Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan sértődött meg ezen...

Jogosan sértődött meg ezen vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Barátom nagymamája egy 70 fölötti hölgy, aki hálisten jó egészségi állapotnak örvend. Tipikusan az az idős nő, aki nem akar tudomást venni arról, hogy már elszáll felette az idő. Még mindig próbál aktív lenni, pörög, egyfolytában matat, csinál valamit. Ezzel nincs is semmi probléma, inkább legyen ilyen, mint ágyban fekvő.

Nem rég befejeztem a sulit és dolgozni kezdtem, ekkor kezdte el mondogatni, hogy majd feljön hozzánk és segít ezt azt, elmosogat stb. Amúgy is van kulcsa, mert mikor haza utazok a családomhoz és párom dolgozik, akkor volt hogy feljött és hozott neki kaját, persze ilyenkor is mindig elrámolt. Most hogy én se vagyok itthon nap közben szintén feljött pár hete és láttam hogy el van mosogatva, ruhák összehajtva, bár jól esett, köszöntem szépen, de mondtam a következő alkalommal mikor találkoztunk hogy nem kell jönni, ne fáradjon, én is meg tudom csinálni.. De de ő jön, de nem kell, de de ő unatkozik. Ez a vita zajlott vagy 5 percig, végül mondta h de de jön. Ráhagytam.. Végül mégse jött el és mondta a barátom hogy beszélt vele és hogy szerinte kicsit sértett volt a hangja.. Mindegy majd megnyugszik gondoltam, erre nem rég telefonált és ismét szóba került ez az egész és kérdezte hogy fel jöhet e néha / ki volt hangosítva/ barátom csak nézett rám hogy most mit mondjon, kb 5 mp csend majd puff letette a telefont a mama annyit hozzá téve előtte hogy az anyátok p.. Őszintén szólva azért zavar engem ez az egész, mert felnőtt emberek vagyunk, el tudunk pakolni magunk után, lehet nem mindig aznap van össze hajtva minden, de azért nem esz meg a kosz se.. Nyugodtan fel jöhetne, ha itthon vagyunk, ha ennyire unatkozik, de én nem szeretném hogy az én alsóneműim egy idős néni hajtogassa vagy megjegyzést tegyen erre vagy arra. Van így is a családban bőven olyan személy, aki ki használja szegényt és ugráltatja én nem akarok ilyen lenni, még akkor se ha szívesen teszi


2023. febr. 26. 20:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Parod rendezze le inkabb, az o dolga is lenne szerintem.

Amugy meg nem tudja magat ellatni, hogy a tavolletedben a nagyinak kell etetni vagy mi a franc? Hany eves a parod, 10? 🤣

Kulcsot termeszetesen vissza kell kerni.


Ki kell hangsulyozni, hogy jojjon akkor, amikor otthon vagytok, de egyeb esetben nincs erre szukseg. Ha megsertodik, hat ennyi, majd megenyhul, de ezt a harcot most kell megvivni,kulonben ez csak rosszabb lesz.

2023. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem a pakolás miatt megy, hanem mert nem tud magával mit kezdeni.

Szóval ez nem a pakolásról szól meg nem rosszból csinálja. Persze ez nektek aggasztó is lehet, mivel nem akarjátok, hogy a lakásotokba matasson. Valami elfoglaltságot kellene neki találnia. Néha, ha úgy van hivd át teázni, ha amúgy kedveled. Ki kell jelölni a határokat, hogy ti ezt nem szeretnétek, de amúgy (ha így van, csak akkor!) szívesen látjátok mondjuk egy teára vagy akármi. Nekem ez jutott eszembe erről a dologról.

De ahogy írtam fentebb is ez nem ellenetek irányul, tehát nem akar ő rosszat, csak hát na... Remélem tudtok megoldást találni, ami mindenkinek jó.

2023. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Cseréltess zárat.
2023. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Miért mi lesz, ha más hozzányúl a bugyidhoz? Szerintem nem rosszat akar, csak unatkozik, hasznosnak szeretné magát érezni. Ebből következik, hogy de, nagyon is tudja hogy eljár felette az idő. Ezért szeretne segíteni, míg tud.

Nyilvan nem ismerjük a pontos személyiségeket, de ha nem kártékonyan, mindent jobban tudóan teszi ezeket, éreztetve, hogy te lehetnél jobb is "asszonyként" akkor meg lehet ezt beszélni normálisan.

A te oldalad is érthető persze, de kulcsot nem kell adni, a palid csak tud kenni egy enyeret, ha éhes, vagy megmikrózni pár virslit.

2023. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

De nyilván el tudja látni magát a párom is, csak a mamája mindig elég nagy adagokat főz és ilyenkor, ha én nem vagyok itthon akkor szokott felhozni. Szerintem ez inkább abból fakad hogy a főzés a nő a dolga az iyen régies szemlélet szerint és attól fél ha nem vagyok itt akkor nincs aki főzzön, pedig amúgy a barátom is szokott, de azért a hideg ételtől se halt még éhen senki..


Én sajnálom, ha nem tud magával mit kezdeni van vagy 5 dédunokája is, meg kb minden rokona itt lakik a városban. Nem tudom mivel lehetne egy idős embert lefoglalni, rejtvényt fejteni szokott tvzik, nyilván ezek nem túl inger gazdag dolgok, de nekem amúgy nincs ellenemre ha át jön egy teára, csak ne álljon neki felforgatni a lakást, ha nem vagyunk itt.

2023. febr. 26. 20:44
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondod akkor ezt így meg?
2023. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Persze, érthető a te oldalad is. Nekem speciel a kérdést olvasva majdnem könny szökött a szemembe. Érezni, hogy tényleg fontos szeretne lenni meg segíteni, jó szándékú nagyon. Én mondom azt tudom tanácsolni, hogy néha egy teára akkor, vagy kicsit beszélgetni, hogy lássa, érezze nektek fontos az ő társasága.
2023. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Na igen a szándék az jó benne csak kicsit túlzásba esik.
2023. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Zárat cseréltetnék. A párom pedig ha nem képes férfi módon viselkedni, akkor ez nem sokáig lenne kapcsolat.
2023. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Szomorú történet.

Gondoljatok bele amikor mi leszünk hasonló korban ugyan így teher leszünk azoknak akiket szeretünk, nekünk is meg lesznek gondolom a rigolyáink.

Megértem a kérdezőt nincs jó megoldás sajnos.

2023. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!