Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért használ mindent a...

Miért használ mindent a végtelenségig?

Figyelt kérdés

Vettem nagyanyámnak egy törölközőt csakúgy, ajándékba, mivel láttam, hogy egy lyukas, szétfoszlott darabot használ. Pislogott rám, hogy minek vettem ilyet, van neki,és tényleg elővett 2 vadiújat a szekrényéből.


Rajtam volt a sor, hogy pislogjak. Értem én, hogy a háborúban (és utána) szegénység volt, de miért használja akkor is, ha van neki új? Még csak nem is számítana pazarlásnak, ha azt a rongyot eldobná.


Kiderült, hogy a szénné feketedett, meghajlott serpenyője helyett is pihen pár új darab a szekrényben, de nem akarja még elővenni azokat. A terítőjéről is már lekopott a minta, az asztal csücskeinél ki van szakadva, de nem cseréli le.


Nem volt veszekedés, csak érdelel a dolog miértje.


2016. dec. 21. 13:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám is ilyen, mind a kettő. Ha ez megnyugtat...:)

Van egy ollója, amivel már nem lehet vágni, berozsdásodott "ócskavasnak" tartjuk MI, mai fejjel, azonban fogalmunk sincs arról, hogy talán ez az utolsó, amit az édesanyja használt, vagy bármi ilyen lelki összeköttetés.

Található a szekrényben egy, ahogy anyukám mondja "háborús lábos", ami egy kis vastálka, ütött-kopott, de mégis abból eszik nagymamám, mert ehhez van hozzászokva.

Soha, soha az életben nem fogod tudni őt megváltoztatni.

Mert ne feledd, hogy ameddig egy már fejlődő, úgymond felszerelt világba születtél bele, értem ezalatt 80-90-es évesek (nem tudom), ő azért durván a 30-40-esben.

Az egész fiatalkorát a múlt század őrzi, és ő nagyon is szeret abban élni. Onnét tudom, hogy az enyém is.

Hihetetlen kötődéssel ragaszkodnak a régiekhez, és örülök, hogy ez bennem is megvan.

Hidd el, engem is dühít, hogy nem veszi fel a szép, újonnan kapott pólókat, "otthonkákat", mert neki jó a régi, kopott, mire az már neki? Gyűlölöm, hogy kevesebbre tartja magát, és nem eszik abból, nem eszik annyit, nem iszik ilyen és olyan teát, mert legyen nekünk a jobb (egy háztartásban élünk), nem használja a mikrót, gázon melegít, nincs telefonja, sokat munkálkodik a kertben, nyáron például este 7-8-ig is képes ott lenni, júliusban azt sem vette észre, hogy konkrétan rászakad az ég, dörgött, villámlott, de ő akkor is létrára mászott és leszedte a meggyet, pedig tudta, hogy délután anyával készültünk megcsinálni. Kézen mos, mert szerinte ne pocsékoljunk rá vizet és mosószert, és nagyon mérgessé tesz ezzel, de ő azt tanulta, hogy mindig annak adja a többet, akit jobban szeret.

Aki a háborúban nőtt fel, az sajnos örökre a háború gyermeke marad, és annyira megbecsüli mindenét, hogy soha semmitől nem fog megválni. Egyrészt az emlékek miatt, másrészt mert ameddig nem porlad el kb. a kezében, addig igenis használni fogja.

Ilyenek az öregek.

S néha azt kívánom, mi is legyünk ilyenek és becsüljük meg ennyire amink van.

Hozzátenném, nagymamám egyébként 79 éves.


Köszönöm, hogy feltetted ezt a kérdést, mert azt hiszem, most értettem meg igazán.

2016. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

80-90-es éveket*

Elnézést az elírásért.


16, l.

2016. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim szintén ilyenek, az okot leìrtàk egy mosolyogtató történetet osztanék meg veletek. Nagyapa 87 múlt amikor eltört a jobb keze. Nagyi felöltöztette normàlisan addig sürgött forgotz az öreg még a kedvenc öltönyét magàra nem vette. Behozta a mentő ide a vàrosba öltöztették le anyàval égtünk mint a Reistag. Sajnos meghalt 2új öltönye maradt amit 1-1alkalommal hasznàlt 5vàltás munkás ruhàja a vörös október ruhagyàr cimkéjével. Majd jó lessz nekem alapon csak én 115kg/185centi vagyok ő 165cm/55kg ha volt. Na meg nagyim takarít meg minden de azérz az a ruha olyan doh szagu lett. Ja és a forrasztott fületlen làbasok nagyi konyhájàból kiìrthatatlanok. Na meg a magyar ezüst az elmaradhatatlan(mérgező???)alu garnitúra.
2016. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
És tudjátok mi a vicc mai anyagokat nem lehet úgy javìtani mint azokat akkor lehett.
2016. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én nem éltem háborúban, mégis ragaszkodom a régihez. Mert lelke van. Új akárkinek lehet, boltban akármit lehet kapni. De amibe 20 éve törlöm a kezem, az más. Az máshogy törli a kezem, mint a sprőd újonnan vett. Pl.
2016. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Gondolom sok emlék fűzi hozzá, sokat jelent az ám..
2017. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!