Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szemét vagyok, hogy...

Tényleg szemét vagyok, hogy nem vigyázok rá?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok kisfiammal. Őszi szünet van, itthon van az ovis is. Minden napra van valami program. Anyósom nekem állt, hogy igazán lehetne nálunk a gyerekek 12éves unokatesója. Nem nagyon szeretem szegényt és az anyjáék sosem igyekszenek érte, büntetésnek érzem. Én cipelhetem a gyerekeket vagy felügyelhetem itthon, a sógornőm meg ki tudja merre jár.
2016. nov. 2. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem szereted? Nem ő tehet arról, hogy el van hanyagolva..Megint más téma az, hogy nem a te dolgod felügyelni más gyermekét..Nem vagy szemét- ha ezt nézzük, viszont valahogy olyan érzésem van, hogy mégis az vagy kicsit ezzel a gyerekkel.. miért az ellenszenv? Mivel ártott ő neked?
2016. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy vagy szemét. Nem kötelességed vigyázni rá is. Főleg hogy ott van még a 2 gyereked, tudom milyen néha én is falra mászok. Meg egyébként is, mit tudna csinálni egy 12 éves gyerek egy ovissal meg egy annál kisebbel? Oké, eljátszik velük, na de egész nap? Meg ha programokat szerveztek egyértelmű pénzbe kerül. Most jó, tényleg nem a pénzre teszem a hangsúlyt, de még "teher" is legyen szegény nektek, és ezért még fizessetek is? Főleg hogy nem jössz ki nagyon vele.
2016. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Neked 2 gyereked van.Ennyit vállaltál,nem többet.Gondolom megvan az oka,hogy miért akarják lepasszolni.Persze megbeszélni nem árt a dolgokat.Ha nem tetszik az anyósnak akkor felügyeljen rá ő.
2016. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Olyan agyafúrt a gyerek, hogy nem hiszem el. Pl. nyáron kaptak 1-1 kis sárgadinnyét a gyerekek apósomtól. Peti kitalálta ( a sógornőm gyereke), hogy egyenek meg egyszerre egyet. Aztán kettő lett belőle, persze az én gyerekeimé. Ő meg hazavitte a sajátját. Legutóbbi: a férjem névnapjára jöttek, anyósomtól mind kaptak nasi-csomagot. A 4 évesem persze nekiesett mi van benne, Peti meg segített neki kibontani és eltüntetni a javát ( rudi, kesudió, gyümölcslé). Petike meg sértetlenül vitte magával a sajátját haza. Egy darabig tényleg eljátszanak, a gyerekek szeretik egymást, de mindig bőgés van a végén, mert bedurvulnak, az enyémek tuti elesnek vagy megütik magukat. Én már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy mi lesz megint. Nem a pénz, nagy belépős helyekre mi magunk sem megyünk. Csak az én időm nem értékes?
2016. nov. 2. 12:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyós a fő kombinátor, hogy sógornőd gyerekének vigyázását is ő szervezi?

Először is, amíg nem a gyerek szülei kérnek meg, addig beszélni sincs miről.

Egyébként pedig igaza van annak, aki írta, hogy két gyereket vállaltatok, ennyire tudtok felügyelni.

És anyós is vigyázhatna rá, de úgy látszik, ő sem kér az unokájából. No comment...

2016. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja, anyósom szokott Petire vigyázni, meg apósom hurcolja magával ide-oda. Oké, nagyobb, kevesebb vele a gond mint egy 4évessel. De Peti is volt kicsi. Csak anyósék 2 gyereket már nem vállalnak, a háromról nem is beszélve. De nekem kéne, mert fiatal vagyok. Ez az a rész, ami miatt nem szeretem Petit, erről ő tehet a legkevésbé, amiért sajnálom is. De a dühöm nagyobb.
2016. nov. 2. 13:01
 7/15 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a sógornőmtől ered az ötlet, mert mindkettejüknek programja van hétvégére. A férjem dolgozni fog. Én meg úgyis itthon vagyok persze.
2016. nov. 2. 13:03
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Hopp, most esett le a tantusz!


12 éves? Mit kell egy ennyi idősre vigyázni? Miért nem lehet egyedül otthon?

2016. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt mondja nem szeret otthon lenni egyedül. Én is furcsállom, mert kisebb korában is sokszor volt már egyedül. A sógornőmék elváltak, a férje másik városba költözött, de a sógornőm ugyanúgy jár intézni a dolgait. A férjem szerint épp ez a baja, besokallt a gyerek, nem akar egyedül lenni.
2016. nov. 2. 13:12
 10/15 anonim ***** válasza:
5%
Nem vagy köteles más gyerekére vigyázni, csak akkor te se számíts az ő segítségükre.
2016. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!