Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért van ez a megkülönböztetés?

Miért van ez a megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak 2 lánya van. Az egyik lányának én vagyok a gyereke, tehát az unoka vagyok.


A másik lányának is van családja.


Tudom hogy az öregekekkel nehéz beszélni, leginkább ráhagyom, de akkor is annyira idegesít. Állandóan irányítani akar minket, mit hogyan csináljunk, mindenről leakar beszélni, rossz dolognak állítja be ha mi belefogunk valamibe. Mindennel baja van ha mi csináljuk. Miért mentek oda, miért csináljátok ezt, hangyából elefántot csinál, minden olyan nagy dolog neki. Minden IS baj.


Na de a másik lánya és családja akármit csinálnak, akármibe fognak bele az jól van. Az teljesen rendben van neki, még támogatja is.

Ha mi csináljuk már megy a cirkusz belőle!


Semmivel nem vagyunk másabbak mint ők, nem vagyunk hülyék. Nekünk is van internet, mi is utána tudunk nézni valaminek.

Már megmondtam neki, hogy nekünk nem kell az írányítás, mi tudjuk mit akarunk és hogyan! Segítséget bármikor szívesen elfogadunk, ha ő jártasabb valamiben, de kritizálást, lebeszélést, utálkozást nem.



2022. márc. 18. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Emlékezz majd erre, amikor te leszel nagyszülő.
2022. márc. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Együtt éltek vele?
2022. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Dehogy.
2022. márc. 18. 07:53
 4/10 NTBS ***** válasza:
88%
Valószínűleg őket jobban szeretik, vagy ők jobban alkalmazkodnak. Esetleg manipulálják őket.
2022. márc. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

2. vagyok, jól van na, kérdező, ez a kérdésből nem derült ki.

Viszont kicsit úgy tűnik, mintha a ti életetekbe jobban belelátna. Esetleg közelebb vagytok hozzá, vagy többet találkoztok vele, mint a család másik része?!

2022. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont hogy a másik lányával beszél napi szinten. Távolságra mindketten 5 percre lakunk tőle. A másik lányával jobb a kapcsolata, jobban bízik benne, őt hívja ha valami van, segítség kell. Lehet hogy jobban szereti. Néha csak úgy lehet leállítani ha durván beszélsz vele.
2022. márc. 18. 08:22
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Ö a kedvenc ugymond.
2022. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a szitu.


Van az egyik ág,akik a földművelésből élnek ott helyben (Békés-megye) és vagyok én,aki elment az ország túlvégébe dolgozni gyárba.

Voltam vezető több területen,mert küzdelmesen elértem és anyagilag is jobban állok mint az otthoniak.

Mégis akik ott maradtak,azok a "bezzeg" a nagyszülők szemében.

A poros nyomukba se érhetek megbecsülésben a szemükben,mert nem szántok-vetek,állatot etetek napi 24-ben.


Amikor beállítottam otthon az X milliós hitel nélkül vásárolt autómmal,egyszerűen le voltak fagyva és nem tudták értelmezni a helyzetet.


Onnantól meg beindult a pénz kunyerálás folyamatosan.


De mégis az igazán "dógos" és valamire való a mai napig a földműves rokon a szemükben.Az a valaki.A semmijükből is támogatják ahol tudják.


Ahogy mondják: énnekem csak szerencsém volt,de az könnyen változhat...

2022. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
Ádám Zsolt a kölyök
2022. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy válaszolni tudjunk, kellene tudnunk, miért csinál bolhából elefántot (így mondják), mik azok, amik nem tetszenek neki.Fiatal koromban nekem sem tetszett semmi, amit apukám mondott nekem, most meg úgy látom,mindenben igaza volt.
2022. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!