Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez gond, hogy zavar és nem...

Ez gond, hogy zavar és nem tudom úgy családtagnak tekinteni?

Figyelt kérdés

Nem akarok rosszindulatú lenni. A bátyám már jó pár éve van együtt a feleségével akinek volt egy gyereke. Elég kicsi volt akkor, 2 éves.

Viszont én nem tudok ezzel a helyzettel megbékelni. Mármint nincs bajom a kislánnyal. De én nem tudom családtagnak tekinteni. Nekem ő nem a bátyám gyereke ahogy ők azt mondják, nem tudok rá úgy nézni mint a valóban közös gyermekükre. Engem valahogy nagyon zavar meg fura, hogy a bátyámat apának hívja, a szüleimet papának meg mamának. Mikor igazából semmi közük nincs hozzá.


Én gondolom ezt csak ennyire másként vagy ez teljesen természetes dolog?


ápr. 24. 11:11
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
20%

Nem lehet hogy itt a gyerek az csak egy ürügy részedről?


Milyen volt a kapcsolatod a bàtyàddal a gyerek érkezése előtt és utàn? Nem lehet hogy megvàltozott valami (ami érthető is hiszen a bátyád már nem "csak" egy tesó hanem egyben egy felelős szülő is) a kapcsolatotokban és ezt te nehezen dolgozod fel? Szerintem beszélj erről a bátyáddal őszintén és majd az megnyugtat hogy a kicsi ellenére te ugyan úgy fontos vagy neki és pótolhatatlan.

ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
53%
Az a kislány téged biztosan családtagjának tekint. Nem a vérségi kapcsolat a lényeg, hanem a szeretet. Amiből benned egy szikrányi sincs.
ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
72%

"Amiből benned egy szikrányi sincs."


Ha valaki tényleg nem szeret akkor nem ezzel fogod felébreszteni benne a szeretetet. Szóval kártékony ez a komment.

ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
77%
És a feleségét "tudod" családtagnak tekinteni???
ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
78%
Épp annyira családtag pedig, mint az anyja.
ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy nem tudod a kisgyereket családtagnak tekinteni, az kizárólag téged minősít.

Ha én a bátyád helyében lennék, megmondanám, hogy csak akkor merj a testvérednek nevezni, ha mindegyik gyerekemet elfogadod.


Egyébként szerintem is ott van mindennek a gyökere, hogy a bátyád feleségét utálod.

ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
79%
Az senkit nem érdekel hogy te minek tekinted őt. Az a fura, hogy zavar téged hogy a családod többi tagja viszont befogadta. Ez már rosszindulat, mert neked aztán miért nem mindegy hogy a szüleidet hogy hívja.
ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
51%

Ismeretlenül is elismerésem a bátyádnak és a szülőknek, hogy ilyen nagyszerű emberek. 🥰 Nem is értem, hogy egy ennyire befogadó családba hogy született egy ilyen rosszindulatú valaki, mint te…

Megnézném a fejedet, mikor hazaállítasz majd egy pasikával/nőcskével, majd a szüleid, bátyád közlik, hogy nem lesz soha a család része, elvégre ugyanúgy egy kívülről betolakodott valaki számukra, mint neked egy 2 éves kislány.

ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
21%

# 13. Nagyon tévedsz. Szeretetet csak szeretettel lehet felébreszteni.

Ha a kérdező felismeri, hogy az a kislány elfogadja őt családtagnak, csak attól enyhülhet meg a szíve.

ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
85%
Semmit. Oké, hogy nem tudod családtagnak tekinteni, én se tudnám. De viseld el, ne kattogj rajta, nem kell vele foglalkozni.
ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!