Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jó megoldás lenne az öregek...

Jó megoldás lenne az öregek otthona?

Figyelt kérdés

A nagypapámról lenne szó.

Panelban élek a párommal, 2 lakással odébb lakik a nagypapám aki áprilisban lesz 93 éves, egyedül él,általában mi főzünk rá, de ezen kívül önellátó.

Viszont mostanában azt tapasztaljuk,hogy valami agyilag már nincs rendben nála.

Mindig is voltak furcsa dolgai, de mostanában egyre nagyobb hülyeségeket csinál.

Például 2006-ban kiment a tüntetésekre (ekkor 86 éves volt) és vitt magával egy magyar zászlót.

Állítása szerint bevitték a rendőrök garázdaság miatt (mi erről semmit sem tudunk,mert ekkor még nem itt laktunk, így nem is nagyon tudtunk róla,hogy miket művelt akkoriban -csak néhányat mesélt)

A napokban pedig egyszer csak eszébe jutott,hogy a zászlóját elvették a rendőrök és nem adták vissza, így fogta magát és elment rendőrségre,hogy követeli vissza a zászlóját.

De persze azt sem tudták,hogy miről van szó, aztán a rendőrségre kitűzött zászlót akarta elvinni azzal az indokkal,hogy az hasonlít az övére (...) és szerinte az pont az övé is volt, de mivel nem kapta vissza, hazajött és most azon töri a fejét,hogy valamelyik éjjel visszamegy és leveszi a kitűzött zászlót,már a páromat is kérte,hogy segítsen neki.

Úgy néz ki,hogy veszünk neki egy újat és azt mondjuk,hogy most adták vissza a rendőrök és elnézését kérik a félreértés miatt, mert máshogy nem fogja megérteni.


De ez csak egy eset a sok közül, volt,hogy a parkban sétáltunk vele és rájött a nagydolog és ott mindenki előtt akarta elvégezni, mert,hogy az testétől senki sem fog izgalomba jönni így nem baj ha látják.


Volt,hogy az orvoshoz kísérte a párom, és valamilyen injekciót kapott az orvos meg előkészítette a tűt, papám pedig megfogta és beszúrta magának,hogy nem kell ezzel tökörészni.


Egyik nap jöttem haza a munkából és az út túloldalán ment és észrevett engem, átkiabált a nevemen szólítva,megálltam,ekkor pedig kilépett az útra körül se nézett csak jött 2 autó is majdnem elütötte ő meg csak a botját emelgetve nyugtatgatta a rá dudáló autókat.


A gáztűzhelyet rendszeresen úgy hagyja, volt,hogy fürdeni akart a kádban és megnyitotta a fizet, majd ott hagyta és mikor ismét eszébe jutott már úszott a fürdőszobája és átjött elkérni a felmosóvödrünket, mert az övé megtelt...


Mivel szinte egész nap dolgozunk a párommal senki sem tud rá figyelni és a helyzet egyre csak romlik.Arra gondoltunk,hogy vagy valakit felfogadunk mellé vagy lehet,hogy egy öregek otthonába kéne vinni mert ott legalább figyelnek rá.

Vélemények?Esetleg ötletek?



2012. szept. 27. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, indokolt lenne az otthon, a saját érdekében. Ő már sajnos veszélyes önmagára. Írod, a gázt már többször úgy hagyta. Ez robbanásveszélyes. A többi dolog is nagyon súlyosan hangzik. Tényleg a saját érdekében muszáj lesz állandó felügyelet alá helyezni, mielőtt még valami komoly baja esik, vagy bajt okoz.
2012. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első: nem robbanás hanem tűzveszélyes.

Az én nagypapám 83 éves, ő csak akkor ilyen, ha nem iszik elég vizet. Múltkor kórházban volt, mert szalmonella következtében kiszáradt, és mikor vége lett a kezelésnek vagy minek, a szüleim kihozták a kórházból, majd elvitték a körzeti orvoshoz receptet kérni mert elfogytak, és utólag mesélte hogy azt hitte hogy még akkor is a kórházban van.

