Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen? Annyira gyűlölöm?!

Miért ilyen? Annyira gyűlölöm?!

Figyelt kérdés

Amióta apu meghalt, már 7 éve, azóta a mamám teljesen megváltozott.Hogy miért, azt a mai napig nem tudom.Visszakerestem pár régi fotót csak kíváncsiságból, és már ott is úgy néz rám mint akit megölne.Lassan már kerek 2 éve megkeseríti az életemet.Már nagyon régóta velünk lakik, a kezdetek óta, mert ezt a házat ők építették még anno.Lassan 2 éve már hogy megváltoztam.Máshogy viselkedem, máshogy látom a dolgokat, már nem vagyok olyan bújós, meg kis hízelgős mint 7-9 évesen.Többször említette hogy mért nem vagyok olyan mint régen, meg szerinte nincs olyan hogy tinédzser kor, ez egy nagy hülyeség.Tisztelem meg minden mert 75 éves, de nem értem a viselkedését.Rátérek a lényegre.

Még tavaly alig lehetett leküldeni a boltba, mert utáltam oda lemenni.Azért mert a boltos nő szándékosan húzza az időt mikor ott vagyok, és ezt már észrevettem.Beállok a pulthoz hogy fizetnék, érdekes módon mindig nálam telefonál, rakodik, elmegy ezt-azt tenni.Nem szólhatok be neki, de ha tehetném már rengetegszer megtettem volna.Itthon nem mondom meg miért utáltam lemenni a boltba, de most már rendszeresen szinte minden nap megkérdem mamámat hogy kell valami a főzéshez, lemenjek-e.Lemegyek, ezt nem tagadhatná le, de megteszi.A mai napig néha a munkásoknak akik nálunk dolgoznak, azoknak is olyanokat mondott hogy ezt a büdös lányt nem lehet leküldeni a boltba..Miért mondja ezt, annyira idegesítő.Meg itthon szeretnék majd több állatot ha idősebb leszek, mert valóra szeretném váltani az álmaim, és valóra is fogom, ő meg lenéz.Azt mondja hogy úgy se lesz belőle semmi se, meg persze meg ilyenek.Ez annyira rosszul esik hogy a bátyámat aki már 26 éves, azt jobban szereti mint engem.Őt becézi, engem nem.Régebben őt normálisan keltegette hogy jó reggelt életem, ezt biztos forrásból tudom, engem meg keljél már..Ez annyira rosszul esik hogy lenéz.És még így lépjek előre az életben.Most megyek gimibe és már azt hajtogassa hogy remélem lekésed majd a vonatot, meg biztos lefogom.Pedig korán kelő vagyok, mindenhova pontosan, sőt a vártnál előbb érkezem..Már folyamatosan 1 éve az a szokása hogyha anyu hazajön a munkából, akkor beárul neki hogy miket tettem.Ha nem csinálok semmit sem akkor az a baj, ha csinálok valamit akkor meg az a baj.Aztán igazodjak ki ezen.Meg mindig vitákat indít el, oktalanul.Kavarja csak a sz*rt.Tegnap hallottam azt árulta el hogy mondta nekem hogy menjek le a temetőbe mert a virágok elhervadnak meg vigyek ki.Az igazság meg az hogy nem tegnap mondta, hanem 2 héttel ezelőtt.Ő meg úgy állította be hogy nem, én ma is mondtam.Mikor egyáltalán nem.Meg mentem ki az udvarra, a csibék meg kint mászkáltak, mert a ketrec ajtó nyitva volt, 2 tyúk meg ott kapirgált.Hamar befutottam és elmondtam neki, ő meg váltig állítja hogy én nyitottam ki.Mikor nem, mert megjött a barátnője, én akkor bejöttem, és mikor elment akkor mentem ki.Azt állítja hogy volt annyi időm kinyitni, meg te mászkáltál ott reggel is, ő becsukta őket, meg ne hazudjak..Most is az egyik munkásnak elmondta és teljesen leégetett.Komolyan, már sírva tudnék fakadni bármelyik percben.Majd megint lesz csetepaté hogy hogyan történt meg én tettem biztos.Persze anyu is neki hisz, mikor anyunak is már elege van belőle.Sokszor mondtam hogy ilyen mamát senkinek se kívánnék.Fogalmam sincs mit tegyek.Egyszerűen érzi már a végét? Normális válaszokat írjatok. 15/L



2014. júl. 21. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tehát apukád halála előtt is ilyen volt? ilyen rosszindulatú? Csak a fiúval nem, akiben esetleg a saját fiát látja?

Vannak ilyen emberek sajnos, de az durva, hogy a saját családjával ilyen. De csk tűrni tudsz szerintem, és anyukádra meg tesódra támaszkodni.


Minden családban más a kommunikáció, a stílus.

A szép beszédet javasolhatják sokan, de rá úgyse hat, meg az se, ha elsírod magadat, csak jobba csinálná.

Akkor is, ha felvennéd kamerával, diktafonnal az esményeket, hogy bizonyítsd. Meg az ember zavarba jön, mikor ilyen vehemensen támadják, de én laza lennék, é kiröhögném, hogy milyen beteg, hogy ilyen hülyeségek jutnak az eszébe. Istenben nem hisz, mint a nénik többsége?

2014. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ez már semmibe se hisz.Nemrég le konfirmálkodtam, azt még azért is hurrog, mert nem megyek templomba, hogy képzelem.Már lassan 2 éve tűröm, de a családban senki se ért meg.Bátyám külföldön van, hamarosan hazajön, de kb 1 hete mamám azt hajtogassa hogy majd hazajön jól megmondalak neki.Amíg nem töltöm be a 18-at, addig ebbe a házba nem ér a szavam semmit sem.Nem hisznek nekem, de hogyan is.Meg ok nélkül lek*rváz, mikor soha nem voltam fiúval.Azt se tudja mit jelent.

