Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan, aki a születése...

Van itt olyan, aki a születése előtt veszítette el az egyik nagyszülőjét, és mégis meggyászolta valamikor az élete során?

Figyelt kérdés

júl. 19. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát konkrétan nem gyászoltam, nem lettem volna rá képes, mivel nem ismertem. (ezt most ne úgy értsd, hogy azt gondolom, hogy hogyha nem ismerted, nem gyászolhatod meg, én csak szimplán nem vagyok rá képes)

Viszont sokat gondolkodtam, gondolkodok, hogy milyen jó lett volna ismerni, kár, hogy kimaradtunk egymás életéből.

júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapámat kifejezetten nem gyászoltam meg, több évvel a halála után születtem, de a sírjához kijárok halottak napján, néha máskor is.
júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sose ismertem a két nagyapámat, csak egy-két fotó van róluk, sírjuk sincs ahová kimehetnék, ottmaradtak a háborúban. Apai nagyapám még apámat se látta, a születése előtt be kellett vonulnia. Ez néha az eszembe jut.
júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Az Összes nagyszülőmet elveszítettem már születésem előtt. A holokauszt áldozatai voltak. A holokausztra gondolva, annk megemlékezései során gondolok rájuk, nem tudom, hogy ez nevezhető e gyásznak? Minden esetre úgy érzem, hogy nagy veszteség számomra is, hogy nem ismerhettem meg őket, és további ily módon elvesztett rokonomat.
júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!