Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azon miért értetlenkednek...

Azon miért értetlenkednek sokan és miért kell megmagyarázni, hogy apukám egy alkoholista segédmunkás, de közben mégis van egész sok pénze és vagyona?

Figyelt kérdés

Apukám 60+ -os alkesz, aki lassan belehal a dologba, már legalább 20-25 éve vedel napi több üveg bort. Az utóbbi 20 évben már csak ilyen kaliberű munkákra képes, mint biztonsági őr vagy udvaros, de egész életében hónapról hónapra élt, sosem vitte semmire. Viszont van egy 30 milliós és egy másik 20 milliós lakása, ezen felül 50%-os tulajdona egy 25 milliós lakásban. Van egy 7-8 milliót érő garázsa, pár hektár földje (évente felvesz utána 150 ezer forint támogatást), egy pármilliós autója és néhány millió forintja bankbetétben.


A titka nyilván az, hogy a nagyszüleim jómódúak voltak és apa egyke is, szóval egész életében támogatták. De még a nagynénjének sem lett gyereke, szóval tőle is örökölt. Azt hogy apukám miért csúszott le és hogy lett ekkora csöves, miközben nagyon sokra vihette volna ezzel a háttérrel, annak a lelki okait sajnos nem tudom. A kérdésem viszont, hogy ezen miért értetlenkednek sokan? Mit gondoltok más ilyen család nincs, ahol a meglévő generáció már csak a korábbi generáció vagyonából él? Ennyire ritka, hogy semmittevő emberek egész jómódban élnek és nagyobb vagyonuk van?


2022. dec. 13. 12:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok dolgozó alkoholista van az országban.

Az meg,hogy segédmunkás nem sokat számít.

Apám Németországban sok ilyennel dolgozott,jobban keresnek,mint itthon némelyek diplomával.


Olyan alkeszek is vannak,akik nagyon ráfüggnek a pénzre,munkamániások,ezért is isznak.

Ez nem olyan betegség,ami mellett holnap az utcán lesz,évtizedek.

De egy 60+-os,ha bír még dolgozni ivás mellett,nyugdíjig kihúzza,akkor nem él fel mindent.

2022. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
97%
Én azon értetlenkedek, hogy miért ezzel a sztorival haknizol annak a sok embernek? Te sem vitted sokra, és ez az egyetlen, amit fel tudsz mutatni?
2022. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
97%
A kisiskolások szoktak a szüleik vagyonával dicsekedni, mivel mással még nem tudnak. Kérdező a saját eredményeiddel dicsekedj suerintem. Apukád vagyoni helyzete nem tartozik a haverjaidra. Pláne úgy hogy tudom hogy vannak csalók is akik bizonyos infók kicsalása után meg akarnak szerezni házakat...Vagy elmondod hogy apád milyen pénzes és egy hét múlva betörnek hozzá mert azt gondolják higy hátha tart lóvét a párnája alatt... Légy inkább óvatos és ne kotyogjál ki mindent.
2022. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Válaszoltam mindenkinek személyesen, aki elég értelmes választ írt és lehetett válaszolni. Sajnos éreztem egy ilyet, hogy sok ember ide nem kedvesen, segítőkészen, jó szándékkal jön válaszolni, hanem direkt kötözködik, de próbáltam ettől elvonatkoztatni, lehet én jöttem ide túl naivan, hogy majd úgy válaszolnak itt az emberek, ahogy a barátaiknak tennék.


2. Mamám csak 5 éve halt meg apa 59 éves korában, előtte nem tudott volna mit elpocsékolni a vagyonból, mert mamám irányító volt. Azóta apa kb. 5 millió forintot b@*szott el az örökségből. Szerencsére nem költ túl sokat, igazából csak egész nap otthon piál (párszáz forintos borokat), tévézik és számítógépezik. Szóval annyi pénzt nem tud elverni. Az ingatlanokat nem hagynánk, hogy eligya.


3. Csak 100 ezer forintot keres, mert részmunkaidőben dolgozik. Az örökölt pénzből is szokott inni. Ahhoz képest nagy lábon él, amennyit keres.


4. Nem. Azt a részt, hogy segédmunkás alkesz és közben ekkora vagyona van. Pl. a barátaim nem értették és sokszor meglepődnek rajta a mai napig, ha felmerül.


5. Ugyanaz, amit a 4-esnek írok.


6. Az ő nevén van minden és annyira még magánál van, hogy ilyenbe nem menne bele.


7. Vannak barátaim, akikkel szoktam beszélgetni és nem csak felszínes dolgokról.


10. Nem sokan, de azért jó néhány ember. Pl. a tanácsadók akikhez járok (kb. mint pszichológusok), vagy jó páran gyerekkori régi barátaim. Nyilván nem nagyon sokan, de vagy 4-6 ember. Vagy amikor volt párom neki is elmondtam, aztán az ő családja is megtudta.


