Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azon miért értetlenkednek...

Azon miért értetlenkednek sokan és miért kell megmagyarázni, hogy apukám egy alkoholista segédmunkás, de közben mégis van egész sok pénze és vagyona?

Figyelt kérdés

Apukám 60+ -os alkesz, aki lassan belehal a dologba, már legalább 20-25 éve vedel napi több üveg bort. Az utóbbi 20 évben már csak ilyen kaliberű munkákra képes, mint biztonsági őr vagy udvaros, de egész életében hónapról hónapra élt, sosem vitte semmire. Viszont van egy 30 milliós és egy másik 20 milliós lakása, ezen felül 50%-os tulajdona egy 25 milliós lakásban. Van egy 7-8 milliót érő garázsa, pár hektár földje (évente felvesz utána 150 ezer forint támogatást), egy pármilliós autója és néhány millió forintja bankbetétben.


A titka nyilván az, hogy a nagyszüleim jómódúak voltak és apa egyke is, szóval egész életében támogatták. De még a nagynénjének sem lett gyereke, szóval tőle is örökölt. Azt hogy apukám miért csúszott le és hogy lett ekkora csöves, miközben nagyon sokra vihette volna ezzel a háttérrel, annak a lelki okait sajnos nem tudom. A kérdésem viszont, hogy ezen miért értetlenkednek sokan? Mit gondoltok más ilyen család nincs, ahol a meglévő generáció már csak a korábbi generáció vagyonából él? Ennyire ritka, hogy semmittevő emberek egész jómódban élnek és nagyobb vagyonuk van?


2022. dec. 13. 12:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kell negatív dolgokkal hivalkodni, kitenni a kirakatba...
2022. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
És, Kérdező, szerinted ez kit érdekel?
2022. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Hihető. A segedmunkabol tartja fenn az ingatlanokat és az autót?
2022. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt a "sokan értetlenkednek" dolgot.


Hogy kell ezt elképzelni?


Te még a boltban is úgy köszönsz, hogy apád egy alkoholista segédmunkás három ingatlannal?

2022. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
99%

Másrészt mit értünk az alatt, hogy sokra vihette volna ezzel a háttérrel. Milyen háttérrel? Ezek csak anyagi dolgok, nem helyettesítik az észt, szorgalmat, tudást.


Nyilván ha valakinek van tudása hozzá, az megteheti, hogy elad egy ingatlant és a pénzből tud vállalkozást indítani, de ahhoz többnek kell lenni fejben az alkoholista segédmunkás szintnél.

2022. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
95%

14: vagy ezt a szöveget 48-as fontnagysággal, A/3-as oldalra kinyomtatva a nyakában hordja a kérdező... :-DDD



van egy 30 milliós és egy másik 20 milliós lakása, ezen felül 50%-os tulajdona egy 25 milliós lakásban. Van egy 7-8 milliót érő garázsa, pár hektár földje (évente felvesz utána 150 ezer forint támogatást), egy pármilliós autója és néhány millió forintja bankbetétben.

2022. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%

"Apukám 60+ -os alkesz, aki lassan belehal a dologba, már legalább 20-25 éve vedel napi több üveg bort."


Ne reménykedj!

A szomszédom 82 éves, 14 éves kora óta iszik mint a kefekötő, a napi normája 2 dl tömény és 3 liter bor.

Azon kívül, hogy egy szellemi topronggyá silányította magát, minden lelete jó, semmilyen gyógyszert nem kell szednie, még vérnyomáscsökkentőt sem.

Soha még náthás sem volt.

2022. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
92%

Ráadásul vannak itt fogalomzavarok is. Most akkor lecsúszott csöves, vagy jómódban él? Mi egyáltalán a jómód? Hiába ülsz több ingatlanon, hiába van vagyonod papíron, ha csak passzívan van jelen.


Az tény, alkoholistából többféle létezik. Van aki a ruháját is elissza magáról. Meg van az aki a masszív ivás mellett gondol a családjára is.


Én ismerek több alkoholista segédmunkást, dolgoznak rendesen, csak piálnak mint az állat. Viszont mindegyik támogatja a gyerekeit. Az egyik szeret lottózni, egyszer nyert rajta pár milliót, egy az egyben odaadta a felnőtt gyerekének, mert azt mondta, neki erre nincsen szüksége, a gyereknek meg jól jön.


Ráadásul 20-30 millió manapság már nem elképzelhetetlen vagyon. Örökölt valaki 1-2 vidéki panellakást vagy Kádár-kockát akkor már ott van árban. az más kérdés, hogy eladható-e, milyen helyen, milyen állapotban van.


A "pármilliós" autó egy 8-10 éves Suzukit is jelenthet a mai világban.

2022. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, minek sorolod tételről tételre hogy mennyi pénze van a faternak. Épeszű ember nem hirdeti.
2022. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, nem kell megmagyarázni, mint ahogy kihirdetni sem kell a nagyvilágnak. Nem különösebben érdekel senkit, szerintem.
2022. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!