2012. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nekem az a véleményem hogy ha tudtok valakit keresni akkor azt a megoldást kell alkalmazni,de úgy hiszem nehéz ilyen embert találni,mert ott van az éjszaka is.Neki 24 órás felügyelet kell.Így hát én is az öregek otthonát látnám megoldásnak.Sajnos az idősebbeknek a környezeti váltózás nem tesz túl jót,de én is osztom az előttem szóló véleményét.Ha nincs más megoldás akkor öregek otthona.Remélem sikerül megoldást találnotok!Sok szerencsét!!!
2012. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos a nagypapád, szerintem helyes ez a zászlós story :)


Komolyra forditva a szót pedig abszolút tudom javasolni az idősek otthonát. Ott bizonyos téritési dij ellenében (a nyugdija x %-a), kap szép szobát, reggelit-ebédet-vacsorát, 24 órás nővér és orvos szolgálatot, ha pedig elkóborolna, megkeresik, értesitenek, igy nem fordulhat elő, hogy napokat a rendőrségen töltene, ti meg nem vagyok értesitve mert nem emlékszik a papa a telefonszámra (vagy később akár a saját nevére..).

Ez egy fantasztikus dolog szerintem, abban a korban már ne kelljen az egyedül lakás macerájával törődnie, hanem szépen kényelmesen, foglalkozzon azzal, amit szeret, olvasgasson, beszélgessen, sakkozzon, sétáljon, stb. minden másra pedig odafigyel az intézmény.

2012. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális minőségi otthonba várakozási idő van, én azt mondom jobban járnátok ti is ha valakit felfogadtok

Elég ha főz rá, meg ottvan vele néha


Különben a helyetekben félnék már felhozni az otthont, ugyanis azt gondolná nem akarjátok szívesen látni, és esetlegesen bele betegedne


Korához képest szellemes fickó, a mai világban örülnék ha az én nagyapám eddig élt volna :/

20/F

2012. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van annak, ki nem javasolja az otthont.

Nem minden otthonban bánnak jól az öregekkel.

De felén k nagyon nehéz bekerülni egy otthonba, mert sokszoros a túljelentkezés.

Legfeljebb magánotthont lehetne keresni, aki a lakásáért + plusz sok pénzért beveszi.

Másrészt az öregek nagyon nehezen viselik, ha kiszakítják őket a megszokott környezetükből.

Egy ápolónő sem kerülne többe.

2012. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Legfeljebb magánotthont lehetne keresni, aki a lakásáért + plusz sok pénzért beveszi. "


Évek óta nem lehet pénzt, vagy lakást kérni beköltözésért. Törvényileg szabályozott.


Amúgy végigolvasva, az összes negativ vélemény az otthonokról annyi, hogy nehéz bekerülni... wow, ez komoly ellenérv... tessék felhivni párat, ahol van hely, oda kimenni, megnézni.

2012. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagypapám 90 évesen költözött otthonba, magas színvonalúba. Eleinte a szüleimmel lakott, de nem érezte ott jól magát, ő akart inkább otthonba menni.

Az ilyen otthonokban valóban több hónapos várakozási idő van, és a térítési díj is magasabb, mint a nyugdíj, tehát lehet, hogy ki kell pótolni (plusz zsebpénzre is szüksége lesz).


Érdeklődjetek a családsegítőnél, házi betegápolást nyújtó szolgáltatóknál. A legjobb lenne valakit a környékről találni, esetleg egy frissnyugdíjast, akinek az idejébe belefér és szüksége van némi keresetkiegészítésre.

2012. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudjátok megoldani, hogy 0-24-ben legyen mellette valaki, akkor sajnos otthon. Én is átéltem ezt a helyzetet. A nagymamám tündéri volt, tényleg mindenki imádta, de sajnos már ön és közveszélyes volt. Volt, hogy egy percre magára hagytuk és majdnem felgyújtotta a konyhát, mert valami bekattant nála és azt hitte, főznie kell. A nagypapád is ilyen, bármelyik percben csinálhat valami hasonlót.

Vannak már nagyon jó otthonok, ahol nem tömegnyomor van, hanem 1 vagy 2 ágyas szobákban laknak, amihez külön fürdő is tartozik. Persze ezekért többet kell fizetni, meg sokszor meg kell vásárolni a szobát, majd utána havi rendszerességgel a nyugdíj x százalékát odaadni. Viszont cserébe jó helyen van. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, érdemes egy ilyen helyet keresni.

2012. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!