Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért használ mindent a...

Miért használ mindent a végtelenségig?

Figyelt kérdés

Vettem nagyanyámnak egy törölközőt csakúgy, ajándékba, mivel láttam, hogy egy lyukas, szétfoszlott darabot használ. Pislogott rám, hogy minek vettem ilyet, van neki,és tényleg elővett 2 vadiújat a szekrényéből.


Rajtam volt a sor, hogy pislogjak. Értem én, hogy a háborúban (és utána) szegénység volt, de miért használja akkor is, ha van neki új? Még csak nem is számítana pazarlásnak, ha azt a rongyot eldobná.


Kiderült, hogy a szénné feketedett, meghajlott serpenyője helyett is pihen pár új darab a szekrényben, de nem akarja még elővenni azokat. A terítőjéről is már lekopott a minta, az asztal csücskeinél ki van szakadva, de nem cseréli le.


Nem volt veszekedés, csak érdelel a dolog miértje.


2016. dec. 21. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert ö abban nöttt fel, hogy amít csak lehet, nem dobunk ki semmit.
2016. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én meg abban nőttem fel, hogy anyám két számmal nagyobb ruhákat vett nekem mindig, hogy sokáig jók legyenek rám. Felnőttként mégis a méretemben vásárolok, hiszen több pénzem, ahogy a nagyanyámnak is.
2016. dec. 21. 14:06
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Ez tényleg elég furcsa. Ha jól gondolom,a szekrényben heverőket is tőled/tőletek kapta,ugye?
2016. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

A korral is jár ez a jelenség, magamn tapasztalom :-)

persze embere válogatja, milyen mértékben.

2016. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Magának vette tartalékba. :)


No, mindegy. Ki tudja, én milyen leszek idős emberként.

2016. dec. 21. 14:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszuleim is ilyenek (sott már lassan anyám és anyósomék is). Sajnálják felhasználni az új dolgokat, mert jó lesz majd az új valamikor késobb is. Mondták már azt is, hogy majd nekunk jó lesz ha ok már nem lesznek.
2016. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Így nevelték, és ez a haláláig nem is fog megváltozni. Ez sok más emberben is benne van, azért halmozzák otthon a lomokat.
2016. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyim is ilyen.

Magának sosem venné elő.

De amikor elkezdtem önálló életem,komplett konyhafelszerelést kaptam tőle meg törölközőket ágyneműt konyharuhát,stb. Mondván ő ugysem venné elő,de kapta,vette, gondolta lesz jó helye. (Jó nyugdijjal vannak,nem okozna gondot neki venni új étkészletet edényt,de sztem 10 év mulva is a mostanit fogja használni)

2016. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem csak az öregek között van ilyen. A menyem is megőriz minden régi cuccot. Az otthoni ruháit is hordja még akkor is, amikor már szakadtak. (Meg azért nem varrja, mert otthon jó ez így is.)
2016. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
megszokás, nem kell vele foglalkozni. a régi serpenyő jobban süt.
2016. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!