Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek szemét vagyok,...

Szerintetek szemét vagyok, mert utáltam?

Figyelt kérdés

Édesapám apjáról van szó.

Nagyon rossz ember volt. Mikor apám kicsi volt nagyon szegények voltak és a szemeláttára verte az anyukáját, mert nem adott neki pénzt borra. Mindig sírt, hogy ne bántsa, de nem hatotta meg. Sokszor menekültek előle. Egyszer aztán úgy ellökte a mamámat (sajnos nem ismerhettem), hogy a mellére esett, mellrákja lett és meghalt. Aztán megszülettünk mi. (Hárman vagyunk testvérek) Apám apja még a nevünket se tudta és anyánkékat sem. Még azt is mondanám, hogy apámét is csak azért tudta, mert úgyanaz volt a nevük. Mikor mi is kicsik voltunk emlékszem, hogy a szüleink nem voltak itthon, részeg volt és mi féltünk tőle, mezítláb futottunk anyuékhoz. Ezek után apám odaköltöztette a szép, új házunkba és nem tetszett neki semmi, külön szobája volt, enni kapott, de az se tetszett neki. Akármit csináltunk semmi nem volt jó és elküldött a pokolba minket. Nagyon utáltam az az embert, ha lehet egyátalán annak nevezni. Apám helyébe nem tettem volna érte semmit, élt volna ahogy akart,egyedül. Soha nem bocsájtottam volna meg apámnak, hogy elvette tőlem anyámat és megkeserítette a gyerekkorom. Mikor meghalt egy könycseppet se hullajtottam érte, még csak szomorú sem voltam. Ha most is eszembe jut csak gyűlöletet érzek.

A barátnőim sajnálták és szerintük szemét vagyok. Tényleg én lennék a sz**r ember, mert utáltam egy ilyen "embert"?


2016. nov. 25. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy szemét. Neked ez fájdalmas, ezt csak te élted át kívülálló esetleg halott róla. De tudod ami elmúlt azon nem tudsz változtatni,minél tovább gyűlölöd a régi dolgokat, annál keserűbb lesz a lelked. Nagyon nehéz de felejtsd el ami történt tovább kell lépni ezen. Lehet hogy még túl fiatal vagy hozzá én is csak 40 fölött értettem meg , hogy a saját lelki nyugalmam miatt kell felejteni. Nekem az anyám volt aki megsebesítette a lelkem. Most már könnyebb, kívánom neked is sikerüljön!
2016. nov. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

A rak szabalyozatlan sejtszaporulat, nem alakul ki esestol, utestol, ez urban legenda.


Amugy az h gyulolod nem.baj, szived joga. Az, ha emiatt keseru vagy, rosszkedvu, befordult, duhos stb. az baj.

2016. nov. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az érdekes kérdés az, hogy ő, hogy lett ilyen.
2016. nov. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát!

Nem vagyok tele gyűlölettel. Úgy gondolom, hogy nyugodt és békés a lelkem. Amikor eszembe jut, ami nagyon ritka(!) csak arra tudok gondolni, hogy utáltam. Ez szerencsére nem hat ki az életemre.

2016. nov. 25. 00:34
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Akkor viszont nincs baj , a lényeg a te lelked legyen rendben.Hogy néha eszedbe jut az természetes.Hogy a többi mit mond az még legyen az ő dolga, ne törődj vele!
2016. nov. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 25. 00:52
 7/11 anonim ***** válasza:
5%
Apád jó ember. Beszélgess vele az öregről. Amúgy ez a rák dolog hatalmas hülyeség, eséstől senki sem lesz rákos, tehát nem ő ölte meg.
2016. nov. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell, hogy beleérezd magad más ember helyébe olyan értelemben, hogy a saját érzelmeidet kivetíted egy általa átélt, de számodra (félig kívülállóként) nem igazán lélekbe vágó élmény kapcsán.
2016. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nélküle te sem lennél ezt sosem szabad elfelejteni, mégha rossz ember is a rokonuk attól még nem szabad utálnunk legfeljebb ignorálnunk ha zavar minket.
2016. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet utálni. De azt fontos látni, hogy is egy ari kis gyerek volt, ártatlan, aztán valamik történtek és ilyenné deformálták. Nekem nagymamám volt egy kemény valaki és fontos volt, hogy megtudtam hallgatni az ő történetét, hogy mik történtek vele gyerekkorában és párválasztásnál. Mondjuk ő idős korára meglágyult ez sokat segített a dolgok tisztázásában.
2016. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!