem magam, amiért nem adtam kölcsön pénzt egy rokonmnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Keresztanyám kért volna, akivel nagyon ritkán találkozom, és interneten sem tartjuk a kapcsolatot. Ezt nem kifogásként írom. Tudtam volna neki adni, de ha esetleg nem adná vissza, nekem is problémáim lennének, mert nincs tartalékom. 100.000 Ft alatti összegről van szó. Érzem, hogy neki milyen kínos lehetett, és borzasztóan sajnálom őt, és azt is, hogy nem tudtam neki segíteni. Szégyellem magam nagyon, pedig józan ésszel tudom, hogy nem kéne. Helyre billentenétek?
jún. 28. 10:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
93%

Senkinek nem adok kölcsön és egyetlen pillanatig nem érzem szarul magam emiatt :D


Nekem sem fán terem a pénz én is megdolgozok érte, aki pedig annyira képtelen beosztani, hogy mástól kell kérnie - bocs... ez sem az én bajom.


Amúgy meg írjatok szerződést - hidd el, rögtön nem kell majd neki kölcsön, mert úgy már nem húzhat le.

jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%

Nem adnék kölcsön, ha adnék is bárkinek az szerződéssel történne, de ha neked sincs miből, és te kerülnél anyagilag bizonytalan helyzetbe, akkor meg pláne ez a helyes döntés, amit hoztál, mert nem lenne jó, ha te meg ezért kerülnél hasonló helyzetbe. Szóval ne legyen lelkiismeretfurdalásod, és neki is sértődés nélkül el kell fogadni azt, hogy nem engedheted meg ezt anyagilag.

De én azt javaslom, ha jövőben is kérnek tőled, bármennyire közeli ismerős, ami miatt még így is döntenél SZERZŐDÉSSEL, HIVATALOS ÚTON! add csak oda. Ezekben a szerződésekben meg lehet határozni, hogyan milyen távon/részletekben, mikortól fizeti vissza, ha pedig nem jogi lépéseket lehet tenni. Általában, ha ezt így vezeted fel a simlisek kihátrálnak.

jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha azt sem tudod, mennyire megbízható, hidd el, jól tetted, hogy csupasz valaggal nem adtál kölcsönt...
jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
20%

Beszélt-e arról,hogy mire kell neki a pénz?

Mert ez is fontos lehet.

jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Justinianus ***** válasza:
92%

Én ilyenkor örülni szoktam, hogy van százezer forintom (ha annyit kért kölcsön az illető), mert ha adtam volna, akkor annak annyi. :)

A kölcsönpénzzel egy baj van, hogy meg kell adni. Na az nem nagyon megy senkinek.

jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy soha senkinek nem adunk kölcsön csak ha nem fog hiányozni az összeg, mert 100% hogy nem kapod vissza.

Aki kölcsönkéreget az nem tudatos pénzügyileg, felelőtlen, nem tudja beosztani a pénzét. Egyik adósságból a masikba ugrál.

Ha adsz neki, akkor te leszel a szemét szaralak, amiért vissza akarod kapni a pénzt. Vegyen fel kisebb összegű hitelt. Ja, hogy a hitelintézet kegyetlenül bevasalja rajta?

jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
89%
Én már ráfaztam ilyenre ketszer is. Két barátság ment el rajta es azóta megfogadtam, hogy soha senkinek a büdös életben nem adok egy rohadt vasat sem. Sőt mielött meghalok el fogom egetni az egész vagyonomat, hogy halálom után se legyen máse! Gyerek nincs, más meg baffa meg!
jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
15%

Szégyen, nem szégyen, legutóbb "kemény" 20 ezer forintot kértem kölcsön egy barátomtól, mert kifutottunk a fizuból.

Ahogy jött az utalás vissza is adtam neki.

Nézd, Kérdező, te tudod hogy mennyire megbízható a keresztanyád, de ha nem igazán tartjátok a kapcsolatot, akkor valószínűleg nagy kakiban van, ha ezzel hozzád fordult.

Ha pár hétig nem vág földhöz az adott összeg hiánya, akkor adj.

jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

En amikor kolcson kertem, mindig visszaadtam. Sosem maradtam el vele. Nem is ertem, embereknek hogy van pofajuk elsunnyogni.

Viszont kerdezo, akar egy idegennek is adhatnad azt a penzt, pont annyira ismered, mint a keresztanyadat. Biztosan nem adnek neki.

jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, lehet, hogy már írták mások:


Azért kér kölcsön most pont tőled, a távoli, ritkán látott rokontól, mert már mindenkit a környezetében lehúzott és nem fizette nekik vissza a tartozásait. Tőlük már nem kérhet, mert ők már nem pénzelik őt tovább. Ha te most kölcsönadnád neki a pénzedet, te sem kapnád vissza.


De ha esetleg van normális(!) rokon, aki közelebb áll hozzá és fel tudod hívni, hogy információt gyűjts a helyzetről, az jó lenne. Segíthetne megérteni a helyzetet. És teljesen normális efelől érdeklődni, ha már a pénzedet próbálja valaki elszedni tőled.


Még egy fontos dolog: te semmilyen felelősséggel nem tartozol felé. Az ő problémája nem a te problémád. Ne engedj az érzelmi zsarolásnak, ha esetleg erre kerülne a sor.

jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!