Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyanyám lassan elviselhete...

A nagyanyám lassan elviselhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, a nagyimmal élek. Anyám Pesten lakik, családi okok miatt. Mindig segítek a nagyimnak mindenben, mégis ideges. Folyton. Idegesen kérdez, idegesen már már ellenségesen válaszol. Mintha egyértelmű lenne a válasz. Sosem köszön meg semmit de mindig elvárja hogy segítsek, amit meg is teszek. Természetes hogy segítek neki, hiszen idős már, (70) de egy köszönömöt elbírnék. A legkisebb visszaszólásra is egyből nyomja a telefont anyámnak, aki utána jól leordít hogy hogy merek így beszélni. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. júl. 19. 14:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
Én meg úgy veszem ki a soraidból, hogy kissé bolond a nagyikád, akit ott kellene hagynod a francba, majd jól el lesz egyedül. Te meg menj albérletbe, és dolgozni.
2019. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%
11-es szerintem se normális. Az én nagymamám meg mindig azt akarta hogy aludjak ott nála. Folyton mentem hozzá kicsiként is. Még így felnőttként is néha azt akarja, hogy nála legyek egy teljes hétvégét. Nagyon tisztelettel beszélünk egymással. El se tudnam képzelni hogy ordítozzunk vagy hogy parancsolgasson. Mindenre szépen meg szokott kérni. Ahol eleve indulatosan kérnek meg dokgokat ott egyáltalán nincs meg a tisztelet. Miért adja meg a kérdező a tiszteletet ha ő se kapja meg annak ellenére hogy mindent megcsinál? Csak azért mert idős? Idősen is lehet valaki egy tróg.r sz.ralak. Ismerek is jópárat.
2019. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%

Először is a 70 éves nem idős, legfeljebb elszálltak felette az évek.

Egészségi állapotát tekintve pontosan tisztában kellene lenni azzal, hogy van-e valami agyi keringési problémája, ami kihathat a pszichés viselkedésére, ebben a leginkább lényeges, hogy fogyaszt-e megfelelő mennyiségű folyadékot. Neked ügyelned kellene arra, hogy amikor otthon vagy, akkor igyatok teát, üdítőt, hogy az esetleges kiszáradása elkerülhető legyen.

2019. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Kérdésedet, és az arra adott válaszokat többször elolvastam, és sokat gondolkodtam, hogy válaszoljak-e. Mégis amellett döntöttem, hogy válaszolok.

A válaszok hangneméből, és azok tartalmából úgy ítélem meg, hogy különböző életkorú emberek írták le véleményüket, teljesen random módon, kiből milyen érzelmeket váltott ki a kérdésed.

Amilyen élethelyzetet vázoltál, eléggé nehéznek tűnik, mind a Te szempontodból, mind a nagymamád szempontjából.

Anélkül, hogy bárkit "minősítenék", elsőként ami szemet ütött nekem, az a következő volt: "Anyám Pesten lakik, családi okok miatt."

Egy édesanya számára mi lehet nyomósabb családi ok, mint a saját gyermeke? Ott hagyott a nagymamára, aki már felnevelt egy-két (nem tudom mennyit) gyermeket. Nyilván szereti ő az unokáját/unokáit, de már nem az ő (70 év) korának való az, hogy egy tini gyermek felügyeletét, és a vele való mindennapos együttélést egymaga megoldja, mégpedig konfliktus nélkül.

Folyton ideges? Hát persze, hogy ideges, ő már nem érzi magát abban az állapotban, hogy egy 19 éves emberrel egy hullámhosszon tudjon együttműködni, de valamilyen szinten próbálja teljesíteni azt, amit édesanyádnak kellene. Csak anyád "valamiért" ezt a nagyira bízta. Ebben az esetben ő telefonon keresztül ne ossza az észt Neked, hogy miként kellene viselkedned. Ha mégis megteszi, akkor kérdezz vissza, hogy milyen jogon von kérdőre, ő miért nem vitt magával, és akkor nem kellene Téged leosztani.

