Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez normális 80 évesen?

Ez normális 80 évesen?

Figyelt kérdés
Van efy nagymamám akivel majdnem mindennap beszéltünk, jó kapcsolat voot köztünk, segítettünk neki ahol tudtunk, pl kertészkedés, vagy megvettünk neki dolgokat amire nem volt pénze. Ő is többször volt az unokákkal, szereti őket. Aztan 14 évre rá hogy elhunyt papa most lett egy öreg bácsi az életében aki folyton ott van vele. De olyan szinten h a telefont se veszi fel. Egyszer felhivtam és pont skypolt a férfivel, mama véletlenül felvette és mindent hallottam. Azt mondta a férfinek h minek hivom, hivjam olyankor amikor ráér. Hát ez borzasztóan esett...azota nrm is hivom...most több hónapra rá felhivtam és azt mondta nem ér rá takarit. De tuti a férfivel volt. Anyukámnak se veszi fel sosem a telefont. Szoval teljesen megváltozott. Már arra is gondoltam higy írok a bácsinak hihy adjon nagyobb teret a mamámnak mert hiányzik.ti mit tennétek?ök meg csak frl éve ismerik egymást
máj. 2. 16:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

En odautaznek latogatoba, eleg fura a helyzet, nehogy a ferfi valami fiatal vagyonleso pacak legyen es megszivassa a nagymamad es az egesz csaladot.


Szoval ne hagyd magad, menj oda, nezd meg mifele alak tudja egy 80 eves fejet elcsavarni.

máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Annyit tudok hogy mama gyakran főz rá és takarit is neki....konkretan megvarta h meghalljon a felesege és rástartolt mara.

Amugy mamanak eleg jo lakasa van és balatonon is van nyaraloja. Mar én is gondoltam rá higy behálozza....

máj. 2. 21:29
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Két generációt felnevelt, hagyhatnád élni kicsit végre
máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mar bocsi de mi az hogy felnevelt? Mert engem az anyukám nevelt ! Ha nincs lo jo a szamár is akkor?
máj. 6. 12:31
 15/18 Grizesteszta ***** válasza:
100%

#14: Igazad van, nem két generációt nevelt fel, csak egyet- jól gondolom, hogy az anyukádat? De felnevelte, megözvegyült, nem tartozik senkinek elszámolással az életéről. Döntsd el, hogy mi zavar igazán ebben a történetben, az, hogy a nagyidnak kevesebb ideje-figyelme jut rád és a családodra vagy az, hogy a nagyi élni mer a férje halála után vagy az, hogy - feltételezések szerint- a szomszéd kicsalja a nagyi vagyonát, amit egyébként a család örökölne?


Mert ha a nagyi nem szenilis, akkor értelmesen meg lehet vele beszélni, hogy mit tervez a vagyonával és ha azt mondja, hogy a szomszédnak adja még életében, akkor csak nyelhettek egyet és mosolyoghattok...

Ha meg azt mondja, hogy lehet, hogy egy cseppet nagyobb lábon él most( fürdő, utazás, stb.)de a vagyonát rátok hagyja, akkor meg szintén mosolyoghatsz, maximum sokkal őszintébben. De ha nem a vagyon bizonytalansága zavar(vagyon, nem örökség, ergo: azt tesz vele életében, amit akar) akkor próbálj nyitottan, nem támadólag közeledni, esetleg megismerkedni a szomszéddal, és elfogadni: a páros kapálás szórakoztatóbb, mint az egyéni... És megbeszélni velük, hogy mikor nem alkalmatlan a telefon, látogatás, skype, galambposta, babám füle... Nyilván a nagyi nem a családot utálja, amióta van a szomszéd, csak a család piszkálódásait! Szóval piszkáljátok kevesebbet, mert ha a nagyi férjhez megy esetleg, és hozzá költözik a szomszéd, akkor haszonélvezete lesz a nagyi házán haláláig ill. a nyaralóból is egy gyereknyi rész. Szóval okosan, mert ha a pénz a lényeg, akkor a nagyi van jobb pozícióban és nem Ti!

máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem szomszedrol van szó hanem egy idegen ferfirol aki facebookon irt rá.

Nem piszkáljuk mert azota se anyával se velem nem beszél.

Tegnap is hivtam vissza se hiv. Facebookon is irtam. Lattam hogy elérhetö volt de nem reagál. 80 éves azért ilyenkor már aggodunk.

Nekem fáj hogy igy elhagyott minket mert közel álltunk egymáshoz. Mindent meg tudtunk beszélni.

Nem tudja a ferfi elvenni a nyaralot mert anyukám nevén van. De ezt a férfi nem tudja....



Amugy efyre jobban szenilis. Sokmindent elfelejt vagy rosszul emlekszik. A testvere mar semmit nem tudott a csaladrol amikor meghalt. Mindenkit elfelejtett. Uh genetikailag ott van sajnos benne is.


Ja a kedvencem higy a 80 éves ferfi autoval megy mindenhiva. En komolyan rosszul vagyok ettől. Alig lat az az ember annyira lelognak a szemhéjai. Még a vegen egyszer vmi történik

máj. 11. 20:14
 17/18 A kérdező kommentje:
A piszkalodast nem ertem miert irod. Eleve titkolta csomo ideig. Nem is tudtunk rola. Sosem beszelunk a ferfirol vele. Tehat nrm piszkaljuk
máj. 11. 20:16
 18/18 anonim ***** válasza:

80 éves. Valószínűleg felmérte, hogy már csak néhány éve, maximum 10-15 éve lehet hátra és még élvezni szeretné a maradék kis életét. Ettől függetlenül nem szép dolog tőle, hogy nem beszél a családjával, de a fenti dolog lehet a háttérben. Szerintem várjatok. Hamarosan majd újra felveszi veletek a kapcsolatot. A férfi is hasonló korú. Ő is még szeretné élvezni az életet.

Majd ha ti is eléritek ezt a kort, megtudjátok ezt. Különösen, ha valaki nem hisz a halál utáni életben, akkor idősen felerősödhet a vágy az élet élvezetére. Én jóval fiatalabb vagyok, de középkorúként én is érzem az élet végességét, most jöttem rá, hogy 80-90 év se olyan hosszú idő, mint ahogy azt fiatalon hittem.

jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!