Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy tudnám kezelni az idős...

Hogy tudnám kezelni az idős nagymamám hisztijét?

Figyelt kérdés
Egyre nehezebben viselem, hogy állandóan úgy kell ugrálni, ahogy ő fütyül, különben vérig sértődik. Egy kisvárosban élünk családi házas övezetben. Nehezen közlekedik, bottal jár, nagyon lassan, biciklizni már régóta nem tud. Elvárja, hogy én furikázzam kocsival, mindenféle teljesen felesleges körökre. Bevásárolok neki szívesen, mindig mondom, hogy csak szóljon, mi kell, és elhozom. De nem, ő akar boltba menni, és az amúgy 10 perces bevásárlás az ő tempójában háromnegyed óra. Hazaérek munkából, már vár a kapuban, menjünk boltba. Megsértődött, amikor mondtam, hogy sehova nem megyek, fáradt és éhes vagyok. Miért nem tudott telefonálni, hogy vegyek neki ezt meg azt? Mindezt úgy, hogy a szüleim pár óra múlva mennek nagybevásárlásra, megvennék azt is, ami neki kell. A mamának ez nem felel meg, isten tudja miért. Duzzog, hisztizik, hogy én nem segítek neki. Egy köpésre lakunk egymástól, szomszédokkal is jóban van, még azt sem lehet mondani, hogy magányos és unatkozik. Eddig mindig engedtem neki, hogy ne legyen sértődés a vége, de kezdem már nagyon unni. Azt is felajánlottuk neki, hogy veszünk egy elektromos mopedet, amivel az idősek szoktak közlekedni, azzal mehet oda, ahová akar bármikor. Persze ez sem jó neki. Nem akarom megsérteni, mert egyébként mindig jó nagymamám volt, lehetett rá számítani,de iszonyatosan makacs természetű.

júl. 26. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az más, hogy ő is kimozdul-e vagy minden "házhoz jön" (bár ez is nagyon kedves tőletek). Szerintem az kellene, hogy egy hónapban 2-4 alkalommal, amikor NEKTEK megfelel, akkor elviszitek, mozduljon ki, érjék ingerek, válassza ki személyesen, mit szeretne. De ne ő dirigáljon, hogy márpedig MOST menjetek. Előre meg kellene beszélni, nektek mikor jó.
júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Orulj amig van nagymamad, en megadnek szinte barmit hogy meg 1 napot elkelljen turnom a hisztijet.
júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

2

A nagymama meg örüljön, amíg van unokája, mielőtt elüldözi a hisztivel.

júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt csinálnám, amit az első írt. Nyilván kellenek neki ingerek, a bevásárlás tök jó kimozdulás már neki. Megbeszélném vele, hogy hetente, 2 hetente egyszer (ahogy belefér az időmbe) elviszem vásárolni, azon felül ha kell valami, szóljon és megveszem. Ha ez így nem tetszik neki, és megsértődik, így járt. Akkor keressen más balekot, akit ugráltathat.
júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

#2

Ne masra vetítsd már ki a nyomorod.



Ha csicskaként viselkedsz, miért várod el, hogy emberszámva vegyenek. Ebben te is vastagon benne vagy. Ki nem f*ssa le, hogy megsértődik a vén boszirkány? Majd megunja.

júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, a kismoped miért nem jó neki. Azzal mehetne bevásárolni kedvére. Nagyon sok idős ember járkál itt ilyennel. Mehetne ahová akar, ha ki akar mozdulni.
júl. 26. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tud kismopeden járni aki bottal jár, már nem tud biciklizni, egyensúlyproblémája van és eleshet, baleset érheti.
júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"ő akar boltba menni, és az amúgy 10 perces bevásárlás az ő tempójában háromnegyed óra. " - jót mond az 1-es, neki élmény lenne, kaland és élet. Ha néha rá tudsz szánni 45 percet és előre meg tudjátok beszélni, hogy mikor, azzal nagy örömöt szereznél neki.

Ez nem hiszti. Nem tudja már fizikailag elérni, elintézni amit szeretne. Magányos és bizonyos mértékben tehetetlen, másokra utalt.

Boltot látni és embereket nagy élmény lenne neki. Azt is jelentené neki, hogy még él és itt van.

júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hiszti, mert szerintem a hiszti a tehetetlenség kifejezése. És ő egyedül már sok területen tehetetlen.

Nagy örömöt szereznél neki, ha néha rá tudnád szánni az időt és elvinnéd.

júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#7 A másik nagymamám is kismopeddel közlekedik, és amúgy ő is bottal jár, nem biciklizik. Pont azoknak az időseknek jó a moped, akik már nem tudnak hosszabb távot megtenni gyalog vagy biciklivel. Egyiküknek sincs egyensúly problémája, csak nem tudják felemelni a lábukat, hogy felszálljanak a biciklire.


Én azt értem, hogy ki akar mozdulni, de mindig random benyögi, hogy akkor MOST menjünk, és megsértődik, ha azt mondom, hogy majd szombaton elmegyünk vagy valami. Azért nem értem, miért ágál annyira a moped ellen. Pofon egyszerű kezelni, csak beleül és megy. Azt is mondtam, legalább próbálja ki a másik nagyimét, de arra sem hajlandó. Nem értem, miért jobb az neki, ha másokra van utalva.

júl. 29. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!