Apu halála előtt nem volt ilyen soha.Régebben mondta hogy hiányzik neki a régi énem.De könyörgöm, egyszer mindenki felnő.

2014. júl. 21. 12:55
 3/12 anonim ***** válasza:
A máshogy viselkedsz az mit jelent? Neki si beszólsz, szemet forgatsz, szemtelen vagy (amit megértenék teljesen, legalább nem színészkedsz neki), vagy csak nem bújós?
2014. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy agyérelmeszesedéses, vagy más memóriagondjai vannak. Ha így van, ez sajnos súlyosbodni fog. Nem tehetsz mást, mint ráhagyod.
2014. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem szólogatok be neki.Volt már olyan mikor mondta hogy az apád fa**át, meg roh*dék fehérnép, na akkor kicsúszott a számon pár szó.De nem rendszeres. Nem tudom mi a baja velem, de már a sírba kívánom.Tudom lehet aljas dolog, de ha ti élnétek vele 1 hetet, nem bírnátok ki.
2014. júl. 21. 13:12
 6/12 anonim ***** válasza:

De, éltem hasonló emberrel, nekem papám volt nagyon rosszindulatú, gyerekeket is eldüldözte, barátainkat.

Meg amikor gondok voltak itthon, és apához költöztem, ő még rátett a depimre, és folyton csesztetet, enm így, de rossz volt, tehát megértelek.

Anyukám ebben a házasságban 16 évig tűrt, az idióta papaámat is, aztán lépett. Ha te is mész egyetemre, vag ykülföldre, kevesebbet látod, és nyugdtabb leszel, vagy most is mehetnél koliba ( ha bírod, meg anyukád nem hiányozna). De így meg mást nem tudsz, mint megtanulnikezelni, és nem magadra venni ezeket, hanem elengedni a beszólásait a füled mellett, hogy ne idegeskedj. Nincs miért, ő a bolond...szerintem ezt látják a munkások is.

2014. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

En is a sírba kívánom a hasonló kapcsolatu csaladtagjaimat de nem tehetünk mast hiszen vannak törvények.

En eljottem a közelukbol es próbálom lefoglalni magam hogy megszűnjenek létezni az agyamba.

Bar nekem csak öreg apám volt ilyen nem velünk lakott.

Csak mindig en voltam neki a szerencsétlen aki nem csinál semmit es nem ért semmihez, engem lehet hibáztatni apám uj családjában levő problémák miatt. Neki csak a munka létezik nekem meg csak az nem.

Az emberek csak a sajat hibaikat,gatlasaikat es elfojtott duheiket akarjak másba atnyomni hogy ne csak nekik legyen szar. Szóval te is lépj le. Míg nem késő es meg jobban beléd programozza hogy nem vagy értékes. Minél több időt kell eltöltenunk pozitív állapotba hogy ulepedjen meg a világban a mi világunk .

2014. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Hiába mondom a csibés dolgot, meg nem hiszi el.Meg elkezdi hogy kiment és be volt csukva az ajtajuk, akkor én engedtem ki őket, meg fogjam be a pofám, ne hazudjak.Ha örökre elmegy én leszek a világ legboldogabb embere.De amikor vele vitatkozik akkor nem szólok semmit se, mert okos enged.Mikor meg anyu egyszer nekem ad igazat akkor meg elvonul durcásan a szobájába.Reménytelen eset.Bárcsak ne lenne.Valahogy bírni fogom még, de már 2 év során tanultam valahogy kezelni.
2014. júl. 21. 13:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Borzasztó volt olvasni is, hát még benne élni! Nagyon sajnálom, hogy ilyen. Tanácsot nem tudok adni, az ilyen ember nem változik meg a szép szóra. Azt viszont tudom javasolni, hogy te változz meg. Legyél erősebb, tanuld meg átlépni a marhaságait, ne akarj mindenáron mindenkinek megfelelni, pláne bárkinek! Mit számít, mit hisz rólad a munkás, akinek panaszkodik a mamád? (Ha van esze a munkásnak, akkor úgyse hisz a mamádnak, ha nincs, akkor meg főleg ne érdekeljen.) Most mész középiskolába, tanulj sokat, járj versenyekre, szerezz jó pontokat a tanároknál az első hónapban (jelentkezz sokat, tanulj nagyon), onnantól elkönyvelnek jó tanulónak, (ez nem jelenti azt, hogy nem kell tanulnod!), sokkal könnyebb lesz az egész suli. Tanulj nyelveket, esetleg 16 éves korodtól vállalj állást, ha bírod a suli mellett. Továbbra se foglalkozz a mamáddal. Keress barátokat, de ha rám hallgatsz, ne a tipikus menő gyerekeket, hanem a csendesebb, tanulósabb diákok közül, akik tudnak segíteni ha elakadsz a leckével. (Bár ezt te tudod, kikkel barátkoznál szívesen.) Ha leérettségiztél, jól beszéled a nyelveket, akkor pedig menj ki a bátyád után külföldre, dolgozz pár évet, keress pénzt, és ha hazajössz, akkor megvalósíthatod az álmodat, bármi is legyen az. Kitartást!
2014. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó válaszoló! Tanulni is fogok a gimibe, meg kiderült hogy angolt fogok tanulni heti 5x. Mindenképpen kitudok majd menni külföldre, mert menni fog a nyelv.Még egyszer köszönöm.
2014. júl. 21. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!