Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves voltál amikor...

Hány éves voltál amikor meghalt a nagymamád/nagypapád? (többi lent)

Figyelt kérdés
És ő hány éves volt,amikor meghalt?Öregségben halt meg?Mennyi ideig gyászoltad?
2011. nov. 22. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagyapám 2003-ban halt meg már nem tudom miben de a tüdejével volt valami mer sokat cigizett (64 éves volt), én pedig 6 éves voltam.


A dédnagyapám 2006-ban (86 éves volt) hát ő egyre rosszabbul lett de azt tudni kell, hogy harcolt a 2. világháborúban és ott az egyik szemére megvakult és így öreg korára bajok voltak a szemeivel, 9 éves voltam.


Aki nem a nagyapám de én annak tekintem még most is 2007-ben halt meg szív akármiben, 10 éves voltam.


Nem gyászoltam senkit de hiányoznak és minden nap gondolok rájuk.

2011. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyám szülei már anyukám leánykorában meghaltak, rákban. Apám apja akkor halt meg, amikor én voltam 1 éves, a cigi miatt, apám anyja 3 éve nyáron öregségben. Igazából csak apai nagymamámat ismertem, már régóta olyan mentális állapota volt, hogy tudtuk, hogy közel a vég. A mai napig néha várom, hogy megjelenjen, a gyász mindig ott van.
2011. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagypapám 67 évesen hunyt el, 2002-ben. 13,5 éves voltam. Szívinfarktusa volt másodszor, beállt az agyhalál nála, egy hétig csak a gép tartotta életben. Örökölt szívbetegsége volt, korábban dohányzott, de az 52 évesen, az első infarktusa után leszokott róla. 15 évet nyert vele. Nagyon nehéz volt a halálát feldolgozni, mert ő volt az első nagyszülőm, akit elvesztettem, és imádott minket, az unokáit. Anyu a halálát használta kifogásnak, hogy később alkoholba menekült... (szerencsére ez már múlt)


Apai nagypapám 2004-ben hunyt el, ő már 83 éves volt, időskori leépülés volt az ok. 15 éves voltam. Ő nagyon csendes ember volt, ha náluk voltunk, inkább a mama beszélgetett, ő csak ült és hallgatott. Néma papa volt. :)


Apai nagymamám 2008-ban hunyt el, 19 éves voltam. Az ő halála volt a legnehezebb, mert igazi példaképemnek tekintettem (az anyai nagypapát is!) Dolgos asszony volt, sokat megélt és mesélt nekem. Vele úgy voltam, hogy életében is felfogtam, micsoda kincs és azt reméltem, 100 évig fog élni, mert olyan egészséges volt... Aztán egyszer romlani kezdett az állapota. Nem is tudni, pontosan mi volt a halál oka, az orvosok szerencsétlenkedtek, mondtak gyomorrákot is, ugyanakkor meg sem vizsgálták... :S 88 évesen ment el. Egyébként is rossz lelki állapotban voltam akkoriban, a halála még mélyebbre sodort... Szerencsére azóta talpra álltam.


Anyai nagymamám még él, remélem még nagyon sokáig, bár elég sok tartós betegsége van évek óta. Alig tud menni, mert szétdolgozta magát fiatal korától kezdve... 74 éves lesz hamarosan.

2011. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik tatám 2008-ban halt meg(78 éves volt) agyvérzésben, de tudni kell, hogy napi 2-3 liter bort megivott több éven keresztül... 15 éves voltam

Másik tatám 2010-ben halt meg (77 éves volt) szintén agyvérzésben + medencetörés(elesett) (nehezen tudott mozogni a 3 évig tartó sorozatos kisebb agyvérzések miatt + nyelni és beszélni is alig tudott) 17 éves voltam.


Mamáim még élnek.

Nem gyászoltam sokáig, de rengetegszer gondolok rájuk.

2011. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

csak egy papám halt meg, anyum apja, 2005-ben, a 13. szülinapomon, vastagbél daganattal műtötték és műtét közben halt meg. nem gyászoltam őt sokáig, pedig őt szerettem a legjobban a nagyszülők közül.


19L

2011. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
60 éves volt, ezt elfelejtettem.
2011. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagymamám 1999-ben halt meg, influenza utáni szövődmények nem kezelése miatt... 11 éves voltam.

Anyai nagypapám 2006-ban halt meg, vérrög keletkezett az agyában. 18 éves voltam.

Apai nagypapám 2007-ben halt meg, tüdőrákja volt, de végül szívroham vitte el. Akkor 19 voltam.

Sokat gondolok rájuk.

2011. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A 4 nagyszülő közül még 3 ma is él, de a 4. (apai ágon a mamám) még születésem előtt meghalt agyvérzésben.
2011. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagyapám 52 volt, valamilyen rákban halt meg két évvel a születésem előtt. Apai nagyapám 77 éves volt és prosztata + tüdőrákban halt meg a nővérem 21. szülinapján, amikor 14 voltam. Anyai nagymamám 74 évesen halt meg 2 nappal a 20. szülinapom előtt. Ő nem volt hajlandó kivizsgálásra menni és anya a boncolást nem engedélyezte, feltehetőleg tüdőrák vékzett vele. Vagyis tüdővérzést kapott.

Mamámmal volt közelebbi a kapcsolat, de ő is sok fájdalmat okozott. Sajnáltam, h elment, de tartottam magam. A rosszabb talán az volt, h éjszakánkánt rémálmaim voltak vele és álmomban felkapcsoltam mindig a villanyt. Reggel sosem értettem, h miért ég a kislámpám.

2011. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám 96 évesen hunyt el, én akkor 42 éves voltam.
2011. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!