Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért vinném el a gyereket...

Miért vinném el a gyereket hozzá, ha csak lerakja a tv elé?

Figyelt kérdés
Tvt nézni bárhol tud, nem azért vinném a gyereket h le legyen dobva a tv elé. Anyósom szeret tvt nézni. Apósom is. Após mikor baba volt a kicsi, állandóan tvt nézett vele ha elvittük hozzá, nem vittük el utána, hanem felhívtuk inkább magunkhoz h játszanak. Anyós szintúgy tv imádó, neki is a minőségi idő az a tv. Még véletlen sem mese olvasás vagy bármi. Akkor minek vigyem a gyereket ha a mese nézés a nagy program. Mikor baba volt azt mondta h majd nála nyugodtan nézhet a gyerek tvt.. Attól nem lesz jobb nagymama. Eljönni egyébként nem szokott.

2023. ápr. 25. 11:08
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
77%
Engem nem zavarna ,mesét nézni is jó dolog, mértékkel.
2023. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
26%

Én ez esetben vinném (már csak após miatt is, aki - bár bevallom, felületesen olvastam el a kérdést, de ahogy olvastam - ő normális), de bekorlátoznám (és következetesen be is tartanám) az időt.

Vagy én magam mennék érte, vagy mindenhogyan, de megoldanám, hogy menjen érte valaki (akár babysitter, ha főnök vagy, akkor - bár nem túl etikus, de a cél szentesíti az eszközt - akár beosztott, bárki, csak hozza el onnan).

2023. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
78%

Ha van igényük látni, de csak tévét akar nézetni velük, ám legyen. Én engedném, ha az én gyerekeimről lenne szó. Utáltam nagyapámnál lenni. Adott néhány finomságot, a sajátjából édes-sós péksütiket, és nagyritkán előszedtük a társasomat és szintén nagyon ritkán előfordult 1-1 bújócska, de őróla is az mondható el, hogy lerakott a tv elé, és ketten néztük. Közben ebédkor adott enni (nem szerettem ahogy főz, szóval zömében kihagytam), ő is megette a magáét, és így csöndben voltunk. Halálra untam magam. Ez volt kisgyerekként, és ez volt nagyobbként is, mikor apám elvitt hozzá néhány órára. Volt, hogy apám is ott volt velem együtt néhány órára. És ugyanezt csináltuk.


DE! Ez nagyapámnak jó volt. Számára ez jóleső időtöltés volt, hogy a közelében vagyok/vagyunk. Igen, nem tudott tartalmasabban időt tölteni, még a mesenézés helyett is inkább a gyereknek (nekem) a teniszt szorgalmazta, hogy nézzük (őt a mese nem érdekelte, engem a tenisz, de általában mese volt, illetve kicsi tenisz vagy valami más unalmas sorozat, és kicsit több mesenézés). Ez neki jólesett, nyugalmat adott, örült, hogy ott voltam. Hogy miért ilyen egyszerűen, nem tudom, de akkor is így volt.

2023. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Én sem viszem, férj sem viszi, ha ő vinné ugyanott tartanánk. Ezert nem viszi
2023. ápr. 25. 12:31
 15/37 anonim ***** válasza:
45%
9 éve hozzád van nőve a gyerek. Nem a közös tv nézés a nagyiékkal a legnagyobb baj itt.
2023. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
79%
Nezd onnan addig kicsit tudsz lazítani míg a gyerek ott van.
2023. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
79%

"nalam az anyosom ilyen. sajnos o lakik kozelebb mint az en anyum. az anyos tömi a gyereket 17 honaposan mar cukros kekszel, sütivel. amikor ezt megtudtam...annak ellenere hogy mondtam ne. sot meg be is vasaroltam neki azt amit adjon neki uzsonnara es o megis a vanilias kiflit tolta a gyereknek meg a csokit nem hagyom ott. ennyi."


Ne haragudjatok, de ez se normális, hogy ilyen szinten bekorlátozzátok a nagyszülőket. Mi odafigyelünk az egészséges étkezésre, itthon nem is nagyon van nasi vagy üdítő, az anyósom meg mindig Kubuval és nasival várja a gyereket, na bumm, nem hal bele a gyerek abba a heti 1 alkalomba, hogy kicsit több édességet eszik. Az nem tömés.


Szóval ti is túltoljátok kicsit, pedig totál felesleges elvenni a nagyitól az örömszerzést havi 2-3-4 alkalommal. Ez a ti részetkről is csak ilyen hatalmi harc, mert anyóst alapvetően ellenségnek kezelitek, ez az igazság.

2023. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
75%
Nagyszüleimnél mi is unokatestvérekkel játszottunk, vagy néztük, ahogy mama főz, vagy tévéztünk, vagy kerestünk könyvet a polcon. Nem fog leülni a nagyszülő építőkockázni a gyerekkel, egyik nagyszülőm néha megtette, alig bírt felállni, nem bírta a dereka. Az is minőségi idő, ha a gyerek csacsoghat a papa filmje közben, kérdezősködhet.
2023. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
83%

15. A kérdező gyereke 2 éves lesz, nem 9...

A 9-es válaszolónak írta, de azóta elcsúszott a számozás.

2023. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
#18 vagyok, ja, hogy kétéves a gyerek. Az más.
2023. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!