13. Helló, anyukám is van! Ő dolgozik teljes állásban. Egy üresen álló lakáson meg mit kell "fenntartani"? Fizeti a 10 ezer forintos közös költséget és közben rohad le az egész lakás.

Egyébként vak vagy? Írtam, hogy van néhány millió forint pénze a bankban is. Abból is veszeget ki folyamatosan.


14. Leírtam a választ fentebb másoknak. (Pl. a 10-esnek.)


15. Ismerek olyanokat a környezetemben, akik sokat örököltek és abból még többet csinálták, de olyat is, aki a semmiből csinált magának vagyont. Úgy értem, hogy apa jó helyre született, jó családba, ennél csak többet tudott volna kb. kihozni az életéből. Még ha legalább annyi pénzt megkeresne, amennyit elkölt, az is nagy szó lenne.


17. Sosem lehet tudni. 115 kiló apa. Nyilván benne van a pakliban hogy még él 20 évig, de ahogy látom hogy pl. sokszor egész nap csak fekszik munka után vagy a szobában ül, nem ez jön le. Azt is ki tudja milyen krónikus vagy súlyos betegségei vannak, hiszen évtizedek óta nem volt orvosnál.


18. Csöves életmódot folytat, igénytelen leginkább így értettem ezt. Annyi pénzt sem keres meg, amennyit elkölt. Saját lakása van, kényelmesen költögeti a pénzt. Nagy vagyona van és van pénze. Ő egy minimalista alkoholista, nem költ el annyira sok pénzt, vagy a más egyéb szenvedélyei is olcsóak. (Számítógépezni, tévézni.)

Tudom, hogy nem egy "óriási" vagyonról van szó, nem többszáz millió, de ha összeadod a számokat, akkor kijön egy 60-80 milliós vagyon. És ha nem Pesten élsz, akkor ez még többnek is érződik. Ahhoz képest meg elég sok, hogy valaki nem tett érte semmit.


19. Mert ez egy anonim fórum és hozzátartozik a kérdéshez, hogy legyen fogalmad róla, ami segít neked a nekem való válaszolásban.


22. Nem sok embernek haknizok, leírtam a 10-esnek szóló válaszomban, hogy kb. kik tudják. Családi barátok, szakemberek, közelállók.


22-23. Én még huszonéves vagyok (kései gyerek vagyok) és szerintem jól állok az életben, van munkám, megtakarításom, végzettségem. Persze szeretném valamire vinni majd anyagi és szakmai szempontból is.

2022. dec. 13. 16:44
 25/35 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy nálunk a cégnél a segédmunkások majdhogynem jobban keresnek mint akik irodában vannak diplomás végzettséggel.


Túlórapénz, hétvégi munka. Nyilván sokat is tesznek érte.


Nem tudom most mennyit kapnak, korábban ilyen 4-500 között össze jött nekik egy hónap alatt. Abból még ha piál is boldogan megél.


De egyszer buszon is segédmunkás cigány ember beszélgetett tanítónővel.


Konkrétan ezt volt a téma, hogy a nő él az alacsony tanári bérből, a segédmunkás meg azt mondta nem éri meg neki kimenni Ausztriába mert itthon is 25 ezret kap egy napra.


Volt egy haverom, burkoló mellett volt segéd, ő is azt mondta 15 ezret kap az is havi 300 ezer. Azért abból sem hal éhen saját lakásban.

2022. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
25. Köszi! Rossz szót használtam akkor. Nem az építkezéseken dolgozó segédmunkásokat értettem alatta, hanem az olyan munkákat en blocc, amikhez nem kell semmi komoly képzettség, szaktudás. Portás, udvaros, takarító, ilyesmik. Azt is lehetőleg állami cégnél nagyon kevés pénzért.
2022. dec. 13. 16:52
 27/35 anonim ***** válasza:
93%

5 ev alatt 5 milliot elivott es az orokolt penzebol el kvazi.

Ha az o neven van a lakas vagy barmilyen vagyon, akkor te vagy anyad megis mi a francot tudnatok tenni azert, hogy o ne adja el/ne igya el a penzet?

Nyugi, semmit.


En vagom, hogy remenykedsz a gyors halalban, ez ordit rolad, de azert ne nyird ki ido elott, ha lehet.

2022. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"Az ingatlanokat nem hagynánk, hogy eligya."


Nem mintha bármit is tehetnél, a saját tulajdonaval konkrétan azt csinál, amit akar

2022. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

#26 Építkezésen lévő segédmunkásnak sem kell semmilyen képzettség, pont attól segédmunkás.


Nyilván az a baj, hogy beindult a flexisztori gyártás.


A kérdező csöpögteti az információkat folyamatosan alakítva a sztorit. Lásd a kérdésben szó nem volt arról, hogy mennyit keres, meddig élt a mama. eddig megtakarításokról volt szó most meg arról, hogy azokat éli fel. Flexisztori.

2022. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
88%
Ritka arrogáns vagy. Nem csodálom hogy alkesz az apád
2022. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!