Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményed erről?

Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy a nagyapám eléggé beteg,műtét előtt áll. Ő már eltemette magát idő nap előtt. Azt találta ki,hogy ha meghal,odaköltözhetek a nagymamámhoz. Ők tanyán élnek. Alapból nem szeretem a tanyasi létet.Illetve a nagymamám maga a nagybetűs negativitás. Folyton panaszkodik semmi optimizmus nincs benne,örökké a bajaival terhel. Engem ez sajnos rettentően zavar, mindig elszívja az energiámat. Az,hogy kimenjek oda lakni nekem borzasztóan nagy áldozattal járna,mert le kellene mondanom a zenélésről, illetve kikerülnék a városból, távol lennék mindentől, a másik pedig,hogy kettőnk életvitele már nem összeegyeztethető a több generációs korkülönbség miatt. Fel kellene adnom az eddigi életem. Anyagilag sokkal kedvezőbb lenne ez,de engem ez hidegen hagy. Meg akarom tartani a nyugalmat,és a megszokott dolgaim. Magyarul én abszolút nem akarok oda menni. Félek ha eljön az idő, bele is akarna vagni,hogy közöljem akkor majd vele,hogy számomra ez vállalhatatlan lenne? Tudom megbántodna,de ez a döntés nem egyoldalú kell,hogy legyen,nem szeretnem, hogy ő ezt egyedül eldöntse és elvárja ,hogy ez így is legyen. Mit gondoltok erről az egészről? Ti hogyan oldanatok meg,ezt anélkül hogy harag legyen belőle?
2016. szept. 16. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Halála után úgysem állít be leellenőrizni.
2016. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdést sem értem, bocs. Miért kellene felnőtt ember létedre azt csinálnod, amit a nagyapád kitalált? És ha az anyukád, meg az apukád kitalál egy 2. és 3. verziót, akkor majd 3 felé szakadsz?
2016. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2#

Igazán van,pont így gondolom én is,de tudom,hogy meg fog sértődni a mamám majd,és csalódott lesz,de ez tényleg az én döntésem, és az én életem.

A kérdésem leegyszerűsítve annyi lenne továbbra is,hogy hogyan csorbítsam majd anno majd a ''Nem'' válaszom ''élét''?

2016. szept. 16. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, egyszerűen azt mondod, hogy NEM és kész.

Nem várhatják el tőled, hogy az ő kényelmük érdekében feladd a saját életedet.

Elhiszem, hogy az idős nagyi felügyelet nélkül magára maradna távol a tanyán, de ezt neki ill. a szüleidnek kell majd megoldaniuk.

Fordított esetben te is mondhatnád neki, hogy adja el a tanyáját és költözzön be a 10 emeletre, bezárva egy félszobába. Neki az hogy esne?

Nem mellesleg van megoldás, el lehet adni a tanyát és beköltözhet egy nyugdíjas otthonba.

2016. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szüleim nem tudják megoldani,mert apai részről a nagyszüleim, apám pedig sajnos halott. Édesanyám sem sokat lendíthet ebben,mert új házassága van. Azért úgy látom mindenkivel egyet értünk abban,hogy ez nem csettintesre működik. Én is úgy gondolom,hogy inkorrekt lenne kénye-kedve szerint dönteni az én sorsomrol,azért hogy az övé könnyebb legyen.
2016. szept. 16. 17:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve amitől tartok az az,hogy nehogy hozzám vágja, hogy ő is segített nekem sokat. Mert ez így volt,de nem ilyen volumenű dolgok voltak,néha kipótolta a zsebpénzem,sőt a mai napig is néha ad egy kicsit,akárhogyan is tiltakozom ellene. Mert nem szeretném elfogadni. Tartok tőle ,hogy majd ezzel is akár próbálhat ugymond zsarolni,bár ez a szó túlzás erősen, de a lényeg remélem érthető
2016. szept. 16. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy szívesen segítesz a bevásárlásban, meglátogatod hetente többször, ha teheted. De oda költözni nem tudsz és nem is akarsz. Próbáld meggyőzni őket arról, hogy mindnyájatoknak az a jobb megoldás, ha külön éltek.
2016. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom az én történetemet. A nagymamámnak mindig is a másik fia gyerekei voltak a kedvenc unokái, és amilyen kedves volt, volt olyan, hogy megmutatta nekem azt az ajándékot, amit nekik vett, aztán odaadta nekem a kéztörlő törülközőt, amit nekem.


Aztán ahogy teltek az évek, sajnos nagyon beteg lett. Amikor eljutott odáig, hogy már nem tudta önmagát se nagyon ellátni, írt a szüleimnek egy levelet, hogy azt szeretné, költözzek oda hozzájuk és lássam el a háztartást (akkor általános iskolás voltam még ráadásul). Apám szerencsére közölte, hogy szó sem lehet róla, ha szeretne maga mellé ingyen gondozót, válasszon a kedvenc unokái közül egyet.

2016. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te leszel a nagyapád egyedüli örököse, te fogod örökölni a tanya felét? Ha igen, akkor a nagymamádról való gondoskodás kötelességét is öröklöd. Vége van az ifjúságnak, fel kell nőnöd!!!


A nagymamád milyen egészségi állapotban van? képes lesz a tanyát egyedül múködtetni, önmagát ellátni? Milyen anyagi helyzetben van?


Igy, hogy apád meghalt, ez már nem szimpla szeretem-nemszeretem kérdés, hanem a te felnőtt emberi felelősséged és kötelességed. Nemcsak erkölcsi kötelességed, de jogi kötelességed is.


Hány éves vagy? Mennyi a jövedelmed?


Természetesen a döntésben a saját szempontjaidat is érvényesiteni kell. De a dolog nem annyi, hogy azt mondod udvariasan, hogy "nem", a kedves nagymama éljen ugy ahogy tud, téged nem érdekel a tanya. A nagymamád sorsát akkor is meg kell oldanod, segitened kell őt, hogyha nem költözöl ki a tanyára. Nem vagy könnyű helyzetben.

2016. szept. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!