Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukam 70 eves. Szenved...

Apukam 70 eves. Szenved anyukam mellett, aki korlatozza, kritizalja, zsarnokoskodik felette. Hogy segitsek Neki?

Figyelt kérdés
Nagyon jo apa volt, szorgalmas, ugyes, 3 hazat felepitett nekunk, csak nagyon hagyja magat lenyomni,nem tud a sarkara allni. El van maganyosodva, a hazbol szinte kisem lephet mert anyukam uvolt vele. A nyugdijabol par szaz forint zsebpent ha kap. Annyira sajnalom. Anyukammal lehetetlen szembeszallni, en is jo messzire menekultem a szuloi haztol.
2012. jan. 2. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Jaj az időseket annyira tudom sajnálni.:( Anyukád mindig is ilyen volt?Nem értem hogy lehet ilyen a férjével ha már leéltek együtt egy életet :( Próbáltad már vele megbeszélni?Neked már családod van?Nem tudna apukád hozzád menni lakni?
2012. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Anyukád azért tud zsarnokoskodni felettetek, mert papucsok vagytok, rettegtek a konfliktusoktól. Nincs olyan ember, akivel lehetetlen szembeszállni, csak olyan, akit elkapattak, mert rögtön engedtek neki, ha kellemetlenül viselkedett.

Egyébként meg ne sajnáld apukádat, ő választotta anyukádat, valószínűleg egy ilyen sárkány mellett érzi jól magát, még ha jól is esik panaszkodnia. Ha tényleg zavarná, már rég lelépett volna.

2012. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lelépett volna????

Szegénykém szerintem már úgy gondolja hogy úgyis idős és már most mit kezdjen.Az se jobb ha meglesz keserítve ezek az évei...

2012. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az öregeket megváltoztatni már nem lehet, akármit is forraltok a sárkány ellen.
2012. jan. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet, apukám 70 éves, de neki nyugdíj mellett dolgozni is kell. Ez ám a rabszolgasors. Aztán mégis ő az oka mindennek. Már ő a bevásárló, meg a kukta, meg az ugrabugri. De rájön, hogy maga sem lenne semmi egyedül már ennyi évesen. Szerintem is ezt ők tudják ketten. Az én anyám is hárpia itt lakunk vele mégis. És tényleg sakkba tart minket....
2012. jan. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

1. elgondolkodni, hogy Apukaval tudnek-e egyuttelni (vagyis o vajon akarna-e velem elni, ha igen, nekem nem lenne-e terhemre pl. ha barati osszejovetel van nalam stb.) - egyaltalan, tudnam-e magamhoz venni, hogy velunk eljen (kulon szoba stb.)

2. megkerdezni aput, hogy O szeretne-e elhagyni anyamat, aki pokolla teszi a mindennapjait (mert lehet, hogy nemmel valaszolna, oreg fat nehez atultetni)

3. ha az elso es masodik kerdesre IGEN a valasz, akkor elmenni, Aput elhozni, kerdes meg van oldva.

4. Amennyiben az elso ket kerdes barmelyikere vagy mindkettore NEM a valasz, akkor elmenni, Sarkany Anyukaval leulni beszelni, hogy ez az orokos lelki terror sulyos idoskori mentalis betegseg tunetei, tehat vagy valtoztasson a viselkedesen, vagy berakod egy korhazba, ahol majd kezelik. Ez roppant kegyetlen zsarolas, de talan hasznos.

2012. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Apukád örül ha te kimutatod neki,hogy milyen értékes szeretnivaló ember.
2012. jan. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 man79 ***** válasza:

Úgy érzem mindenkinek kicsit igaza van!


1. Apám lassan egy éve halt meg (rákban

) mostohaanyám mellet, az a nő leszarta apámat mikor haldoklót, és még ő is zsarnokoskodott felette!

Hogy te ne kerülj ilyesmi helyzetbe szerintem lépned kéne időben! Anyukát be adni öregek intézetébe, ott dirigáljon ha tud!!

Apádat meg óvod a sárkánytól, és élhet boldogan, de lehet apád is ragaszkodik az ő házisárkányához, na akkor van a bibi, ha ő nem veszi észre mit művel vele anyud!

Hidd el nagyon rossz úgy látni apádat ha nagyon komoly betegsége van, és még azt is látod nem segítenek neki, csak zrikálják, ezért mondom anyunak az öregek intézetében a helye! :)

2012. jan. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat mindenkinek.

Egyebkent jo kondiban vannak mindketten, oregek otthona szoba sem johet.Apukam egyszer azt mondta, hogy ha fiatalabb lenne akkor "forditana a kocsi rudjan". Szerintem most is megtenne, de nincs "kepben", onallotlan, bizonytalan. Es a zsarnoksag mar lelki kotest alakitott ki benne, ami egy tipikus jelenseg ilyenkor. A zsarnok nelkuli vilag elkepzelhetetlen, a megsemmisulessel egyenlo. Emlekeztek amikor az eszek koreai diktator meghalt? Az emberek nem felszabadultak hanem hiszterikusan ketsegbeesve sirtak, mert azt hiszik vege a vilagnak.

2012. jan. 2. 09:26
 10/12 A kérdező kommentje:
Szoval nem tud elmenni. De ki tudja. Talan csak en gondolom. Ha biztos lenne benne, hogy nem lesz megtorlas, lehet elhuzna. Hozzam majd johet ha kulfoldrol visszajovok. Alkalmazkodo, rendes, csendes. Most azt csinalom, hogy adok neki penzt, hogy legalabb szukseget ne szenvedjen. De azt is dugdossa, hatha egyszer szuksegem lesz ra. Szoval ilyen.
2012. jan. 2. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!