Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagy gyökérség azt hazudni...

Nagy gyökérség azt hazudni hogy munkám van?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira cikinek érzem, hogy friss főiskolai végzettként, nincs munkám 25 évesen. És családi összejövetelkor mindig téma és nyilván most is az lesz: "na van valami munkád? vagy te mit csinálsz?" Ilyenkor meg a válaszom: "hát nincs munkám" "állást keresek"...

De megkapom mindig: "Ha valóban lenne tudásod a szakmádba lenne" "nem is akarsz te dolgozni" "keress valami kulimunkát, ez akkor nem neked való”, "aki akar az tud dolgozni”.


Azért ez rohadtul szarul tud esni,és hetekig rágódom rajta...


Mivel ezeket elakarom kerülni szerintetek nagy gyökérség lenne, ha mindenkinek belehazudnék a képébe, hogy igenis dolgozok jól fizető helyen?



2022. dec. 17. 22:50
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%
9: Most bocs, de a reakciók alapján egészen biztosan csesztetni akarják és nem csak egy aktuális beszédtéma. Ha tényleg érdekel a másik akkor nem azzal jövök, hogy biztos csak nem akar dolgozni/nem jó a munkájában keressen inkább valami gyári munkát hanem biztatom/megpróbálok segíteni ha tudok. Ez undorító. Ha már ezekkel az emberekkel kell egy asztalnál ülnöm, és nem akarok balhét az ünnepi vacsoránál akkor nekem simán megérne annyit a nyugalmam, hogy benyögök valami kamut. Én játszottam már el ilyet a rokonokkal akiket évente egyszer látok és nem volt belőle semmi nem jöttek rá hogy nem úgy volt, vagy nem egészen úgy volt.
2022. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
62%

Nem teljesen az. Az olvasottak alapján megértem. Benne van a pakliban igen az is hogy lebuksz,de kicsi a valószínűsége.Mert hinném hogy munkáltatói igazolást kérnek vagy bemennek személyesen a kamuzott helyre. Ha ritkán találkoztok akkor akár,viszont ha sűrven akkor bármikor feldobhatnak egy ilyen témát a munkáddal kapcsolatosan és hupsz.


Azok szoktak ilyeneket a másik fejéhez vágni akiknek van munkája,vagy ismerettség útján szerzett és nem tudja milyen nehéz dolog pályakezdőként elhelyezkedned. Azért kíváncsi vagyok forditott helyzetben ők mit tennének 😂 Mert a jelenlegi helyzetben nem könnyű elhelyezkedni,de ezt csak az tudja aki csinálja, nem aki az észt osztja. Ismerős érzés.


Én simán oda mondanám: oké,akkor diplomázz le azon a szokon mint én ,és csináld te helyettem ha jobban tudod.. Amúgy meg magadnak élsz,semmi közük hozzá..

2022. dec. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
92%

Frissen végzett pályakezdőként egyáltalán nem könnyű egyből jó munkát találni. Én emelt fővel megmondanám, hogy elvégeztem a főiskolát és egy Jól fizető munkahelyet keresek, amit eddig azért nem találtam, mert nem érem be kevesebbel. Ennyi

Nyilván nem megyek a mekibe dolgozni egyetemet végzett emberként, a jó álláshoz meg idő kell.

2022. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
92%

Én finoman jelezném hogy nem szeretnél erről beszélgetni, ha továbbra is faggatóznak, felállnèk és elmennék.

Sok komplexusos ember szereti a másikat porig alázni.

Vagy csak annyit mondanék hogy több interjú is alakulóban van és várod a visszajelzéseket.

2022. dec. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
92%
Nem érdemes hazudni, mert aztán úgyis jönnek a további kérdések: konkrétan hol dolgozol, mi a munkád, mióta, kik a munkatársak, és így tovább... Aztán meg tuti kiderül, hogy pont az egyik rokon ismerőse ott dolgozik, és akkor lebuksz, hogy te meg nem. Kis hely ez a Magyarország, megyeszékhelyen élek, 160 ezer ember él itt, de eddig bárhova mentem dolgozni, mindenhol belefutottam valaki olyanba, aki ismert valakit, akivel máshol egy suliba jártam, vagy együtt dolgoztam vele. Szóval ha ténylegesen nem dolgozol ott, ahol mondod, az ki fog derülni hamar.
2022. dec. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
14%
Abban teljesen igazuk van, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar. És igen, 25 évesen elég ciki. Amíg nem találsz a szakmádban állást, addig helyezkedj el másban, és ettől függetlenül tudsz keresni a végzettségedhez illő állást, és ha megtaláltad, és fel is vesznek, akkor tudsz váltani. Vagy ha évekig nem találsz, akkor addig tényleg nem csinálsz semmit, csak "keresel"? Elég gyenge kifogás arra, hogy nem akarsz dolgozni.
2022. dec. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
14%
Én érettségivel vagyok és nem tervezek semmi komolyabb szakmát tanulni mert a normalisakat 4 várossal arrébb tudom tanulni és utána 6 várossal arrébb elhelyezkedni így érettségivel maradok, talán majd idővel. Itt tele van minden olyan jól fizető munkákkal amikhez érettségi kell de itt most nem kell ember senkinek. Tőlem is május óta kérdezgetik hogy mivan, akkor végeztem és csak hajtogatom hogy nincs semmi, a pletykák retkek meg már mosolyognak is a bajszuk alatt és elmondanak minden dologtalannak. Most is kb 5 helyre be van adva a jelentkezésem de semmi nem jön össze
2022. dec. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
78%
és szerintem neked sem gáz hogy még nincs semmi, te is próbálkozol. Mond hogy nincs és ne törődj velük, mert nem érdemes, te tudod , hogy torekszel. 17 voltam ez a vége a valasznak
2022. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanezeket mondták nekem is, és igen, van olyan szakma, amiben nehéz állást találni, főleg jó állást. És ha elmegy az ember gyárba dolgozni, akkor onnan végképp elég esélytelen.

Azt mondhatod, hogy jársz interjúkra, be van adva több helyre a jelentkezésed, és hogy bizony egy komoly álláskeresés is majdnem olyan teljes embert kívánó elfoglaltság, mint egy munka.

Egyébként ha még egy ideig nem találsz munkát, akkor nem árt mellette valami használható tanfolyam után nézni, legalább nyelvtanulással foglalkozhatnál mellette. Ha nehezen boldogulsz egyedül, kérhetsz segítséget munkaügyi központban, lehet, hogy támogatott tanfolyamot is ajánlanak, vagy állásközvetítő cégnél regisztrálhatsz.

2022. dec. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
96%

Ha valaki elkezd ilyeneket mondani, azonnal 1. kérd meg, hogy segítsen munkát találni, majd zaklasd ezzel mindennap, vagy 2. kérj kölcsön tőle egy nagyobb összeget és zaklasd ezzel mindennap.

Hamar leszokik a pampogásról.

2022. dec. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!