Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell szemet hunyniuk...

Miért kell szemet hunyniuk felette?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy öcsém most 12 éves és van rajta egy kis súlyfelesleg. Nem annyira durván, de azért több a súlya, mint amennyinek egy normális vele egyidősnek lennie kell.

Szüleimnek nem, de nekem elmondta, hogy az osztálytársai emiatt szekálják. Az öcsém még nem tudja, de meséltem erről a szüleimnek és ők csak annyival lerendezték, hogy ennyi idősen természetes, hogy a gyerekek egymást szekálják. Beszéltem velük erről, hogy most nem ez a lényeg, hanem hogy nem kéne venniük mindenféle cukros hülyeséget neki, meg nem kéne olyan kajákat ennie, amikben nagyon nagyon sok kalória van. Jó, az öcsémben is ott a hiba, speciel egyik este láttam hogy nekiállt enni valamit, ami szintén nem kissé hízlal.

Szüleim csak elnéznek felette és hagyják, pedig hosszútávon ez semmiképpen sem jó. Már azt is felvállaltam, hogy csinálok az öcsémnek én magam kaját külön. Egészségügyi iskolába járok, nagyjából tisztában vagyok az ilyen dolgokkal, valamint utána is olvastam, hogy miket célszerű enni az olyan embereknek, akik fogyózni. Nyilván most nem fogom diétára a 12 éves öcsémet, csupán olyan kajákat csinálnék neki, ami egészségesebb és nem annyira hízlaló.


2016. okt. 19. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Tégy így! Ha most abbahagyja, akkor semmi baja nem lesz, tekintve, hogy még sokat fog nyúlni valószínűleg. De legjobb lenne, ha tényleg azt enné, amit te csinálsz neki, sportolna, és akkor elég hamar lerendeződhetne a dolog.
2016. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
igazad van ha folyamatos a csábitás még nehezebb ellenállni.
2016. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Az öcséddel kell beszélned, hogy van lehetőség alakítania a testén. te segítesz neki ebben. Ha valóban zavarja, hogy csúfolják, akkor jobban járna , ha hallgatna rád.
2016. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy sportolnia kellene valamit. Természetesen te is segíthetsz neki egészségesebben táplálkozni ha hallgat rád. A szüleidet viszont nem igazán értem nem jó, hogy félvállról veszik a kezdődő testi és lelki problémáit.
2016. okt. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
és mi akadályoz abban, hogy kondierembe árj az öcsivel vagy futni?
2016. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!