Üzletelés, közösködés rokonokkal?
Hosszú lesz..
Nagynénéméknek van egy kis nyaralójuk, amit legalább 20 éve vettek, ha nem több. Egy kis faluban található, Pesttől kb 50 km-re. Az évek során nagyon lepuszult ez a kis házikó, félig fa és félig tégla alkotja, de a fa részét szinte egy az egyben ki lehetne cserélni, nem beszélve a benti részről, szinte teljes felújítást igényelne legalább a fürdő és a konyha. Bár van villany, víz és talán még gáz is, de mivel nem fizették a számlákat, szépen mindent le is kapcsoltak a közművek. Tartozik hozzá egy viszonylag nagy kert is, bár meg nem mondom hány négyzetméter pontosan, de teljesen el van gazosodva, mellkasig ér a fű.. Gyerekként sokat voltunk ott, szép a környezet amúgy, de már akkor is elég trehányak voltak, nem volt rendesen karban tartva. MOstmár csak hébehóba járnak ki, főleg unokatesómék, ha néha eszükbe jut,de víz és villany hiányában nem sok mindent lehet tenni. Mivel nincs autójuk se, ezért főleg nehézkes ott bármit is kezdeni a házzal.
Na de a lényeg, hogy semmi értelme annak, hogy az a ház ott lepusztuljon még jobban, ezért édesanyámmal arra gondoltunk, hogy esetleg meg lehetne venni tőlük. A párom építőiparban dolgozik, ő meg esetleg egy-két munkatársa rendbe tudná tenni. Úgy gondolom mi azért jobban megtudnánk becsülni ezt a kis ingatlant, de mégis családban maradna.
Viszont fogalmam sincs, hogy ezt ők hogy fogadnák.. Egyrészt a saját házuk is elég lelakott állapotban van, amit terveznek felújítani, szóval hátha kapóra jönne ez nekik, ugyanakkor meg eléggé ragaszkodnak ahhoz, ami az övék, és tartok attól is hogy az unokatesók mit mondanának, bár ők aztán végképp nem tettek semmmit egyik lakás érdekében sem.
Volt már esetleg másnak is része családon belül ingatlan vagy más nagyobb értékű dolog vásárlásának? Kihatott-e ez a kapcsolatra, nem lett-e rossz vége a dolognak?
Kérdezzétek meg. Ha nem akarják, akkor ne erőltessétek. Így nem hiszem, hogy megharagudnának.
Az adásvételt meg az ügyvéd által megírt szerződés szerint kell végrehajtani. Abból se lehet gond, ha mindenki aszerint jár el.
Esetleg még megoldás lehet abban a faluban keresni másik hasonló házat.
Szerintem egyszer fel lehetne vetni, aztán majd kiderül, hogy fogadják majd. Szerintem egyébként nagyon jó ötlet.
Lehetne akár egy kompromisszumot is kötni, hogy ha megbeszélitek, ők is ugyanúgy használhatják tovább a nyaralót.
AZ adás-vétel az egyszeri alkalom. Ez működhet rokonságon belül. A folyamatosan fenntartott üzleti kapcsolatból lehetnek inkább nézeteltérések.
Egyetlen dolgon lehet vitatkozni, az áron. Itt nem célszerű nektek keményen alkudozni. Ha reálisnak tartjátok, amit kérnek érte, adjátok meg. Ha nem tartjátok annak, esetleg mondjátok meg, ti mennyit tartanátok reálisnak, de el kell fogadni, ha ők annyiért nem adják, inkább nézegetik tovább a gaztengerüket.
Ami még fontos: eszerint ők közműdíj-tartozást halmoztak fel. Attól, hogy mindenüket kikapcsolták, még nem szűnt meg a tartozásuk. Sőt, a büntetőkamatokkal együtt folyamatosan emelkedik az összeg, szóval lehet, hogy már az ingatlan forgalmi értékéhez mérhető a tartozás. Ügyvéddel előzetesen beszéljetek erről, hogy semmiképp se rajtatok követeljék később a szolgáltatók (vagy a behajtó cégek) a tartozásokat.
Ha nem mered szemtől szemben megkerdezni, akkor próbáld kormonfontan.
Mond azt, hogy nézegettek nyaralókat abban a faluban X összegért (amennyit adnál az övékért). Ha van rá hajlandóságuk akkor pár napon belül felhozzák a témát.
Amugy megkerdezhetem, hogy ez korulbelul merre van?
Nem megvenni akarom, csak kivancsi vagyok- turistaszemmel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!