Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Anya mondta, hogy mikor még kisbaba voltam (első gyerek), a nagyim (aki velünk él, anya anyósa) korán reggel levitt magához, és csak este hozott vissza. Addig szinte alig voltam otthon, mindig elvitt valahova, hogy anya ne tudjon felvinni magához (az emeletre). Anya azt se tudta, hogy egész nap hol vagyunk, mert nagyim nem volt hajlandó elárulni. Nagyim csinált mindent (etetés, pelenkázás, fürdetés, stb.). Végül már meg jóformán meg sem ismertem anyát, mindig sírtam, mikor a kezébe vett. Ilyenkor a nagyim persze rögtön visszavett magához, és ő altatott el. Arra is volt példa, hogy még estére sem hozott fel. Nem hagyta, hogy anya gondozzon, szinte alig láttam őt. Amikor valami csoda folytán anyával lehettem, nagyim mindig kioktatta őt, hogy mit csináljon, hogyan neveljen. Ti ehhez mit szóltok? Mit tettetek volna?

2013. jan. 22. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem adtalak volna oda. Ilyen nincs, ha egy anya nem akarja odaadni valakinek a gyereket,akkor az a feje tetejére is állhat akkor sem viheti el.
2013. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én se adnám így oda a gyerekemet előbb jelenteném fel gyerek rablásként
2013. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kerdes, hogy miert volt ez, anyad hany eves volt, miert engedte ezt es hol volt ezalatt az apad.
2013. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem adtalak volna oda.
2013. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy anyának ezt nem szabadott volna meg engednie. Tudta nélkül még a nagymama sem viheti el a gyereket csak úgy, nem az övé a gyerek. És egyáltalán miért is engedte ő oda őt? Oké hogy egy helyen laktak de az ajtót be lehetett volna zárni anyuka és ott aludhatott volna a gyerekkel egy szobában. Én ezért akkora balhét csináltam volna hogy azóta az anyósnak nem sok kedve lett volna elvinni a gyereket.

Én csak akkor adom oda a gyerekem a szüleimnek esetleg anyósoméknak ha pihenni szeretnék meg néha normális ha ők is foglalkoznak vele, de nem állandóan.

2013. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet velem nagyanyám csinálta ezt, folyton belekötött minden tettembe semmi se volt jó neki ahogy csináltam. De kivenni nem tudta a kezemből a babát mert 80 éves volt. egy idő után bezárkoztam előle mert nembirtam a kötekedését kioktatni viszont nem akartam. Akkor 26, most 41F
2013. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én páros lábbal rúgnám ki az anyóst a házból az első ilyen eset után!
2013. jan. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen emberekkel csak keményen lehet bánni.

Tapasztalat...

A szép szóból nem értenek, az csak olaj a tűzre...

2013. jan. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak halkan megkérdezem, hogy mi van, ha oka volt rá az anyósnak? Anyuka kaphatott épp szülés utani pszichozist, lehet hogy nem akart gondoskodni a gyerekről, stb. Épeszű ember nem engedi meg, hogy csak ugy elvegyék a gyereket. Ha ez valóban megtörtént, akkor anyukaval legalább akkora gond volt, mint amit most a nagymamarol képzelnek. Es hol volt az apa?
2013. jan. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Apa le se sz*rja, bocsánat a kifejezésért. Anya meg azt állítja, hogy miattam ragadt itt, és hogy neki most jobb lenne, ha nem születtem volna meg. Bár régebbről (ovi, alsó tagozat) nem emlékszem, hogy ilyenekett mondott volna, vagy utalt volna rá...
2013. jan. 23. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!