“Aki külföldre költözik, és otthon hagyja a felmenőit, az nem érdemli meg sem az örökséget, sem a támogatást.” —Tényleg igaza van az ilyen embereknek?
Azzal érvel, hogy elmùlt 18, nem kötelessége támogatni vagy tartani a kapcsolatot.
Illetve 18/egyetem után “dolgozzon” meg a támogatásért — nyírja le a füvet, pucoljon ablakot.
Amikor volt a covid első hulláma ès a szállodákat bezárták/kiürítettèk a hajókat, úgy gondoljàk, hogy az ilyen gyerekre jogosan rá kell csapni az ajtót.
#21, A külföldön él a gyerek ezek egyikebe sem tartozik
Valóban nem. De sok szülő úgy gondolkodik, hogy "vagy úgy ugrálsz, ahogyan én fütyülök, vagy kitagadlak". Elmegy hát az ügyvédhez, aki jó pénzért ad egy tippet, hogyan lehet törvényesen kiforgatni a hálátlant, akinek lehet, hogy csak annyi volt a vágya, hogy szeretett volna önállóan, felnőtt ember módjára élni, és önmegvalósítani.
@19
g) a tőle elvárható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá.
(2) A nagykorú leszármazót az örökhagyó a vele szemben tanúsított durva hálátlanság miatt is kitagadhatja.
És ezek a pontok elég lényegesek, mert bármit bele lehet magyarázni. A bírói gyakorlatnak van erre támpontja, menjen el egy ügyvédhez, ha érdekli.
Egyébként ha kitagadja, van még lehetősége megtámadni, sok sikert hozzá, pár éves, költséges perhez...
21-es, azért ha mindent az itthon maradt gyerek csinál a szülővel, azt nem lehet egy kalap alá venni azzal, hogy a másik több ezer km-re van. Ez nem bűn, nyugodtan lehet önmegvalósítani, de azért valamiféle ellentételezés megilletné azt a gyerekét, amelyik itthon helyt áll.
Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok benne ilyen helyzetben sem így, sem úgy.
"...de azért valamiféle ellentételezés megilletné azt a gyerekét, amelyik itthon helyt áll."
Aha. Mert az ugye evidens, hogy aki külföldön el, az nem tesz semmit. Olyan nincs, hogy otthon élő Julika gondozza az anyát, míg Alaszkaban élő Zsuzsi küldi rá a pénzt, bakker.
A mi családunkban történt. Egyedül maradt - megözvegyült - mamának semmi nem felelt meg. Se az otthon, se a nyugdíjas klub, se a házigondozó (noha lett volna rá pénze bőven) Neki az felelt volna meg, ha a lánya elhajít kapát/kaszát, felmond 58 évesen a munkahelyén, eladja az ingatlanát, és az öregasszony mellé költözik. Fürdetni, pelenkázni, 7/24-ben hallgatni a nyavalygást. Miután erre a lánya nem volt hajlandó - de minden másban partner lett volna -, ki lett forgatva egy színlelt örökösödési szerződéssel az örökségből, ami a mama és a kedvenc unoka között köttetett. A zseniális tippet a városka közjegyzője adta, a szerződést a közjegyző ügyvéd férje ellenjegyezte.
A mama kórházba került. A "hálátlan" lánya ment látogatni, a ruháját mosni, és ő temette el végül. Kedvenc unoka, az örökös nem hogy az ajtót nem nyitotta rá, de még telefonon sem kereste.
Ez így igazságos volt?
Mintha annyira hiányozna az örökség azután, hogy végre normális fizetésem van 😂
Egyébként meg ki nem szarja le, hogy ki mit érdemel? Örökségből Magyarországon nem lehet kizárni gyereket. Lehet vergődni, senkit sem érdekel
Úgy gondolom, hogy a gyerekek alapból nagyon szeretik a szüleiket, és a végtelenségig lojálisak tudnak velük lenni. Ha idős korukra az ajtót se nyitják rájuk, úgy a szülőknek is volna min elgondolkodni.
Ezzel a "nem mehetsz külföldre", "a te dolgod az ablakot lemosni, a füvet megnyírni" különben ez meg az lesz, csak a saját gyengeségüket árulják el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!