Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megérted nagymamám és nagypapá...

Megérted nagymamám és nagypapám siránkozását?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok.. sajnos nagyfokú rövidlátóként születtem(-19Dioptria) és hallássérültként. ezért speciális iskolába jártam. meg van magasvérnyomásom is. na de 8 álatánost végig jártam meg a 3 szakmunkásképzőt.. 11 osztályom van. aztán iskola végzése után leszázalékoltak ahol D kategóriát kaptam, 12% egészségi állapottal és 88% egészségkárosodással... kapok fogyatekossági támogatást is. rokkant ellátást, meg dolgozom is mellete 6 órát egyből találtam melóhelyet, így összesen 248 ezer ft a jövedelmem... NOS nagyim és papám mindig siránkoznak: Jajjj drága gyerekem, de betegnek születtél, nézd meg a testvérem unokai akik veled egyidősek mind egeszseges, erősek, buliznak, kocsit vezetnek, te meg szép gyerekem nem buluzhatsz nem ihatsz gyógyszerek szedése miatt, látásod miatt nem vezethetsz(mivel egyik szememre vak vagyok 3 éve másik szememre 30% látok)



És valóban, sajnos nem vezethetek soha az életben autót. megnősülni se akarok, nemtudnék ellátni családot. de amúgy mindig én fizetem a fele rezsit itthon. élelembe is adok úgy havi 130 ezret bele adok a háztartásba ;) megértem nagyit, mert nagyon szeretnek. meg amugy az osszes masodunokatesom egeszseges csak en lettem ilyen.... (elsounoka tesom nincs)



nem ertem hogy van ez, a tobbiek makk egeszsegesek en meg e na .... Kocsim se lehet.... de nagyi sirankozasa mar tulzas.


2023. máj. 28. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon köcsögök, hogy ilyeneket mondanak. Mintha tehetnél arról, hogy így születtél. Elég gáz, ne foglalkozz velük, mikor ilyeneket mondanak.
2023. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Dolgozol, keresel, túl sokat adsz haza.

Ha nem húznának vissza, klassz családod is lehetne.

2023. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlzás, nekem van jogsim, de nem vezetek, nem tetszik a dolog, félek is tőle.

Túl sokat adsz haza szerintem is.

Nem tudom, milyen ingatlanban laktok, mennyi a fenntartása, karbantartása, de élelem és rezsi, háztartási dolgok, karbantartás, minden nagyon max. 130 szerintem, ha otthon eszel mindig.

2023. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyid biztos sajnálja, hogy hátrányokkal születtél, de amit csinál, az több, mint hervasztó. Inkább bátorítani kéne, hogy a hátrányok ellenére tanultál, dolgozol.
2023. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

De, túlzás.

Meg az is túlzás, hogy ezt a kérdést havonta kiírod. Ha ezt az energiát az önállósodásodra fordítanád, akkor még ez a sok gond ellenére is kevésbé volnál "szerencsétlen".

2023. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
17%
Utolsó nagyon bunkó vagy!!! 😠
2023. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk ugy nem épp éreznek együtt.
2023. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
hányszor fogod ezt még kiírni?????????????
2023. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Na megjelentek az egész életüket itt töltők, akik a hónapokkal, évekkel ezelőtti kérdésekre is emlékeznek, mert folyamatosan itt lógnak, egy kérdést sem hagynak ki. Hogy képzeli valaki, hogy nem őket szórakoztatja, hanem még untatja is? Meg akkor is megvádolnak embereket, hogy megint ők írnak ki egy kérdést, ha az nem igaz. (Nem azt mondom a kérdező esetében nem igaz, hanem általában.)
2023. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
#9. Úgy tűnik, nagyon jól ismered a Gyakori népét. Kb. mint aki itt tölti az egész életét...🤪 uupsz...saját csapdádba?😅
2023. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!