A nagymamával kapcsolatban annyit tudok tanácsolni, légy vele türelmes, neki már más az életritmusa, nem érdekli őt a Rammstein, nem érdekli őt a Trónok harca, nyugalomra vágyna, és arra, hogy azt csináljon egész nap, amit ő szeretne. Az, hogy nem köszöni meg, hogy kimostad a ruháit, vagy elmosogattál, kitakarítottál, ezt nem kell figyelembe venned, hiszen ezért nem jár köszönet.

Egyet viszont tisztázz vele, ne anyádat hívja bármi kicsi nézeteltérés okán, hanem azt veled beszélje meg, és mondd el neki, ha nem akar teljesen egymagára maradni, akkor fogadja el azt, hogy Te még fiatal vagy, megvan a magad ritmusa, életfelfogása, de ott vagy mellette. Hiszen kéz kezet mos.

2019. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

"Először is a 70 éves nem idős, legfeljebb elszálltak felette az évek."


Elszálltak felette az évek = idős, csak költőien fogalmazva. Mi baj azzal, hogy idős, nem azt írja, vén szar.

2019. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%
Tedd be az idosek otthonaba
2019. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
23%
Juh, kitartás! Az én mamám sem normális, ez a korral jár, ők már nem tudnak /nem is akarnak picit sem alkalmazkodni, a hosszú évtizedek alatt megszoktak egy életvitelt, abból nehéz őket kizökkenteni. Főleg, ha ezekben évtizedekben egymaguk voltak, úgy értem, miután a gyerekei elköltöztek, egymaga maradt. Na azok a legszörnyűbbek : azt hiszik körülöttük forog a világ, megállt az idő, és ugyan ott van a tudomány, mint 50-60 évvel ezelőtt. Gondold át, hogyan és hova tudsz elmenni, mert ép ésszel ezeket a nagyikat nem lehet elviselni. Hamarosan lesz párkapcsolatod, na ott mindennek vége lesz.
2019. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
46%

"ez a korral jár, ők már nem tudnak /nem is akarnak picit sem alkalmazkodni"


Nagyon fordítva ülsz a lovon!!!! A nagymama miért kellene, hogy a SAJÁT lakásában alkalmazkodjon az unokához???? Fordítva lenne jogos, ha az unoka alkamazkodna a mamához, hamár megengedi, hogy ott lakjon nála!

2019. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%
Te ülsz fordítva. Azért kellene alkalmazkodni, mivel családtag, unoka! És megcsinálja azt, amit az öregasszony már nem tud - > házimunkát! Azért!
2019. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
47%

Én 67 éves vagyok és imádom az unokáim, mindegyikért az életemet adnám.

Ennek ellenére belebetegednék, ha valamelyikkel tartósan valamilyen szükségből együtt kellene élnem hosszútávon.

Biztos, hogy konfliktus lenne konfliktus hátán, a generációs különbözőségek miatt anélkül, hogy bármelyikünk is hibás lenne.

Agyilag talán rendben vagyok - legalábbis nem érkezett ellenkezőjéről eddig visszajelzés - de rigolyás vagyok és vannak nyavalyáim.

Ma pl. már délelőtt nyugtatót kellett bevennem, mert majd felrobbantam az idegességtől, minden kiesett a kezemből és semmi nem sikerült. Még a kaja is ízetlen lett.

Pedig ember nem volt a közelemben (...szerencsére), de ha itt lett volna egy tizenéves és valamiért bejött volna a hibapont, az biztos, hogy meg lett volna a cirkusz.

Nem jó, ha generációk élnek egymással, de ha nincs más lehetőség, akkor le kell nyelni a békát.

Beszélgess el egy jobb pillanatában a nagyiddal, hátha nem is veszi észre magát és ha nem változik a helyzet, akkor próbáld meg nem felhúzni magad a megnyilvánulásain, mert nem könnyű az öregekkel, ... sokszor még önmaguknak sem.

Ettől függetlenül a nagymamád nagyon szeret téged, ebben biztos vagyok!

2019. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!