Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Te tudod-e pontosan hogy...

Te tudod-e pontosan hogy nagypapád és nagymamád mikor született?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 06:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Igen, tudom, de 9 éves voltam, mikor az utolsó nagyszülőm is meghalt, az egyik még születésem előtt halt meg, kettőre alig emlékszem. Nem nagyon volt alkalmam felköszönteni őket.
2015. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
A nagymamáim születési dátumát tudom, a nagyapáimét nem, rég meghaltak már, mire megszülettem (bár a mamáim és a szüleim leírása alapján nem sok mindent hagytam ki ezáltal, egyik sem volt éppen mintaférj/szülő).
2015. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen,meg még vagy 50 ismerősöm/rokonom telefonszámát és minden rokonom kocsijának a rendszámát.
2015. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Én a hónap/napot tudom, meg azt, hány évesek, így mindig kiszámolom pontosan az évszámot, mert azt mindig elfelejtem :D
2015. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok fiatalabb.


De én még azt sem tudom, hogy az apukám mikor született. Nem mintha nem kérdeztem volna, minden évben, amikor az anyukám születésnapja volt. De csak azt mondta, hogy nem számít. Utánanézni meg nem lehet, mert csak 100 évnél régebbi születéseket lehet megnézni.

Az egyetlen születésnap, ami ünnepeltünk, az az anyué volt.

Különben -az anyu mondta, én meg nem emlékszem- mindig kaptunk egy puszit a születésnapunkon.


De utánanéztem, és már tudom, hogy mikor születtek a nagyszüleim, azt is, hogy hol. A családjukról is tudom, hogy kik voltak.

Az apukám még azt is mondta, hogy neki nem volt anyja; ami valami baj lehetett, mert az apu már 14 éves volt, amikor meghalt, ott ahol az egész család élt. Sőt, az apu nagyanyja a születésem után halt meg, de azt se tudtam.


És nem vagyok egyedül, legtöbben nem is törődnek vele, hogy hol vannak, mit csinálnak a -még közeli- csaladtagjaik -se-. Mintha két perc alatt elfelejtenék őket az első adandó pillanatban.

Nem szép dolog.

2015. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

90 évnél régebbieket tudsz megnézni, nem 100. De remélem, legalább az évet és születési helyet tudod, különben nehéz lesz.

(kezdő családfakutató vagyok)

2015. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még jó hogy!Amelyiket nem ismertem azét is. A barátaimét is. Ez alapnak kéne lennie!
2015. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!