Nagymamám miért azt tartaná normálisnak, ha 27 évesen még otthon laknék?
Rajta kívül soha senki nem értetlenkedett, miért élek huszonévesen külön, albérletben. Valahogy mindenki tisztában van azzal, hogy ez a normális. Először egyedül költöztem el, most már a párommal élek. De nagyon sokszor mondja, hogy nekem van a szüleim lakásában szobám, én meg fölöslegesen lakom albérletben, költözzek vissza, jöjjön a párom is, magánéletünk úgyis van, hiszen a szüleim dolgoznak (pont, mint mi, tehát egyszerre lennénk mind a 4-en a munkahelyünkön és otthon).
Ez az ő korában ilyen normális dolog volt, hogy minden felnőtt pár valamelyikük családjával lakott és oda szülte a gyerekeket? Mert mondta azt is, hogy ők is egy szoba konyhában laktak, szülei, testvére, nagypapám. Anyukámnak egy kérdése volt erre: "és az jó volt?" :D Ez mondjuk ilyen idős mentalitás, hogy nekünk szar volt és túléltük, akkor legyen neked is szar és éld túl.
Lehet mondani, hogy saját lakásra kéne inkább gyűjteni, de ez segítség meg kiemelkedően jó fizetés nélkül offos Budapesten (itt lakunk és itt is szeretnénk).
"Valahogy mindenki tisztában van azzal, hogy ez a normális."
Ebben pedig te tévedsz.
Az, hogy mi a normális, azt mindenki maga dönti el. Nagymamád szűk látókörű, ahogy te is. (Úgy látszik, ezt is sikerült örökölni.) Mindkettőtök csak a maga által elképzelt életmódot tartja "normálisnak". Én meg azt mondom, hogy az ember élje a saját életét. Nagymamád már nem fog a gondolkodásán változtatni, te annyit tehetsz, hogy ignorálod az ilyen irányú megjegyzéseit.
"Ez mondjuk ilyen idős mentalitás, hogy nekünk szar volt és túléltük, akkor legyen neked is szar és éld túl."
Ez sem igaz. Sok idős embert ismerek, akiknek eszükbe nem jutna így gondolkodni. Ez inkább jellem, mintsem életkor kérdése.
Szóval ide jöttél a gyakorira hirdetni, hogy "hééé én már felnőtt vok, van párom és felnőttes dolgokat csinálunk mert felnőttek vagyunk hahóóó!"
Örülj neki akkor, de minek a nagyival takarózni? Hirdesd nélküle.
Tudod, nem mindenkinek rossz a viszonya a szükőkkel, nem minden ház áll összesen két szobából, és nem minden gyerekszoba, ami fizikailag egy épületben van a szülőkével.
Errefelé például 10-20 éve is még kifejezetten nagy divatja volt az emeletes családi házaknak. Praktikus dolog, az egyik szinten laknak az "öregek", a másikon meg a fiatalabb generáció. Normális körülmények között ez felettébb praktikus. Ugyanis nem arról van szó, hogy valami nyomortelepen élj, ahol van összesen másfél szoba, és nagyi folyamatosan azt lesi, hogy hogyan enyelegtek. Nyilván ehhez olyan szülők is kellenek, mert mondjuk aki lépten-nyomon kutakodik, áskálódik, azzal tényleg nem lehet egy lakásban hosszabb ideig megmaradni. Emellett ideális esetben a két generáció segíteni is tudja egymást.
De az én helyzetemről van szó. A szüleim egy tégla építésű társasházban laknak, egy nappali, két háló, az egyik háló szüleimé, a másik az enyém volt. Szerintem az igény arra, hogy 27 évesen kettesben lakj a pároddal megvan abban is, akinek jó a kapcsolata a szüleivel. Én nem menekültem otthonról 18 évesen, otthon laktam húszas éveim elején is. De ha már párom van, akkor csak vele szeretnék és nem egy szobában akarok élni, nem akarom, hogy a szüleim hallják, ahogy szexelünk, meg jó itthon mászkálni hiányod öltözetben pl, vagy jobb ketten megosztani a fürdőszobát, mint négyen, ugyanis a szüleim lakásában egy darab fürdőszoba van csak.
Ez az én helyzetem, ezt tudja a nagymamám is. Egy kétszintes lakásban lehet laknék én is, persze csak úgy, ha a szülők is tiszteletben tartják a magánszférát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!