Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyanyám lassan elviselhete...

A nagyanyám lassan elviselhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, a nagyimmal élek. Anyám Pesten lakik, családi okok miatt. Mindig segítek a nagyimnak mindenben, mégis ideges. Folyton. Idegesen kérdez, idegesen már már ellenségesen válaszol. Mintha egyértelmű lenne a válasz. Sosem köszön meg semmit de mindig elvárja hogy segítsek, amit meg is teszek. Természetes hogy segítek neki, hiszen idős már, (70) de egy köszönömöt elbírnék. A legkisebb visszaszólásra is egyből nyomja a telefont anyámnak, aki utána jól leordít hogy hogy merek így beszélni. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. júl. 19. 14:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
Öszintén szólva ebböl nekem az jön le, hogy te vagy hisztis.
2019. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%
Tanulsz? Dolgozol?
2019. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
34%

Inkább örülnél, hogy ott lakhatsz nála. Az, hogy elvárja a segítséget, szerintem teljesen jogos, ezért köszönet nem jár részéröl, ezt adod neki a lakhatásért cserébe.

Ilyen idös embernek már sok minden nehezére esik, az természetes, hogy te 19 évesen megcsinálod a házimunka nagyobb részét.

Ha ennyire zavar, hogy még te szólogatsz vissza, akkor költözz külön, de ne hidd, hogy máshol könnyebb!

2019. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Jo eg, ti elolvastatok a kerdest? Nem varja a mama hajbokoljon neki, csak normalis hangnemet szeretne, de gondolom a ti frusztraciotok onnan ered h otthon kutyak vagytok.
2019. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 ******?! válasza:
29%
Költözz el vagy törődj bele, hogy ilyen a személyisége. Nem vagy te cukorból, és még nemesi státuszod sincs, hogy elvárd az etikettet egy 70 éves öreg lánytól.
2019. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%
Mivel nagykorú vagy így köteles vagy tűrtőztetni magad. Ha végeztél a sulival keress egy jól fizető munkahelyet, még ha 3 műszakban is kell dolgoznod, de költözz el. Ennyit tehetsz.
2019. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

A bölcsesség a korral nem jár eleve.


70 éves embert már nem fogsz tudni megváltoztatni, ebbe bele kell törődnöd.

2019. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
Nekem egyértelműen az jön le írásod alapján, hogy a terhére vagy. Ne várd, hogy megköszönjön bármit is. Mit tennék? Visszamennék anyám nyakára. (Irónia.) Benned van a hiba kőkeményen. Valamiért nem szereti, hogy ott vagy. Azt próbáld meg kitalálni, vagy neadjisten megkérdezni tőle, mi a baja veled. Hátha dűlőre juttok. Így nem nagyon fog menni.
2019. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Minden generáció máshogy nevelkedett. A Nagyid gyerekkorában természetes volt, hogy a gyerekek megtették azt, amit az idősek kértek Tőlük. Nem járt érte köszönet. Voltak olyan családok is, ahol magázták a szülőket és a nagyszülőket.

Ha majd dolgozni fogsz, a főnököd sem fogja megköszönni, hogy végrehajtod a feladatot, amire kér. A kérése ugyanis utasítás, azaz parancs lesz. A Nagymamád is így gondolja, bármilyen furcsa.

2019. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Az egyetlen értelmes komment, ami a kérdésére adott korrekt választ, az le lett pontozva. Jaaa, hogy nekem is ócsárolni kellett volna a kérdezőt? :D Elnézest. Nem tudtam hogy retardaltnak lenni előnyt jelent.
2019. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!