Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy kezelitek, ha az egyik...

Hogy kezelitek, ha az egyik unokàval sokkal többet foglalkoznak a nagyszülők, és megbeszélés után sincs változtatás?

Figyelt kérdés

Egy alapvetően jó, szoros kapcsolatról van szó, ami azután romlott meg, hogy mindkét testvèrnél gyerek született.


Az egyik unoka szülei nem igazàn alkalmasak, mindig lepasszoljàk a gyereket, a nagyszülők meg sosem mondanak nemet, így az egyik unoka mindig ott van kb. , a mâsikat hetente-kéthetente látják ,ha viszik a szülők, amúgy nem erőltetik meg magukat,hogy vele is többet találkozzanak,meg amúgy sincs rá idő,mert ugye a másikra kell lassan mindennap vigyázni.


Az elhanyagolt unoka szülője elmondta, hogy ez mennyire rosszul esik neki, akkor volt síràs hogy dehogy szeretik jobban a màsikat, de amúgy változtatás nincs. A kapcsolat le lett minimalizálva emiatt mâr, a gyakori telefonok beszüntetve,mert az is rosszul esik, hogy minden telefonálás alkalmával ott a másik unoka. Már nincsenek megkérve, hogy vigyázzanak az unokára,mert többször le lettek rázva,hogy épp a másikra kell vigyázni (mert nekik sosem lehet nemet mondani?).


Most ott tart a helyzet,hogy a nagyszülők csak sírnak, de igazából megfelel ez nekik láthatólag.



szept. 16. 09:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy másik kérdező vagy, de még a szóhasználatod is ugyanaz.


Ezt írod:

"szimplàn becsúszott nekik a gyerek,nem vetettèk el,aztán rájöttek, nem olyan nagy buli."


Ezzel indult a múltkori kérdés:

"nem is akart saját gyermeket, becsúszott náluk megtartották. Utána rájöttek, hogy nem olyan jó buli"

szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
Nézd kérdező, én egyetlen esetben sértődnék meg, ha arra hivatkozva nem látnák szívesen a nagyszülők az én gyerekemet, mert a másik unoka is ott van, de én úgy vettem ki a szavaidból, hogy ez nem Őket, hanem csak Téged zavar. Anno mi is többen voltunk egyszerre a nagymamánál, senkinek nem lett tőle semmi baja, sőt jókat játszottunk egymással.
szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%

Pár év alatt feladatuk a küzdelmet, nem erőltetjük, nem jönnek én nem viszem.

A nagyobb gyerek semennyire nem kötődik már hozzájuk, a kicsi szerintem épp, hogy felismeri a nagyanyját, de tojik rá. Akkor persze sértődés van, de a gyerek egy idegen nyakába nem fog ugrani. Ez van.

szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem akarnak egysuzerre egynél többre vigyázni, arra hivatkozva, hogy öregek és nem bírjàk,nem tudnak rájuk úgy figyelni.


Így kb. tavasz óta meg se kértük őket, mikor le lettünk rázca 2-3 alkalommal, azóta eszükbe sem jutott,hogy esetleg erre az unokára nem kéne-e vigyàzji.

szept. 16. 11:16
 15/27 anonim ***** válasza:
58%
A gyerek semmiről nem tehet, ahogy a tiéd sem. Miért nem lehet menni attól, hogy ő is ott van? Legalább van jatszotarsa a tiednek és jó unokateso kapcsolat alakulhat ki. A nagyszülők boldogak lennének hogy az unokák ott vannak együtt. Te is boldog lennél mert a gyereked és a nagyszülők is jól érzik magukat. Amíg a gyerekek játszanak addig beszélgetsz a felnőttekkel. Nálunk legalábbis így van, mert a másik unoka sokszor heteket a mamánál van ott alvosra, mi meg hetente megyünk.
szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyen kifogások voltak. De vigyázni se kellett rájuk, csak néha eljönni, vagy valamilyen módon együtt lenni. Ha én vittem oda, attól is rosszul voltak, mert pont fel akart mosni, meg pont kezdődik a sorozat.
szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%
#15 a nagyszülők szabják meg, hogy egynél több ne legyen ott, és ha van unoka, akkor többnyire a másik az, akit fogadnak. Így azért nem szívesen kezd könyörögni az ember, hogy ugyan szeretgesd már kicsit az én gyerekemet is. Inkább elkerüli, mert az ilyen nagyszülő hajlamos a kiválasztott unoka távollétében is csak róla beszélni, vele összehasonlítani a jelenlévőt, és ezzel kisebbségi érzést okoz az ártatlan gyereknek. Akkor már jobb, ha nem is találkoznak.
szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A másik kérdésnél is pont a nagyszülők nem vállaltak be egynél több unokát egyszerre, mert ők már öregek ehhez és nem bírják.

Amire ugyanúgy leírták (leírtuk), hogy a több gyerek adott esetben eljátszik egymással és a nagymamának inkább könnyebbség lesz így. És erre természetesen nem érkezett reagálás, mert egy gyermektelen, kamaszkorú troll erre nem tud mit mondani.


Szóval túl sok a hasonlóság, alighanem mindkettőt ugyanaz a troll írta ki, egyszer a nagymama, egyszer a lánya szemszögéből.

szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan unoka voltam, akit mindkét oldalról leszartak a nagyszülők, mert volt másik unoka (sőt, az egyik oldalon még csak nem is vérszerinti az unoka). Most már én szarom le őket, úgyhogy egálban vagyunk.
szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kamu, akkor beszélj a mamával, gyanús, hogy övé a másik kérdés a -szerinted- eltérő körülmények ellenére.
szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!