Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért van az, hogy a lányunoká...

Miért van az, hogy a lányunokák mindig nagyobb figyelmet kapnak a nagyszüleiktől?

Figyelt kérdés
Szándékosan általánosítok, mert 120 idősek otthonában megkérdezett idős mind ezt véli.

2014. jan. 15. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Nem tudom, az unokák korára kiterjedt-e ez a kutatás, de én azt gondolom (és ez az én véleményem, nem baj, ha senki se ért vele egyet), hogy a lányok kicsit nyugisabbak, (na ja, kivételek vannak, de itt általánosságban beszélünk), könnyebben "megállnak" és hagyják hogy törődjünk velük. A lányomat mindig meg lehetett állítani, lehetett vele elbeszélgetni már 4-5 évesen is, komoly dolgokról. A fiam még 10 évesen is egy eleven, örökmozgó, nem köti le hosszú távon egy beszélgetés, vagy közös, asztalnál ülős játék... tehát konklúzió nekem: a lányok "hagyják" hogy többet törődjünk velük.. ha érted mit akarok kinyögni, jó kusza mondat lett.
2014. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem abban a korban mikor nagyszüleink voltak 20-30 évesek, akkor a tipikus családmodell volt, hogy anyuka foglalkozik a gyerekekkel, apuka dolgozik. Apa és fia akkor kerültek közel egymáshoz, ha elmentek közösen túrázni, fát vágni vagy a bányába, stb... Nem volt divat lelkizni. Egy 70 éves bácsika (gondolom az idősek otthonában nem fiatal 40-ek laknak) koránál fogva már nem tud ilyen elfoglaltságokban részt venni. De egy nagymama még mindig tud kötögetni vagy sütni az unokával.

Más részről, a lányok türelmesebbek, ösztönösen gondoskodóbbak, így mikor a nagyi előáll 20X is ugyanazzal a történettel, egy lány végighallgatja megint.

2014. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
87%

Tudnál forrást adni nekem, érdekelne ha tényleg így van.

Az én nagymamám inkább a fiúkat részesítette..

2014. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
az egyik nagyapám, ő nagyon fiúpárti volt. a családban mindenhol 2 gyerek volt az egyik fiú, a másik lány(valahogy így alakult mindig). mi voltunk az elsők, ahol 2 lány unoka volt. nagyapám be se jött a kórházba mikor megszülettem, de amúgy imád mindkettőnket, habár én vagyok a kedvence és nem a nővérem mert én kicsit többet foglalkoztam vele mikor lebetegedett.
2014. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első kettő tök jókat írt, elméletben én is ilyeneket gondolnék.

Más kérdés, hogy egészen mást tapasztaltam a saját életemben. Volt olyan év, amikor az anyai nagyanyánktól bátyám használt autót kapott karácsonyra, én pedig egy, azaz 1 tábla csokoládét. (A fordítottjára nem volt példa. soha.)

2014. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyszülőfüggő... én nem általánosítok, csak saját tapasztalatom van: anyai nagyszüleim engem istenítettek, mint első lányunokát, az apai nagyszülők kb. semmibe vettek, mert lány vagyok, ott csak a fiúunoka számított unokának.
2014. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagyanyám kb. le se szart, neki a bátyám volt az Isten. Még az öcsémmel is figyelmesebb volt, mint velem. A fiúk mindig kaptak pénzt minden bizonyítványosztáskor (jegyektől, teljesítménytől függetlenül), tekintélyes összegeket ballagásokra, húsvétra, csak úgy zsebpénzt...

Egyszer, alig hat évesen, én kis buta azt hittem, hogy a sok kinder tojásból egy az enyém, hát kibontottam, megettem, ha anyukám nincs ott, meg is vert volna az öreglány. Mikulásra még akkor is hatalmas csokicsomagokat küldött a fiúknak, miután felnőttünk, nekem meg csak egy üzenetet: te már majdnem asszony vagy, nem kapsz semmit!

Anyai nagyim sosem kivételezett. Vagy mind a hármunknak egyformán adott, vagy senkinek sem.

2014. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, mert nálunk nem így van...sem a dédimnél is a fiú volt a kedvenc..

A nagyiméknál is..

Viszon a férjeméknél igaz...de ott azért mert sokáig csak a lány volt aztán jöttek a töbiek(lány és fiú is)

2014. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, mert többségében én is az ellenkezőjét tapasztaltam. Sok ismerősöm mesélte szomorúan, hogy a lányunokára úgy reagáltak a nagyszülők, hogy "nem baj, majd a következő ember (=fiú) lesz".
2014. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát lehet igaz..de én nem ezt tapasztaltam:)


Sőt nalunk vannak a "gyerekek" és a "lányok"... Vannak az "emberek" és az asszonyok... Kikészülöktőle..

Uolsó

2014. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!