Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az édesapám túlságosan elkénye...

Az édesapám túlságosan elkényezteti a gyermekimet. Hogyan állíthatnám le, ha a normál megbeszélés nem használ?

Figyelt kérdés

Együtt élünk az édesapámmal és a feleségével. Édesapám folyamatosan azt lesi, hogy miben járhatna a gyerekek kedvében, ami viszont mostanra több hátránnyal jár mint előnnyel. Ha megkérem, hogy fogja vissza magát akkor megsértődik és nem foglalkozik velük napokig, akkor a gyerekek sírnak folyamatosan, apám meg csak azt mondogatja, hogy anyátok akarja ezt. Utána titokban kezdi el megint és végül visszaáll minden a megbeszélés előtti szintre.

Hogyan értessem meg vele, hogy ne a két végletet válassza, hanem az arany középutat? Miért nem érti meg, hogy a viselkedésével kárt okoz?


2015. júl. 22. 10:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A gyerekek 6 év alattiak, szóval még elég kicsik. Ők csak azt látják, hogy a papa elhalmozza őket minden földi jóval. Velük hiába is próbálom megértetni, hogy ez így nem jó.
2015. júl. 22. 10:14
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
El ne költözzenek édesapádék, hogy a te nyugalmad biztosított legyen? Ja nem! Költözzetek el ti.
2015. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
12%
Itasd le.
2015. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
Füllentsd azt neki, hogyha nem hagyja ezt abba, elköltöztök, mindig amikor ezt csinálja. Lehet, hogy akkor majd egy kis idő elteltével abbahagyja.
2015. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Én a helyedben megbecsülném és örülnék egy ilyen fantasztikus nagypapának. A nagyszülőknek ez a dolguk.A gyerekek ketté tudják választani mit szabad a szülőknél és mit a nagyszülőknél. Bár igen felmerül,miért éltek együtt?
2015. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Azta! Az a szemét nagypapa azt nézi, mivel járhatna az unokái kedvében... Máglyára vele!!! Ugye kérdező?:)
2015. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Amennyiben a kedves apuka biztosítja a Te lakhatásodat az esetben erősen csendben maradnék.Hisz akkor Te is egy gyerek vagy aki nem áll önálló lábakon.És téged is kényeztet,hogy nem rakott ki,hogy boldogulj egyedül.Ha Ők laknak nálatok akkor pattoghatsz természetesen.Bár nem értem,ennél nagyobb problémád ne legyen,hogy ilyen nagyapa van a közelben.
2015. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
Szamomra is azaz elsodleges kerdes miert elsz apukaddal,ha mar vannak gyerekeid?????
2015. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
szerintem nem baj az, ha a nagyszülők kicsit kényeztetik. az enyémek is ezt tették és teszik a mai napig, de ők meg nem velünk éltek.szóval elhiszem,hogy napi szinten bosszantó. de jobb lenne ha vernék a gyereket és nem adnának neki meg semmit?
2015. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Ez nekünk tényleg nagyon nagy probléma.


Elköltözni nem fogunk. A ház az édesanyámé volt, itt nőttem fel, én örököltem a halála után. A férjemmel átépítettük és 50-50%-ban vagyunk a tulajdonosai. Az édesapámék háza elúszott, mert túl sok hitelt vettek fel és a nyugdíjukból már nem tudták fizetni. El kellett adniuk, így legalább jut a megmaradt hitelre. A törlesztés mellett nem tudnának még albérletet is fizetni. Fél éve élünk együtt.


A felesége is próbál rá hatni, neki is vannak unokái, sőt már egy dédunokája is. Ő pontosan látja, hogy mi a baj, de apám rá sem hallgat.


A gyermekeim lassan az édességeken kívül mást nem is hajlandóak megenni. Az óvodában/bölcsiben is panaszkodnak, mert semmit nem esznek meg csak, ha édesség van és sajnos mindhárman hajlamosak a hízásra. A legnagyobb 5 kilót szedett fel az utóbbi néhány hónapban. Eddig is nagyobbak voltak a kortársaiknál, de nagyon odafigyeltem arra, hogy mit esznek, most viszont tehetetlen vagyok. Itthon hiába főzök, maximum a tésztát eszik meg, de se zöldséget, se húst, se semmi mást.

A játékaikra, ruháikra nem vigyáznak, hiszen minek, a papa vesz újat... Például kikönyörögték a papától a duplo állatkertet (25E Ft volt) és már a fele eltűnt, elhagyták stb. Régen vigyáztak a játékaikra, most meg szétdobálják, szétszedik, széttörik, mert majd kapnak másikat.

A papa meg engedelmesen apasztja a hitelkártyáját, mert a nyugdíjával ő sem bírná már a lépést tartani.

2015. júl. 22. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!