Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt miért csinálja?

Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés

A nagyimról van szó. Azt vallja, hogy nekem kéne főznöm, mosnom, takarítanom, mert anya a 3 éves kishúgommal foglalkozik, a 12 éves öcsém meg az apám pedig fiúk, ezért ők "nem erre valók", nekik nem kell. Én meg lány vagyok, 14 éves, csináljak meg mindent én. Befejezem a tanulást, ami nekem sokáig tart (elég nehezen tanulok), megyek egy kicsit olvasni, de rögtön lehord, hogy egész nap semmit sem csinálok és hogy nagyon lusta vagyok. Az meg a másik, hogy már rá sem bírok nézni egy kutyára, mert mindig az jut az eszembe, hogy még májusban, amíg nem voltam itthon, lepasszolta az öreg kutyánkat egy menhelyre, mert ő megunta. Ez szerintem undorító dolog volt tőle. Még régebben találtunk q barátnőmmel egy cicát az erdőben télen. Kicsi volt, majd megfagyott a hóban és éhes volt. Erre ő kiáll a kapuba és mondja, hogy dobjuk ki a cicát, mert ő addig nem enged be minket. Hogy lehet ilyen szívtelen valaki egy ártatlan állattal? Még szerencse, hogy egy cicaszerető boltos átvette tőlünk, különben tuti meghalt volna.

Szerencsésnek érzem magam, mert megtehetem, hogy heti egyszer lovagolni járok. Tulajdonképpen ez jelenti nekem már a legtöbbet(mert szegény kutyám már nincs). Ő meg minden alkaommal a képembe mondja, hogy "erre a hülyeségre szórom ki a pénzt" és hogy "milyen önző vagyok". Anya meg azt mondta, hogy lovagoljak, amíg megtehetem. De nagyi miatt már hetek óta nem voltam. Elveszi a kedvem tőle, olyanokat mond rám. Ha ettől elhidegülök, már tulajdonképpen nem lesz semmi, ami lekötne. Állatot nem hozhatok, mert kidobná. Régebben volt egy kis virágoskertem, de bevetette fűmaggal. Ez jó neki? Miért csinálja? Lassan már azért is szégyellni fogom magam, mert levegőt veszek... (Bocsi a regényért!)



2012. okt. 26. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert öreg, és az ő fiatalkorában ha jól sejtem nem volt menő a tanulás és 15 évesen már dolgoztak, és persze kiszolgálni a fiúkat természetes volt. Azt gondolja, hogy ez így van jól, és nem bírja, hogy a világ változik.

Ne hagyd magad, ne hagyd a lovaglást meg a kerted, csináld és ne figyelj rá!

2012. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Az egy dolog ha besegítesz,de miért kéne neked mosni főzni?Attól,hogy van egy 3éves hugod a világ nemáll meg.Attól anyád még eltudja végezni a dolgait.Neked az a dolgod tanulj első sorba.öreganyád elvan tévedve.És anyád mit szól ehez?Járj csak lovagolni ..
2012. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Attól anyád még el tudja végezni a dolgait" -- kíváncsi vagyok, te hol olvasod a sztoriban, hogy az apa mozgássérült vagy ilyesmi, és emiatt ő nem tudja...
2012. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!