Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azon miért értetlenkednek...

Azon miért értetlenkednek sokan és miért kell megmagyarázni, hogy apukám egy alkoholista segédmunkás, de közben mégis van egész sok pénze és vagyona?

Figyelt kérdés

Apukám 60+ -os alkesz, aki lassan belehal a dologba, már legalább 20-25 éve vedel napi több üveg bort. Az utóbbi 20 évben már csak ilyen kaliberű munkákra képes, mint biztonsági őr vagy udvaros, de egész életében hónapról hónapra élt, sosem vitte semmire. Viszont van egy 30 milliós és egy másik 20 milliós lakása, ezen felül 50%-os tulajdona egy 25 milliós lakásban. Van egy 7-8 milliót érő garázsa, pár hektár földje (évente felvesz utána 150 ezer forint támogatást), egy pármilliós autója és néhány millió forintja bankbetétben.


A titka nyilván az, hogy a nagyszüleim jómódúak voltak és apa egyke is, szóval egész életében támogatták. De még a nagynénjének sem lett gyereke, szóval tőle is örökölt. Azt hogy apukám miért csúszott le és hogy lett ekkora csöves, miközben nagyon sokra vihette volna ezzel a háttérrel, annak a lelki okait sajnos nem tudom. A kérdésem viszont, hogy ezen miért értetlenkednek sokan? Mit gondoltok más ilyen család nincs, ahol a meglévő generáció már csak a korábbi generáció vagyonából él? Ennyire ritka, hogy semmittevő emberek egész jómódban élnek és nagyobb vagyonuk van?


2022. dec. 13. 12:24
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem a sok kilométer rizsa után, hogy hol van a történetben az értetlenkedés.


Egyrészt saját leírásod alapján nem mondod el boldog boldogtalannak, abból a pár emberből meg csak megértik mi van.


Nyilván az emberek egy lecsúszott alkoholista láttán nem arra fognak gondolni, hogy neki mennyi vagyona lehet. Ha meghallják mennyi van, akkor sem értetlenkednek szimplán csak kíváncsiak az életútjára, hogy hogyan jutott oda ahova. Most hogy ez jó vagy rossz dolog az tök mindegy.


De az értetlenkedést továbbra sem értem.


Vegyünk egy példát:


Te:

- Apám egy alkoholista csöves segédmunkás akinek 80 milliója van.

Másik fél:

- Az meg hogy lehet?

Te:

- A szülei jómódúak voltak, és örökölt 3 ingatlant, egy garázst és pár hektár földet.

Másik fél:

- Ja oké, így már értem.


Hol itt az értetlenkedés? :D

2022. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
91%
#29 Tipikus troll-stratégia. Azonnal ki lehet szúrni. Persze, valahányszor rávílágítok egy-egy kérdés alatt, rögtön jön a kommentáradat, hogy túlgondolom, meg paranoiás vagyok... Pedig egyértelmű. Mondjuk azt sem értem, mi abban a paranoia, hogy észreveszem, ha valaki trollkodik...
2022. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többége azon is értetlenkedik, hogyha te keresel annyi pénzt, hogy tudsz venni néhány lakást, néhány hektár földet stb stb
2022. dec. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris az alkohol nem visz el annyi pénzt hogy eladja az egyik lakását. Simán tudja finanszírozni a pia adagját most.

E mellett lehet hogy apád nem az a típus aki eladja a házát hogy abból utazgasson stb hiszen az élete beszűkült az alkohol köré. Az egy biztos dolog amit senki se vehet el tőle. Ha lesz házad megérted (még akkor is ha éppen ingyen kapod).

Nem bonyolult dolog. Inkább az ismerőseid furák.

2022. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Arra egyaltalan nem lehet buszke hogy vannak ingatlanjai, ha nem tett ertuk semmit.

Apam is iszik, dohanyzik es szerencsejatekfuggo is. Eleteben nem tett le semmit az asztalra. Nem epitett hazat, semmi sporolt penze soha nem volt.

Megorokolte a szuloi haz felet es nehany darab foldet. Viszont az elmult 20 evben ketszer is azt csinalta hogy adott el valamit az oroksegebol es azon vett autot. Nem luxusauto, nem is vadonat uj, de nem tudott gyujteni penzt hogy a regit lecserelje, ezert eladott valamit, hogy abbol a penzbol legyen egy ujabb auto a bontoszokeveny helyett.

Ez nagyon jo pelda hogy az ember hogy tudja elherdalni az orokseget.

En nem orokoltem semmit, nem is kaptam a szuleimtol semmi penzt, megis tudtam venni egy hazat hitelre, van 2 autom es van kb 10 millio forintnyi sporolt penzem.

Ezeknek az erteke tobb mint ami a szuleimnek van, es ok mindketten orokoltek mert mar egyik nagyszulo sem el.

2022. dec. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!